X3 & X4 Tactical Campaign

ТРИ, ЧЕТИРИ, СТАРТ.
ПРЕДИЗВИКОТ Е ПРИФАТЕН.

ОГРАНИЧЕНА ПОНУДА: BMW X3 ОД 17.400€* И BMW X4 ОД 18.700€*

ТРИ, ЧЕТИРИ, СТАРТ. <br>ПРЕДИЗВИКОТ Е ПРИФАТЕН.ОГРАНИЧЕНА ПОНУДА: BMW X3 ОД 17.400€* И BMW X4 ОД 18.700€*

*Една од три годишни рати со 0% камата

Read more

BMW X3 е исказ на неограничени можности и слобода. Уште на прв поглед, тој импресионира со својот атлетски изглед и фасцинира со возбудлива динамика при возењето. А пак, BMW X4 со својата импресивна динамика и функционалност е скроен за уживање во возењето! Неговиот прогресивeн дизајн и контурите карактеристични за купе, веднаш ја откриваат неговата жед за акција и нови предизвици.

Сега предизвикот е во ваши раце!

Можност за замена на вашето возило по принципот “Старо за ново“. 

Искористете ја оваа лимитирана понуда за ограничен број на возила BMW X3 од 17.400€* и BMW X4 од 18.700€*, со одличен пакет опрема.

Не ја пропуштајте оваа неповторлива промотивна понуда која важи до крајот на 2019 год.


За да добиете повеќе информации за понудата или да закажете тест за возење, ве очекуваме во М Кар, на ул.Скупи број 2, Скопје (тел. 02 3096 600).
 

*Една од три годишни рати со 0% камата.

Read more

BMW X3 xDrive 20d

Тип финансирање

Автомобилски кредит

Годишна рата

17.400 €

Број на годишни рати

3

Камата

0%

Редовна цена на автомобил со иста опременост

62.800 €

Зафатнина

1995

Моќност КС (KW)

190(140)

Менувач

8-степен Автоматски

Максимална брзина

213 km/h

Забрзување 0-100 km/h

8,0 sec.

OПРЕМА

 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
  • BMW Live Cockpit
  • Parking Assistant
  • Адаптивни LED предни светла
  • LED светла за магла
  • 3 зонски автоматски клима уред
  • Автоматско вклучување на долги светла
  • Пакет надворешни и внатрешни ретровизори
  • Варијабилно спортско управување
  • Performance Control
  • Амбиентално осветлување
  • Kрoвни шини Aluminium satinated
  • BMW Individual Надворешни лајсни Aluminium satinated
  • Велурски патосници
  • Пушачки пакет
  • Деактивација на предно воздушно перниче
  • Сигурносни навртки на тркало antage
 • СТАНДАРДНА OПРЕМА
  • (ABS) Antilock Brake System , систем за спречување на блокирање на тркалата при нагли сопирања преку регулирање на притисокот во сопирачките и овозможува управливост во такви услови, и вклучува: (BAS) Brake Assist System систем за помош при сопирање кој го скратува патот на сопирање при панично сопирање и (CBC) Cornering Brake Control систем за стабилизирање на возилото при сопирање во свиоци.
  • Припрема за ISOFIX детски седишта на двете странични задни седишта.
  • Фронтални воздушни перници за возачот и совозачот со сензори за присутност.
  • Странични воздушни перници за возачот и совозачот.
  • Воздушни перници за заштита на главите на патниците напред и назад
  • Заштита од страничен удар во вратите.
  • Систем на браници, со заменливи делови, за удар до 15 км/ч, како и специјална ударно- абсорбирачка пена под предниот браник која може да издржи удар со брзина до 4 км/ч без оштетување на браникот.
  • Задни врати со механичка заштита од несакано отварање.
  • 18" Ал. наплатоци “ V spoke style 618 “.
  • Штоф “ Hevelius “.
  • Внатрешни лајсни “ Oxide silver dark matt “ со рабови “ Pearl Chrome “.
  • Ретровизори во боја на каросеријата. Со вградени LED трепкачи.
  • Сензор за дожд со автоматско вклучување на ноќни светла.
  • Предна хромирана украсна маска во форма на бубрези со црна решетка.
  • Индикатор за истрошеност на плочките за сопирање.
  • Предни диск кочници со внатрешно ветилирање.
  • Задни диск кочници со внатрешно ветилирање.
  • Multi-link задна оска, со потпирање во пет точки.
  • Brake Energy Regeneration користење на енергијата на кочење за полнење на батеријата.
  • Сервотроник.
  • BMW TwinPower Turbo 4 цилиндра дизел мотор со директно впрскување.
  • Дизел филтер за честички.
  • Hill Descent Control систем за контрола на спуштање по надолнини.
  • Steptronic 8 степена автоматска трансмисија, вклучува и “ Auto Hold “.
  • xDrive, постојан погон на 4 тркала, со варијабилна распределба на вртежниот момент, вклучувајки ги проширените функции на DSC системот за контрола на интервенциите врз тракцијата и Hill Descent Control системот.
  • Деллива задна клупа 40:20:40
  • Потпирач за раце на задна клупа со два држачи за чаши.
  • Driving Experience control – режими на возење : Eco Pro / Comfort / Sport.
  • Follow-me-home функција.
  • Задни светла со LED технологија.
  • Темпомат.
  • Мултифункционален кожен управувач.
  • Автоматски клима уред со 1 зона.
  • Автоматска работа на капак од багажник.
  • Автоматска Start/Stop функција.
  • Старт на моторот без употреба на клуч (Keyless).
  • Stereo speaker систем – 6 звучници.
  • Безжична врска за Bluetooth мобилен телефон и USB приклучок.
  • Неметалик боја ( Alpine White / Black ).

BMW X4 xDrive 20d

Тип финансирање

Автомобилски кредит

Годишна рата

18.700 €

Број на годишни рати

3

Камата

0%

Редовна цена на автомобил со иста опременост

67.690 €

Зафатнина

1995

Моќност КС (KW)

190(140)

Менувач

8-степен Автоматски со палки за пренос

Максимална брзина

213 km/h

Забрзување 0-100 km/h

8,0 sec.

OПРЕМА

 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
  • BMW Live Cockpit
  • Parking Assistant
  • Адаптивни LED предни светла
  • LED светла за магла
  • Steptronic 8 степена автоматска трансмисија, со палки за пренос на управувач, вклучува и “ Auto Hold “
  • 3 зонски автоматски клима уред
  • Автоматско вклучување на долги светла
  • Пакет надворешни и внатрешни ретровизори
  • Амбиентално осветлување
  • Kрoвни шини Aluminium satinated
  • BMW Individual Надворешни лајсни Aluminium satinated
  • Велурски патосници
  • Пушачки пакет
  • Деактивација на предно воздушно перниче
  • Сигурносни навртки на тркало
 • СТАНДАРДНА OПРЕМА
  • (ABS) Antilock Brake System , систем за спречување на блокирање на тркалата при нагли сопирања, вклучува и: (BAS) Brake Assist System систем за помош при сопирање кој го скратува патот на сопирање при панично сопирање и (CBC) Cornering Brake Control систем за стабилизирање на возилото при сопирање во свиоци.
  • Припрема за ISOFIX детски седишта на двете странични задни седишта.
  • Фронтални воздушни перници за возачот и совозачот со сензори за присутност.
  • Странични воздушни перници за возачот и совозачот.
  • Воздушни перници за заштита на главите на патниците напред и назад
  • Заштита од страничен удар во вратите.
  • Систем на браници, со заменливи делови, за удар до 15 км/ч, како и специјална ударно- абсорбирачка пена под предниот браник која може да издржи удар со брзина до 4 км/ч без оштетување на браникот.
  • Задни врати со механичка заштита од несакано отварање.
  • 18" Ал. наплатоци “ V spoke style 618 “.
  • Штоф “ Hevelius “.
  • Внатрешни лајсни “ Oxide silver dark matt “ со рабови “ Pearl Chrome “.
  • Ретровизори во боја на каросеријата.
  • Со вградени LED трепкачи.
  • Сензор за дожд со автоматско вклучување на ноќни светла.
  • Предна хромирана украсна маска во форма на бубрези со црна решетка.
  • Индикатор за истрошеност на плочките за сопирање.
  • Предни диск кочници со внатрешно ветилирање.
  • Задни диск кочници со внатрешно ветилирање.
   Multi-link задна оска, со потпирање во пет точки.
  • Brake Energy Regeneration користење на енергијата на кочење за полнење на батеријата.
  • Сервотроник.
  • Варијабилно спортско управување.
  • Performance control.
  • BMW TwinPower Turbo 4 цилиндра дизел мотор со директно впрскување.
  • Дизел филтер за честички.
  • Steptronic 8 степена автоматска трансмисија , со палки за пренос на управувач, вклучува и “ Auto Hold “.
  • xDrive, постојан погон на 4 тркала, со варијабилна распределба на вртежниот момент, вклучувајки ги проширените функции на DSC системот за контрола на интервенциите врз тракцијата и Hill Descent Control.
  • Паркинг сензори напред и назад.
  • Деллива задна клупа 40:20:40
  • Потпирач за раце на задна клупа со два држачи за чаши.
  • Driving Experience control – режими на возење : Eco Pro / Comfort / Sport.
  • Follow-me-home функција.
  • LED предни светла со проширени функции ( кратко / долго , содржат и
   “ Cornering “ светла при вртење во свиоци ).
  • Задни светла со LED технологија.
  • Темпомат .
  • Мултифункционален спортски кожен управувач .
  • Автоматски клима уред.
  • Автоматска работа на капак од багажник.
  • Автоматска Start/Stop функција.
  • Старт на моторот без употреба на клуч (Keyless).
  • Stereo speaker систем – 6 звучници.
  • Безжична врска за Bluetooth мобилен телефон и USB приклучок.
  • Active Guard – препознавање на возило и пешак напред.