ВОДЕТЕ ГИ ПРОМЕНИТЕ.

ПРОМЕНЕТЕ ГО ВОДЕЊЕТО.
ВОДЕТЕ ГИ ПРОМЕНИТЕ.

Новиот BMW Серија 5 Седан.

ПРОМЕНЕТЕ ГО ВОДЕЊЕТО.<br>ВОДЕТЕ ГИ ПРОМЕНИТЕ.Новиот BMW Серија 5 Седан.

Новиот BMW Серија 5 Седан е олицетворение на спортско-деловен автомобил. На прв поглед, остава впечаток за стилски атлет кој особено се изразува со динамична силуета. Јасни површини и прецизни контури му овозможуваат на елегантниот ентериер модерна и пријатна атмосфера. Елегантниот и функционален ентериер ја дополнува  иновативноста на возилото со технологии на иднината. Во комбинација со импресивна динамика на возење и иновативни технологии, BMW Серија 5 Седан обезбедува удобност, самоувереност и пред сè, врвно ниво на задоволство во возењето при кратки и долги патувања.

 

Оваа година го одбележуваме својот 5ти роденден. По тој повод Ви нудиме јубилејна понуда за Серија 5 со подарок : Богат пакет опрема и гратис М пакет. Искористете ја оваа неповторлива прилика.

 

Можност за замена на Вашето возило по принципот “Старо за ново“.

 

За да добиете повеќе информации за понудата, Ве очекуваме во М Кар, на ул.Скупи број 2, Скопје или на телефонскиот број 02 3096 600.

Дознајте повеќе
Новиот BMW Серија 5 Седан

BMW 520D M SPORT

Специјална цена: 61.150 евра

BMW 520d M Sport
 • Нови предни LED светла во L форма
 • Нова редизајнирана бубрежна решетка

 

Дознајте повеќе
BMW 520d M Sport
 • Нови тродимензионални задни LED светла во L форма
Дознајте повеќе
BMW 520d M Sport
 • BMW Live Cockpit Plus со 10,25'' екран на допир со висока резолуција
 • Автоматски 2-зонски клима уред со проширени функции
Дознајте повеќе

ОПРЕМА

 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
  • BMW Live Cockpit Professional – содржи 12,3” целосно дигитален иснтрумент дисплеј и 12,3” централен Touch дисплеј, BMW Оперативен систем 7, BMW Intelligent Personal Assistant со говорни команди како “ Hey BMW “, iDrive контролер со Touch функција, Навигациски систем, 2 USB конекции.
  • Park Assistant – содржи паркинг сензори напред/назад и камера назад, Асистира на паралелни и латерални паркинг места со мерење на паркинг просторот, содржи и “Active Park Distance control” со автоматско сопирање кога возилото се движи наназад до 5км/ч.
  • HiFi музички систем,205W засилувач 12 звучници
  • Препарација за Apple CarPlay
  • Надворешни ретровизори пакет- автоматско затемнување и електрично склопување
  • Амбиентално осветлување
  • Адаптивни LED предни светла
  • Автоматско вклучување на долги светла
  • Steptronic палки за пренос на управувач
  • Сет за репарација на пневматик
   
  • M Sport пакет:
  • Штоф “ Rhombicle / Alcantara “
  • 18” алуминиумски аплатоци “ Double spoke style 662 M “
  • Спортски седишта за возач и совозач
  • Лајсни “ Aluminium Rhombicle “
  • LED светла за магла
  • М кожен управувач
  • М аеродинамичен пакет
  • BMW Individual “ Shadow Line “ пакет
  • BMW Individual внатрешна црна кровна облога
  • М ознаки на прагови на врати
  • М наслон за нога
  • М ознаки на предни крила на возило
  • Издувни цевки хромирани трапезоидни
  • Велурски патосници
  • Греење на предни седишта
  • Боја “ Bluestone “ металик
 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА
  • 17" алуминиумски наплатоци " V spoke style 618 "
  • Steptronic 8 степена автоматска трансмисија, содржи и “ Autohold “.
  • BMW TwinPower Turbo 4 цилиндричен дизелски мотор со директно впрскување.
  • BMW Live Cockpit Plus -5,1” Инструмент дисплеј и 10,25” Touch дисплеј со висока резолуција,BMW Оперативен систем 7, BMW Intelligent Personal Assistant со говорни команди како “ Hey BMW “, iDrive контролер со Touch функција, Навигациски систем, 2 USB конекции
  • Мултифункционален кожен управувач.
  • Автоматски 2 зонски клима уред со проширени функции.
  • Мануелно висинско и длабинско подесување на управувачот.
  • LED предни светла ( кратко/долго ).
  • Задни светла со LED технологија.
  • Welcome Lights - осветлување при влегување во возилото
  • Штоф 'Junction’.
  • Внатрешни лајсни " Oxide Silver " со рабови " Pearl Chrome ".
  • Ретровизори во боја на каросеријата. Со вградени LED трепкачи.
  • Внатрешен ретровизор со автоматско затемнување.
  • Сензор за дожд и автоматско вклучување на светла ноќе.
  • (DSC) Dynamic Stability Control
  • (ABS) Antilock Brake System , систем за спречување на блокирање на тркалата при нагли сопирања преку регулирање на притисокот во сопирачките и овозможува управливост во такви услови, и вклучува: (BAS) Brake Assist System систем за помош при сопирање кој го скратува патот на сопирање при панично сопирање и (CBC) Cornering Brake Control систем за стабилизирање на возилото при сопирање во свиоци.
  • Припрема за ISOFIX детски седишта на двете странични задни седишта.
  • Фронтални воздушни перници за возачот и совозачот со сензори за присутност.
  • Странични воздушни перници за возачот и совозачот.
  • Воздушни перници за заштита на главите на патниците напред и назад
  • Заштита од страничен удар во вратите.
  • Систем на браници, со заменливи делови, за удар до 15 км/ч, како и специјална ударно- абсорбирачка пена под предниот браник која може да издржи удар со брзина до 4 км/ч без оштетување на браникот.
  • Задни врати со механичка заштита од несакано отварање.
  • Издувни цевки округли, видливи лево и десно.
  • Индикатор за истрошеност на плочките за сопирање.
  • Предни диск кочници со внатрешно ветилирање.
  • Задни диск кочници со внатрешно ветилирање.
  • Интегрална алуминиумска задна осka.
  • Сервотроник.
  • Паркинг сопирачка, електромеханичка.
  • Brake Energy Regeneration користење на енергијата на кочење за полнење на батеријата.
  • BMW TwinPower Turbo 4 цилиндра дизел мотор со директно впрскување.
  • Дизел филтер за честички.
  • Безжична врска за Bluetooth мобилен телефон и USB конекција.
  • Делумни електрични седишта за возач и совозач-подесување на висина и наслон.
  • Темпомат.
  • Active Guard – препознавање на возило и пешак напред. 

BMW 520D XDRIVE M SPORT

Специјална цена: 61.200 евра

BMW 520d xDrive M Sport
 • Нови предни LED светла во L форма
 • Нова редизајнирана бубрежна решетка
Дознајте повеќе
BMW 520d xDrive M Sport
 • Нови тродимензионални задни LED светла во L форма
Дознајте повеќе
BMW 520d xDrive M Sport
 • BMW Live Cockpit Plus со 10,25'' екран на допир со висока резолуција
 • Автоматски 2-зонски клима уред со проширени функции
Дознајте повеќе

ОПРЕМА

 • ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
  • BMW Live Cockpit Professional – 12,3” Touch дисплеј со резолуција 1920*720 пиксели, целосно дигитална инструмент табла со 12,3” дисплеј, Навигациски систем, iDrive контролер со Touch функција, 2 USB приклучоци, 32GB меморија, BMW Oперативен систем 7 со BMW Intelligent personal Assistant со активирање преку “ Hey BMW “
  • Park Assistant - содржи паркинг сензори напред/назад и камера назад, Асистира на паралелни и латерални паркинг места со асистенција со кочење кога возилото се движи наназад до 5км/ч.
  • HiFi музички систем 205W засилувач , 12 звучници
  • Smartphone Integration – iOS и Android
  • “ Steptronic “ автоматска трансмисија со палки за пренос на управувач
  • Амбиентално осветлување
  • Надворешни ретровизори пакет – ел. склопување и затемнување
  • Автоматски долги светла
  • Сигурносни навртки на тркала
  • Сет за репарација на гума
  • Велурски патосници 

   

  • М Sport пакет:
  • Штоф “ Rhombicle / Alcantara “
  • 18” ал. Наплатоци “ Double spoke style 662 M “
  • Спортски седишта за возач и совозач
  • Лајсни “ Aluminium Rhombicle “
  • LED светла за магла
  • М кожен управувач
  • М аеродинамичен пакет
  • BMW Individual “ Shadow Line “ пакет
  • BMW Individual внатрешна црна кровна облога
  • М ознаки на прагови на врати
  • М наслон за нога
  • М ознаки на предни крила на возило
  • Издувни цевки во трапезоидна форма, хромираниБоја “Alpine White“ неметалик
 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА
  • 17" алуминиумски наплатоци " V spoke style 618 ".
  • Steptronic 8 степена автоматска трансмисија.
  • BMW TwinPower Turbo 4 цилиндричен дизелски мотор со директно впрскување.
  • BMW Live Cockpit Plus – 10,25” Touch дисплеј и 5,1” инструмент дисплеј. BMW Intelligent Personal Assistant кој може да се активира преку говорна команда “ Hey BMW “, 2 USB конекции, Навигациски систем.
  • Мултифункционален кожен управувач.
  • Автоматски 2 зонски клима уред со проширени функции.
  • Мануелно висинско и длабинско подесување на управувачот.
  • Hill Descent Control систем за контрола на спуштање по надолнини.
  • xDrive погон на сите четири тркала.
  • LED предни светла.
  • Задни светла со LED технологија.
  • Welcome Lights - осветлување при влегување во возилото.
  • Штоф 'Junction’.
  • Внатрешни лајсни " Oxide Silver " со рабови " Pearl Chrome ".
  • Внатрешен ретровизор со автоматско затемнување.
  • Сензор за дожд и автоматско вклучување на светла ноќе.
  • Издувни цевки округли, видливи лево и десно.
  • Ретровизори во боја на каросеријата. Со вградени LED трепкачи.
  • Dynamic stability Control ( DSC ).
  • (ABS) Antilock Brake System , систем за спречување на блокирање на тркалата при нагли сопирања преку регулирање на притисокот во сопирачките и овозможува управливост во такви услови, и вклучува: (BAS) Brake Assist System систем за помош при сопирање кој го скратува патот на сопирање при панично сопирање и (CBC) Cornering Brake Control систем за стабилизирање на возилото при сопирање во свиоци.
  • Припрема за ISOFIX детски седишта на двете странични задни седишта.
  • Фронтални воздушни перници за возачот и совозачот со сензори за присутност.
  • Странични воздушни перници за возачот и совозачот.
  • Воздушни перници за заштита на главите на патниците напред и назад
  • Заштита од страничен удар во вратите.
  • Систем на браници, со заменливи делови, за удар до 15 км/ч, како и специјална ударно- абсорбирачка пена под предниот браник која може да издржи удар со брзина до 4 км/ч без оштетување на браникот.
  • Задни врати со механичка заштита од несакано отварање.
  • Индикатор за истрошеност на плочките за сопирање.
  • Предни диск кочници со внатрешно ветилирање.
  • Задни диск кочници со внатрешно ветилирање.
  • Интегрална алуминиумска задна осka.
  • Сервотроник.
  • Паркинг сопирачка, електромеханичка.
  • Brake Energy Regeneration користење на енергијата на кочење за полнење на батеријата.
  • Active Guard – препознавање на возило и пешак напред.
  • Performance Control.
  • Дизел филтер за честички.
  • Безжична врска за Bluetooth мобилен телефон и USB конекција.
  • Делумни електрични седишта за возач и совозач.
  • Темпомат.
  • Неметалик боја ( црна ).