stage

ПОДГОТВЕНИ ЗА НОВИ ПРЕДИЗВИЦИ.

ОТКРИЈТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗБУДЛИВИ BMW ПОНУДИ.

Може да признаеме дека 2020 година беше година која што нема да остане во добро сеќавање. Дотолку повеќе, 2021 година е година за промени. А сите ние сме подготвени за промени. Подготвени сме за одлични возења, за неспоредлива динамика на возење и безброј нови, иновативни карактеристики. Откријте ги специјалните понуди за нашите водечки BMW модели – лидери во својата класа и подгответе се за одлична година!

Дознајте повеќе
ПОДГОТВЕНИ ЗА НОВИ ПРЕДИЗВИЦИ.ОТКРИЈТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗБУДЛИВИ BMW ПОНУДИ.
PRODUCT

ПОДГОТВЕН ЗА ОСВОЈУВАЊЕ

BMW Серија 3 еволуираше со уште поемотивен дизајн, а притоа секогаш држи до своите корени. Појава што ја остварува желбата за чисто задоволство во возењето со секој детаљ. Дознајте повеќе за BMW Серија 3 и искористете ја уште денес нашата атрактивна понуда.

Специјална пакет понуда:39.990,00 €

 

 

Дознајте повеќе

BMW 318i со М Спорт пакет

 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА
 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
feature

ЗА СИТЕ ПРЕДИЗВИЦИ НА ПАТОТ

Со поширока става и затегната суспензија, BMW Серија 3 обезбедува импресивна динамика на возење при секое свртување.
feature

ПОБРЗ И ПОИНТУИТИВЕН

Најновиот BMW Life Cockpit Professional, кој доаѓа со оперативниот систем 7.0 и системот: Intelligent Personal Assistant, го прави возењето поефикасно и поинтуитивно.
feature

ПРЕДВОДНИК НА ПАТОТ

Со опсег од над 500 метри, опционалните BMW Laserlights не само што им овозможуваат на возачите поголема контрола и зголемена безбедност, туку и врвен поглед.
PRODUCT

ПОДГОТВЕН ЗА ИМПРЕСИОНИРАЊЕ

BMW Серија 5 седан остава моќен впечаток при секоја дисциплина. Тој  е икона сам по себе. Неговиот дизајн, елегантните линии и уникатните детали му даваат спортски карактер која со ентузијазам го прифаќа секој предизвик. Неговата еволуција е суптилна, но сепак моќна.

Дознајте повеќе за нашиот акциски пакет за BMW Серија 5 и добијте лична понуда.

 

Специјални пакет понуди:

·       BMW 520d со Advantage пакет: 54.990,00 €

·       BMW 520d со М Спорт пакет: 62.990,00 €

 

 

Дознајте повеќе

BMW 520d со Advantage пакет

 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА
 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА

BMW 520d со M Спорт пакет

 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА
 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
feature

СЕКОГАШ МАЕСТРАЛЕН

BMW Серија 5 го освежи својот веќе иконски изглед преку впечатливи елементи, како што е новата едноделна бубрежна решетка и редизајнираниот стил на каросеријата, како и подобрени пропорции за уште поспортски впечаток.
feature

ТЕХНОЛОШКИ СОВРШЕН

Подобрените системи за помош на возачот, како што се Parking Assistant и опционалниот Driving Assistant Professional го прават новиот BMW Серија 5 технолошки напреден до совршенство.
feature

РАФИНИРАН СТИЛ

Влезете во новиот BMW Серија 5 и почувствувајте го величествениот дизајнерски јазик, изграден со подобрена функционалност. Изобилува со многу нови, функционални карактеристики како зголемен 12,3” централен информативен екран, M Sport управувач и многу други прекрасни детали за откривање.
PRODUCT

ПОДГОТВЕН ЗА БЕГСТВО ОД СЕКОЈДНЕВИЕТО

Интелигентниот систем BMW xDrive, полуавтономните системи за возење, подобрената аеродинамика и шест-цилиндричниот дизел мотор BMW TwinPower Turbo, го прават BMW X3 супериорен автомобил кој нуди неспоредливо возачко искуство. Дознајте повеќе и искористете ја уште денес нашата одлична понуда за BMW X3.

 

Специјални пакет понуди:

BMW X3 со Advantage пакет од 17.400 €*

BMW X3 со xLine пакет од 18.500 €*

*Една од три годишни рати со 0% камата

*375 евра трошоци за обработка

 

 

Дознајте повеќе

BMW X3 xDrive 20d со „Advantage“ пакет

 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА
 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА

BMW X3 xDrive 20d со „xLine“ пакет

 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА
 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
feature

МОЌНА ПОЈАВА

BMW X3 со само еден поглед ви ја буди желбата за предизвици. Впечатливиот дизајнерски јазик на BMW X3 зборува многу за неговиот авторитет и независноста што ви ја дава.
feature

УЖИВАЊЕ СО ПОГЛЕД

Head-up дисплејот во вашиот BMW X3 ви ги обезбедува сите релевантни информации, видливи со највисок квалитет директно во вашето видно поле, без потреба да го насочувате погледот од патот на друго место. Повеќе безбедност значи уште поголемо задоволство во возењето.
feature

КРИСТАЛНИ ЗВУЦИ

Извонредниот „harman/kardon“ систем се одликува со дигитален засилувач од 600 вати, 9 канали и 16 звучници со хромирани детали. Неговиот софистициран звук совршено го исполнува внатрешниот простор.
PRODUCT

ПОДГОТВЕН ЗА НЕОГРАНИЧЕНA СЛОБОДА

BMW X4 е исказ на неограничени можности и доживувања. Уште на прв поглед, тој импресионира со својот атлетски изглед и фасцинира со возбудлива динамика при возењето. Дознајте повеќе и искористете ја уште денес нашата одлична понуда за BMW X4.

 

Специјални пакет понуди:

BMW X4 со Advantage пакет од 18.700 €*

BMW X4 со xLine пакет од 20.970 €*

*Една од три годишни рати со 0% камата

*375 евра трошоци за обработка

Дознајте повеќе

BMW X4 xDrive 20d со „Advantage“ пакет

 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА
 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА

BMW X4 xDrive 20d со „xLine“ пакет

 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА
 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
feature

ИМПРЕСИВНА ДИНАМИКА

BMW X4 со својата извонредна динамика и функционалност е скроен за уживање во возењето! Неговиот прогресивeн дизајн и контурите карактеристични за купе, веднаш ја откриваат неговата жед за акција и нови предизвици.
feature

ПОДГОТВЕН ЗА СЕКОЈ ТЕРЕН

Системот Driving Assistant Plus кај BMW X4 овозможува поголема удобност и сигурност во текот на монотоните или сложените ситуации на возење. Бидете спокојни дека со оваа удобност многу полесно ќе се соочите со сообраќајните гужви, промената на ленти и долгите патувања низ градот, како и патувањата надвор од градот или по автопатиштата.
feature

МОЌЕН КАРАКТЕР

Moќниот карактер на BMW X4 модел xLine е очигледен уште на прв поглед. Завршната обработка на ребрата наполукружната маска од брусен алуминиум обезбедува моќен изглед. Специфичните елементи се изработени од мат алуминиум. Одводот за воздух (Air Breather) е во Pearl Chrome боја, а хоризонталните декоративни лајсни на надворешните влезни отвори за воздух во Glacier Silver металик боја даваат посебен акцент.