BMW X1, тричетвртински приказ од напред при возење сред планински пејзаж.
Тип на мотори и горивоБензинДизел

THE X1

НОВИОТ BMW X1.

Тип на мотори и горивоБензинДизел
THE X1НОВИОТ BMW X1.

Секогаш пред другите: новиот BMW X1 е дојден да поставува стандарди. Неговата желба за акција е прикажана пред сѐ во атлетскиот дизајн. На прв поглед, тоа е X модел од почеток до крај: неговата надворешност Се одлукува со кратки сводови и долго меѓуосовинско растојание што е типично за SAV (возило за спортски активности). Тоа ги прави неговите амбиции јасни во комбинација со убедлива динамика и агилност. Благодарение на високиот степен на сестраност и флексибилност во комбинација со иновативните технологии, обезбедува максимална удобност на секој метар од возењето.

BMW xDrive20i:
Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирана): 6.7–6.3
Емисија на CO2 во g/km (комбинирана): 152–143

Дознајте повеќе

ПРИЧИНИ ЗА ЧУВСТВОТО НА СЛОБОДА.

Главни карактеристики на BMW X1.

BMW X1, тричетвртински приказ од напред, паркиран пред урбана заднина

СПОРТСКИ И МОЌЕН НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН.

BMW X1 лесно се издвојува од толпата благодарејќи на атлетските пропорции и препознатливиот BMW X карактер.

BMW X1 внатрешност, приказ на ергономските спортски седишта.

ВИСОК СТЕПЕН НА ПРОСТРАНОСТ И РАЗНОВИДНОСТ

Големиот простор за главата и нозете во комбинација со флексибилно прилагодливите задни седишта осигуруваат посебно чувство на пространост.

BMW X1, тричетвртински приказ одзади при возење сред планински пејзаж.

АМБИЦИОЗНА ДИНАМИКА.

Моќните мотори, совршениот пренос на брзини и опционалната адаптивна суспензија како и BMW xDrive произведуваат маестрална агилност.

BMW X1 внатрешност, приказ на контролниот екран од 10.25 инча во кокпитот.

НАДГРАДЕНИ ТЕХНОЛОГИИ.

BMW X1 одушевува со техничките иновации за удобност и комуникации.

Новиот BMW X1 го има спортскиот дух и слободата за да го освои секој терен – и градот и во природа.

ПОДГОТВЕН ЗА СЀ.

Дизајнот на BMW X1.

Секое движење изнудува погледи: новиот BMW X1 импресионира со својот впечатлив облик – и со секој детал. Неговата моќно дефинирана силуета инспирира со долгото меѓуосовинско растојание и кратките сводови. Впечатливата бубрежна решетка на BMW и здебелениот браник заедно со тесхните LED предни светла гарантираат исклучително авторитативен изглед. Во внатрешноста, елеганцијата и пространоста одговараат на разновидноста во секој поглед.
BMW X1, тричетвртински страничен приказ, паркиран пред урбана заднина
BMW X1, поглед одблизу на адаптивните LED светла.
BMW X1, тричетвртински приказ од напред во возење во природа.
BMW X1, тричетвртински приказ одзади на задните LED светла.
BMW X1 со поглед на панорамскиот стаклен покрив од птичја перспектива.
BMW X1 страничен приказ со фокус на LED-Projection “X1”
BMW X1, внатрешност со фокус на мултифукционалниот управувач.
BMW X1, тричетвртински страничен приказ, паркиран пред урбана заднина

ПРЕДИЗВИКУВА СЕНЗАЦИЈА.

Храбро дизајнираната, едноделна BMW бубрежна решетка и впечатливите браници на BMW X1.

BMW X1, поглед одблизу на адаптивните LED светла.

НЕ ПРОПУШТА НИШТО.

Тесните адаптивни LED светла и LED светла за магла.

BMW X1, тричетвртински приказ од напред во возење во природа.
BMW X1, тричетвртински приказ одзади на задните LED светла.

МОЌЕН ДУРИ И КОГА СТОИ ВО МЕСТО.

LED задните светла и импресивната завршна обработка на издувната цевка го нагласуваат авторитативниот заден дел.

BMW X1 со поглед на панорамскиот стаклен покрив од птичја перспектива.

СЛОБОДА ВО ОДЛИЧНА ФОРМА.

Панорамскиот стаклен покрив пропушта доволно дневна светлина во внатрешноста, и со тоа создава импресивно чувство на пространост.

BMW X1 страничен приказ со фокус на LED-Projection “X1”

ПОСТАВУВА ПРИМЕР СО СЕКОЈ ДЕТАЛ.

Благодарејќи на екранот со LED projection “X1”.

BMW X1, внатрешност со фокус на мултифукционалниот управувач.

ЗАВЕДУВА НА АВАНТУРИ.

Внатрешноста импресионира со кокпитот ориентиран кон возачот што е вообичаен за BMW заедно со иновативни и висококвалитетни стилски елементи на изработка.

BMW X1, тричетвртински приказ одзади при возење среде планински пејзаж.

ОДИ ОНАМУ КАДЕ ШТО ПАТОТ НЕ МОЖЕ.

Повеќеаспектната динамика на BMW X1.

Исклучително за другите, но опфатено како стандард во BMW серија Х: супериорност на сите терени. Иновативните технологии како Steptronic менувачот или BMW xDrive погонот на сите тркала и спортските, а сепак ефикасни BMW TwinPower Turbo трицилиндрични и четирицилиндрични мотори го прават BMW X1 сигурен придружник на сите рути.

Дознајте повеќе

ОДИ ОНАМУ КАДЕ ШТО ПАТОТ НЕ МОЖЕ.

Повеќеаспектната динамика на BMW X1.

ГИ ОСТАВА СТАНДАРДИТЕ ЗАД СЕБЕ.

Иновативниот екран на BMW X1.

Искусете ја иднината во целата нејзина големина и во сите нејзини бои. Благодарејќи на контролниот екран од 10.25 инчи на допир, BMW Head-Up екран во боја и екранот на инструмент таблата во технологија Black Panel, никогаш нема да ја изгубите од вид својата цел во новиот BMW X1.

Дознајте повеќе
BMW X1 внатрешност, поглед на контролниот екран на допир од 10.25 инча.

Контролен екран од 10.25 инча.

Со контролниот екран на допир од 10.25 инча со висока резолуција ќе ги имате сите информации поврзани со возењето на еден поглед. Интуитивното управување се прави преку повеќенаменскиот управувач, iDrive Controller на средишната конзола и преку функцијата на допир. Голем број навигациски функции и оние на мултимедијалниот систем можат да се избираат и со гласовна контрола.

Дознајте повеќе
BMW X1 внатрешност, поглед на BMW Head-Up екран

BMW, Head-up екран

BMW Head-Up екранот во боја ги прикажува информациите релевантни за патувањето директно на вашето видно поле така што можете целосно да се фокусирате на возењето. Екранот опфаќа информации како моментална брзина, насока на возење, информации за ограничувања на брзината, вклучувајќи и показател дека не е дозволено претекнување, заедно со списоци на телефонски броеви и забава.

Дознајте повеќе
BMW X1 внатрешност, поглед на инструмент кластерот со Black Panel технологија.

Инструмент кластер со Black Panel технологија.

Инструмент кластерот, дизајниран во Black-Panel технологија, има матирана црна површина со два тенки хромирани прстени и е интегриран во инструмент таблата на модерен и елегантен начин. Му покажува на возачот дополнителни, релевантни содржини на средишниот екран во боја од 5.7 инча.

Дознајте повеќе

КУПЧЕ ЕНЕРГИЈА.

Откријте го спортски ефикасниот BMW X1 xDrive25e*.

Со својот ултра модерен plug-in хибриден погон, BMW X1 xDrive25e* ги задоволува највисоките стандарди на динамика и ефикасност при возењето. Истовремено, комбинацијата на eDrive електричниот мотор и 3-цилиндричниот бензински мотор нудат инспиративни перформанси при возењето и чисто уживање во возењето што е типилно за брендот. Кога работи во исклучиво електричен режим, возилото дури и патува без локални емисии. * Се очекува да биде достапно до 03/2020. Привремените, но сѐ уште непотврдени податоци се подложни на промени без претходна најава.

THE BMW X1 xDrive25e*.

 • 162kW системски перформанс (220 PS) за чисто задоволство при возењето
 • До 57km чист електричен домет*
 • Потрошувачка на гориво во l/100km (комбинирана): од 2.0*
 • Емисија на CO2 во g/km (комбинирана): од 43*
BMW X1 xDrive25e, конфигуратор, конфигурирај
BMW X1, тричетвртински приказ однапред при возење низ планински пејсаж.

BMW X1 ВО ДЕТАЛИ.

Потрошувачка на гориво и емисии на CO2.

 • BMW X1 xDrive20i:
  Потрошувачка на гориво во l/100km (комбинирана): 6.7–6.3
  Емисија на CO2 во g/km (комбинирана): 152–143

  Вредностите на возилата означени со (2) се прелиминарни.

  Податоците за потрошувачката на гориво, емисиите на CO2 и потрошувачката на енергија се одредени во согласност со пропишаната постапка на мерење VO (EU) 715/2007 во верзијата што се применува во моментот на одобрување на типот. Податоците се однесуваат на возило со основна конфигурација во Германија, а прикажаниот досег ја зема предвид опционалната опрема и различните големини на тркалата и гумите на избраниот модел.

  Дополнителни податоци околу официјалната потрошувачка на гориво и официјалните конкретни емисии на CO2 за новите патнички автомобили можат да се најдат во „Водичот за економичноста на потрошувачката на гориво и емисии на CO2“ што е достапен бесплатно на сите продажни места и од DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Germany и на https://www.dat.de/co2.

  Вредностите веќе се темелат на новата WLTP регулатива и се преведени назад во NEDC-еквивалентни вредности за да се осигури споредба меѓу возилата. За даноците поврзани со возилото или други трошоци врз основа на (барем меѓу другото) емисиите на CO2, вредностите на CO2 можат да се разликуваат од вредностите наведени тука.