X3 & X4 Tactical Campaign

ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН. МОМЕНТ ЗА ОДЛУКА.

Новиот BMW Серија 1 со богат пакет опрема веќе од 28.500€.

ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН. МОМЕНТ ЗА ОДЛУКА.Новиот BMW Серија 1 со богат пакет опрема веќе од 28.500€.

Сосема новиот BMW Серија 1 е млад, кул и урбан.Прогресивен спортски изглед со надворешен дизајн кој е олицетворение на динамика и агилност.
Внатрешноста е модерна и прецизно структурирана која Ви нуди повеќе простор од кога било претходно.
Ефикасниот мотор, погонот на предните тркала што за првпат се јавува кај BMW Серија 1 заедно со врвните технологии и иновативни системи за управување ви гарантираат возење преполно со динамика и врвно задоволство во возењето.

 ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН. МОМЕНТ ЗА ОДЛУКА.


Новиот BMW Серија 1 со богат пакет опрема веќе од 28.500 евра.


Можност за замена на вашето возило по принципот “Старо за ново“.


За да добиете повеќе информации за понудата или да закажете тест за возење, ве очекуваме во М Кар, на ул.Скупи број 2, Скопје (тел. 02 3096 600).

Дознајте повеќе

BMW 118i Sport Line

Единствена понуда за 28.500 евра

BMW 118i Sport Line
BMW 118i Sport Line

Тип финансирање

Автомобилски кредит

Редовна цена на автомобилот со иста опременост:

37.280 €

Заштеда:

8.780 €

Зафатнина (cm3):

1499

Моќност КС (KW):

140(103)

Менувач:

7-степен автоматски менувач со двојна спојка

Максимална брзина:

215 km/h

Забрзување 0-100 km/h:

8,5 sec.

OПРЕМА

 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
  • Steptronic 7 степенa автоматскa трансмисија со двојна спојка
  • Сет за репарација на пневматик
  • Надворешни ретровизори пакет со електрично склопување
  • Велурски патосници


  Темпомат - Dynamic Cruise Control:

  • Темпомат со функција на кочење при брзини од 30 km/h до 250 km/h
  • Функција на кочење при надолнини
  • Прилагодување на брзината на комфорно ниво во свиоци
  • Управување преку мултифункционален волан
  • Дефинираната брзина и активноста на функцијата се претставени на инструмент таблата

  Светлосен пакет:

  • LED внатрешни светла за читање, напред и позади (со избор на боја)
  • Амбиентално светло на централна конзола
  • Осветлување во пределот на предни патосници
  • Излезно светло на вратите (напред и позади)
  • LED проекција на "BMW" од надворешен возачки ретровизор
  • Надворешно осветлување на рачките од вратите (напред и позади)


  LED светла:

  • Предни и задни светла, со трепкачи во LED технологија
  • Дневно светла и позиција
  • Кратки и долги светла со користење на Bi-LED технологија
  • Рачно подесување на висината на снопот


  Parking Assistant:

  • паркинг сензори напред и назад со камера позади
  • асистира на паралелни и латерални паркинг места.
  • содржи и “Reversing Assistant” – помнење на последните изминати 50 метри со брзина до 35 km/h, со самостојно враќање на возилото до почетната точка

  Sport Line пакет:

  • Штоф/Кожа “Sensatec” во комбинација со Антрацит
  • Спортски кожен волан
  • Спортски седишта за возач и совозач
  • 17” алуминиумски наплатоци “Double Spoke 549”
  • Висинско подесување на совозачко седиште
  • Внатрешни лајсни “Iluminated Berlin”
  • BMW Individual High Gloss Shadow Line надворешни лајсни
  • Боја – неметалик црна

 • СТАНДАРДНА OПРЕМА
  • (ABS) Antilock Brake System - систем за спречување на блокирање на тркалата при нагли сопирања преку регулирање на притисокот во сопирачките и овозможува управливост во такви услови, и вклучува: (BAS) Brake Assist System систем за помош при сопирање кој го скратува патот на сопирање при панично сопирање и (CBC) Cornering Brake Control систем за стабилизирање на возилото при сопирање во свиоци.
  • Active Guard – препознавање на возило и пешак напред
  • Воздушни перничиња за глава за сите патници
  • Странична заштита од удар
  • ISOFIX 
  • (DSC) Dynamic Stability Control – вклучува Performance Control (електронско заклучување на диференцијал)
  • Сензор за удар 
  • Аattentiveness assistant – препознавање на умор кај возач 
  • Штоф “Grid”
  • 16” челични тркала
  • Внатрешни лајсни “Quartz silver matt”
  • BMW ознака на прагови на врати
  • Сензор за дожд и ноќни светла 
  • BMW TwinPower Turbo 3 цилиндричен бензински мотор со директно вбризгување
  • Автоматска Start/Stop функција
  • Паркинг кочница - електромеханичка
  • 3 режими на возење – Eco Pro / Comfort / Sport mode
  • 5 седишта 
  • Стандардни седишта за возач и совозач
  • Кожен волан 
  • Мултифункции на волан
  • Механичко подесување на волан 
  • Автоматски клима уред со контрола на 1 зона
  • 12V приклучок за струја во централна конзола
  • Безжична врска за Bluetooth мобилен телефон и USB приклучок
  • 6 звучници, 100W засилувач 
  • Боја – неметалик црна

BMW 118i M Sport

Единствена понуда за 29.990 евра

BMW 118i M Sport
BMW 118i M Sport
BMW 118i M Sport

Тип финансирање

Автомобилски кредит

Редовна цена на автомобилот со иста опременост:

38.890,00 €

Заштеда:

8.900,00 €

Зафатнина (cm3):

1499

Моќност КС (KW): 

140(103)

Менувач:

7-степен автоматски менувач со двојна спојка

Максимална брзина:

215 km/h

Забрзување 0-100 km/h: 

8,5 sec.

OПРЕМА

 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
  • Steptronic 7 степена автоматска трансмисија со двојна спојка
  • Сет за репарација на пневматик
  • Надворешни ретровизори пакет со електрично склопување 
  • Велурски патосници
  • Пакет за дополнителен простор 


  Темпомат - Dynamic Cruise Control:

  • Темпомат со функција на кочење при брзини од 30 km/h до 250 km/h
  • Функција на кочење при надолнини
  • Прилагодување на брзината на комфорно ниво во свиоци
  • Управување преку мултифункционален волан
  • Дефинираната брзина и активноста на функцијата се претставени на инструмент таблата


  Светлосен пакет:

  • LED внатрешни светла за читање, напред и позади (со избор на боја)
  • Амбиентално светло на централна конзола
  • Осветлување во пределот на предни патосници
  • Излезно светло на вратите (напред и позади)
  • LED проекција на "BMW" од надворешен возачки ретровизор
  • Надворешно осветлување на рачките од вратите (напред и позади)


  LED светла:

  • Предни и задни светла, со трепкачи во LED технологија
  • Дневно светла и позиција
  • Кратки и долги светла со користење на Bi-LED технологија
  • Рачно подесување на висината на снопот


  Parking Assistant:

  • паркинг сензори напред и назад со камера позади
  • асистира на паралелни и латерални паркинг места.
  • содржи и “Reversing Assistant” – помнење на последните изминати 50 метри со брзина до 35 km/h, со самостојно враќање на возилото до почетната точка


  M Sport пакет:

  • Штоф “Trigon” / Sensatec I Black
  • Спортски седишта за возач и совозач
  • Висинско подесување на совозачко седиште 
  • LED светла за магла (напред)
  • 17” алуминиумски наплатоци “Double Spoke style 550 M Bicolor”
  • М Sport суспензија 
  • М Кожен волан
  • М Аеродинамичен пакет
  • Внатрешни лајсни “Iluminated Boston”
  • BMW Individual надворешни лајсни “Shadow Line”
  • BMW Individual внатрешна црна кровна облога Антрицит 
  • Боја – неметалик бела “Alpine White”

 • СТАНДАРДНА OПРЕМА
  • (ABS) Antilock Brake System - систем за спречување на блокирање на тркалата при нагли сопирања, вклучува и: (BAS) Brake Assist System - систем за помош при сопирање кој го скратува патот на сопирање при панично сопирање и
   (CBC) Cornering Brake Control систем за стабилизирање на возилото при сопирање во свиоци
  • ISOFIX 
  • Active Guard – препознавање на возило и пешак напред
  • Воздушни перничиња за глава за сите патници
  • Странична заштита од удар
  • (DSC) Dynamic Stability Control – вклучува Performance Control (електронско заклучување на диференцијал)
  • Сензор за удар 
  • Аttentiveness assistant – препознавање на умор кај возач 
  • Штоф “Grid”
  • 16” челични тркала
  • Внатрешни лајсни “Quartz silver matt”
  • BMW ознака на прагови на врати
  • Сензор за дожд и ноќни светла 
  • BMW TwinPower Turbo 3 цилиндричен бензински мотор со директно вбризгување
  • Автоматска Start/Stop функција
  • Паркинг кочница - електромеханичка
  • 3 режими на возење – Eco Pro / Comfort / Sport mode
  • 5 седишта 
  • Стандардни седишта за возач и совозач
  • Кожен волан 
  • Мултифункции на волан
  • Механичко подесување на волан 
  • Автоматски клима уред со контрола на 1 зона 
  • 12V приклучок за струја во централна конзола
  • Безжична врска за Bluetooth мобилен телефон и USB приклучок
  • 6 звучници, 100W засилувач
  • Боја – неметалик црна