BMW Серија 2 Active Tourer

ЗАБАВА ЗА СЕКОГО. АКТИВИРАЈТЕ СЕ.

BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER, СО ЗАШТЕДА ОД 10.900 €.

ЗАБАВА ЗА СЕКОГО. АКТИВИРАЈТЕ СЕ.

BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER, СО ЗАШТЕДА ОД 10.900 €.

ЗАБАВА ЗА СЕКОГО. АКТИВИРАЈТЕ СЕ.BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER, СО ЗАШТЕДА ОД 10.900 €.

За сите вас кои го користите зборот „Ние“.
Денес ве инспирираме да го истражите животот надвор од границите на обичниот.

Оваа неповторливa понуда на BMW Серија 2 Active Tourer со 140 КС, кој доаѓа со гратис пакет опрема: 7- степен автоматски менувач, камера и сензори за паркирање назад, 2 зонски автоматски клима уред, 17” алуминиумски наплатоци и многу повеќе, е токму тоа што ви е потребно.

BMW 2 Series Active Tourer е совршен придружник на модерните двојки и семејства со активен животен стил.

Заштедете 10.900 евра и живејте со полни гради.

За повеќе информации ве очекуваме во М Кар. Нашите продажни советници со задоволство ќе ве запознаат со вашиот нов потенцијален член во семејствотото.

Read more

Можност за замена на вашето возило по принципот “Старо за ново“

Read more

BMW 218i Active Tourer Sport Line

Акциска цена 25.990 €

BMW Серија 2 Active Tourer
BMW Серија 2 Active Tourer
BMW Серија 2 Active Tourer

Тип финансирање

Автомобилски кредит

Учество

7.797 €

Mесечна рата (во првите две години)

237 €

Месечна рата (по втората година)

244 €

Број на месечни рати

90

Редовна цена на автомобил со иста опременост

36.890 €

Заштеда

10.900 €

Зафатнина

1.499 cm3

Моќност КС (KW)

140 (103)

Менувач

7-степен Автоматски

Максимална брзина

205 km/h

Забрзување 0-100 km/h

9,3 sec.

OПРЕМА

 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
  • Пакет Sport Line
   - 17” алуминиумски наплатоци Double spoke style
   - Спортски кожен волан
   - Спортски седишта за возач и совозач
   - Штоф/кожа Sensatec - Anthracite / Grey | Black
   - Лајсни Black High gloss со рабови Pearl Chrome
   - Бубрези Black High gloss
   - Лајсни на заден браник Black High gloss
   - LED оптика на лајсни на врати
   - BMW ознака на прагови на врати
  • 7-степен автоматски менувач
  • LED предни светла ( кратки / долги )
  • LED задни светла
  • Светлосен пакет
  • Паркинг камера назад
  • Сензори за паркирање назад
  • Сензор за дожд
  • 2 зонски автоматски клима уред
  • Темпомат
  • Автоматско затемнување внатрешен и надворешни ретровизори, со склопување
  • Автоматско отварање/затварање на багажник
  • HiFi музички систем , 7 звучници , 205W засилувач
  • Преден потпирач за рака
  • Подесување на наслон на задни седишта
  • ISOFIX
  • Дополнителни 12V приклучоци за струја
  • Мониторинг на притисок во гуми
  • Сигурносни навртки на тркала
  • Велурски патосници
  • Пушачки пакет
  • Боја Неметалик – црна или бела
 • СТАНДАРДНА OПРЕМА
  • Мануелен менувач 6 степен
  • Follow-me-home функција
  • Задни светла со LED технологија
  • Клима уред
  • Автоматска Start/Stop функција
  • Старт на моторот без употреба на клуч (Keyless)
  • Безжична врска за Bluetooth мобилен телефон и USB приклучок
  • Радио BMW Business , 5 звучници (25 watts)
  • Борд компјутер, кој обезбедува информации за просечната брзина, просечната потрошувачка на гориво и информација уште колку километри можат да се изминат со преостанатото гориво
  • Active Guard
  • (ABS) Antilock Brake System , систем за спречување на блокирање на тркалата при нагли сопирања преку регулирање на притисокот во сопирачките и овозможува управливост во такви услови, и вклучува: (BAS) Brake Assist System систем за помош при сопирање кој го скратува патот на сопирање при панично сопирање и (CBC) Cornering Brake Control систем за стабилизирање на возилото при сопирање во свиоци
  • Фронтални воздушни перници за возачот и совозачот со сензори за присутност
  • Странични воздушни перници за возачот и совозачот
  • Воздушни перници за заштита на главите на патниците напред и назад
  • Заштита од страничен удар во вратите
  • Систем на браници, со заменливи делови, за удар до 15 км/ч, како и специјална ударно- абсорбирачка пена под предниот браник која може да издржи удар со брзина до 4 км/ч без оштетување на браникот
  • Задни врати со механичка заштита од несакано отварање
  • 16" ал. Наплатоци , V spoke 471
  • Штоф Grid
  • Внатрешни лајсни Satin Silver мат
  • Ретровизори во боја на каросеријата со вградени LED трепкачи
  • Предна хромирана украсна маска во форма на бубрези со црна решетка
  • Индикатор за истрошеност на плочките за сопирање
  • Предни диск кочници со внатрешно ветилирање
  • Задни диск кочници со внатрешно ветилирање
  • Паркинг сопирачка, електромеханичка
  • Сервотроник
  • Brake Energy Regeneration користење на енергијата на кочење за полнење на батеријата
  • BMW TwinPower Turbo 3 цилиндра бензин мотор со директно впрскување