stage

ПОДГОТВЕНИ ЗА НОВИ ПРЕДИЗВИЦИ.

ОТКРИЈТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗБУДЛИВИ BMW ПОНУДИ.

Најубавиот период е пред нас, а ние сме повеќе од подготвени.

Подготвени сме за нови искуства, за неспоредлива динамика на возење и безброј нови, возбудливи патувања.

Откријте ги специјалните понуди за BMW Серија 3 и BMW Серија 5 и подгответе се за одлична сезона!

Дознајте повеќе
ПОДГОТВЕНИ ЗА НОВИ ПРЕДИЗВИЦИ.ОТКРИЈТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗБУДЛИВИ BMW ПОНУДИ.
PRODUCT

ПОДГОТВЕН ЗА ОСВОЈУВАЊЕ

BMW Серија 3 еволуираше со уште поемотивен дизајн, а притоа секогаш држи до своите корени. Појава што ја остварува желбата за чисто задоволство во возењето со секој детаљ. Дознајте повеќе за BMW Серија 3 и искористете ја уште денес нашата атрактивна понуда.

 

М Спорт пакет: 39.990 €

 

 

 

Дознајте повеќе

BMW 318i со М Спорт пакет

 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА
 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА

МОЖНИ ОПЦИИ (СО ДОПЛАТА):

 • Металик боја: 1000 €
 • BMW Live Cockpit Professional: 2000 €

12,3” инструмент дисплеј и 10,25” Touch дисплеј ,BMW Oперативен систем 7, BMW Personal Intelligent Assistant со говорни команди како “ Hey BMW “ , Навигациски систем, 2 USB приклучоци, iDrive контролер со Тouch функција

Дознајте повеќе
feature

ЗА СИТЕ ПРЕДИЗВИЦИ НА ПАТОТ

Со поширока става и затегната суспензија, BMW Серија 3 обезбедува импресивна динамика на возење при секое свртување.
feature

ПОБРЗ И ПОИНТУИТИВЕН

Најновиот BMW Life Cockpit Professional, кој доаѓа со оперативниот систем 7.0 и системот: Intelligent Personal Assistant, го прави возењето поефикасно и поинтуитивно.
feature

ПРЕДВОДНИК НА ПАТОТ

Со опсег од над 500 метри, опционалните BMW Laserlights не само што им овозможуваат на возачите поголема контрола и зголемена безбедност, туку и врвен поглед.
PRODUCT

ПОДГОТВЕН ЗА ИМПРЕСИОНИРАЊЕ

BMW Серија 5 седан остава моќен впечаток при секоја дисциплина. Тој  е икона сам по себе. Неговиот дизајн, елегантните линии и уникатните детали му даваат спортски карактер која со ентузијазам го прифаќа секој предизвик. Неговата еволуција е суптилна, но сепак моќна.

Дознајте повеќе за нашиот акциски пакет за BMW Серија 5 и добијте лична понуда.

 

Специјални пакет понуди:

·       BMW 520d со Advantage пакет: 54.990 €

·       BMW 520d со М Спорт пакет: 62.990 €

 

 

Дознајте повеќе

BMW 520d со Advantage пакет

 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА
 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА

МОЖНИ ОПЦИИ (СО ДОПЛАТА):

 • Пакет: BMW Live Cockpit Professional и Активен темпомат:  2.000 €
 • Металик боја: 1000 €
 • xDrive: 3000 €

 

*Пакетот BMW Live Cockpit Professional и Активен темпомат содржи:

 • BMW Live Cockpit Professional: 12,3” целосно дигитален иснтрумент дисплеј и 12,3” централен Touch дисплеј, BMW Оперативен систем 7, BMW Intelligent Personal Assistant со говорни команди како “ Hey BMW “, iDrive контролер со Touch функција, Навигациски систем, 2 USB конекции.
 • Активен темпомат со Stop & Go
Дознајте повеќе

BMW 520d со M Спорт пакет

 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА
 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
feature

СЕКОГАШ МАЕСТРАЛЕН

BMW Серија 5 го освежи својот веќе иконски изглед преку впечатливи елементи, како што е новата едноделна бубрежна решетка и редизајнираниот стил на каросеријата, како и подобрени пропорции за уште поспортски впечаток.
feature

ТЕХНОЛОШКИ СОВРШЕН

Подобрените системи за помош на возачот, како што се Parking Assistant и опционалниот Driving Assistant Professional го прават новиот BMW Серија 5 технолошки напреден до совршенство.
feature

РАФИНИРАН СТИЛ

Влезете во новиот BMW Серија 5 и почувствувајте го величествениот дизајнерски јазик, изграден со подобрена функционалност. Изобилува со многу нови, функционални карактеристики како зголемен 12,3” централен информативен екран, M Sport управувач и многу други прекрасни детали за откривање.