BMW Серија 2 Active Tourer 230e plug-in hybrid U06 2021 M Portimao Blue сина металик боја тричетвртински поглед однапред на станица за полнење
Потрошувачка на гориво7,3–1,1 l/100 km*
Тип на мотори и горивоБензинДизелPlug-in Хибрид

THE 2

НОВИОТ BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER

Потрошувачка на гориво7,3–1,1 l/100 km*
Тип на мотори и горивоБензинДизелPlug-in Хибрид
 • THE 2НОВИОТ BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER

  BMW Серија 2 Active Tourer нуди висококвалитетен пакет стандардна опрема и типичното BMW чисто задоволство при возењето со максимални 326 кс*. Со простор за складирање до 1.455 литри како и ефикасен погонски склоп, модерен дизајн и врвно ниво на техничка удобност, ова е идеалното возило за активни луѓе.

  Дознајте повеќе

  ИНТУИТИВЕН ОПЕРАТИВЕН КОНЦЕПТ ОД ПОСЛЕДНАТА ГЕНЕРАЦИЈА.

  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 BMW iDrive BMW Operating System 8 кабина со маж што го држи воланот

  BMW 2er Active Tourer освојува со:

  • Најновата генерација на BMW iDrive и многу други дополнителни иновативни технологии што се сè само не стандардни во компактната класа·
  • BMW Curved Display и BMW Intelligent Personal Assistant овозможуваат интуитивно и потполни ново корисничко искуство
  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 BMW iDrive BMW Operating System 8 видео

  BMW iDRIVE: ДОЖИВЕЈТЕ ГО НОВИОТ ОПЕРАТИВЕН КОНЦЕПТ НА BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER ВО ОВА ВИДЕО.

  BMW iDRIVE: ДОЖИВЕЈТЕ ГО НОВИОТ ОПЕРАТИВЕН КОНЦЕПТ НА BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER ВО ОВА ВИДЕО.

  СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ НА ВОЗАЧОТ ЗА МАКСИМАЛНА БЕЗБЕДНОСТ ВО BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER.

  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 системи за помош на возачот кабина со личност зад воланот
  • Active Guard обезбедува поголема удобност и безбедност, особено при подолги патувања
  • Вклучува предупредување при напуштање за скршнување од лента (Lane Departure Warning) со активно враќање во лента, информации за ограничување на брзината (Speed Limit Info), мануелна помош при ограничување на брзината (Speed Limit Assist) и предупредување за преден судир.
  • Со помош на задна камера и функција за автоматско прикочување, помошникот за паркирање (Parking Assistant) овозможува лесно паркирање и маневрирање. 

  СОВРШЕНО ПОВРЗАНИ СО ВАШИОТ BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER.

  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 BMW iDrive BMW Operating System 8 поглед одблизу BMW Curved Display

  BMW Серија 2 Active Tourer со BMW iDrive нуди потполно ново корисничко искуство:

  • Опремен со BMW Operating System 8
  • Потполно дигитален систем за инфо-забава со ергономски BMW Curved Display
  • Најсовремен оперативен систем со мошне инстинктивна структура на мени и интеракција со допир или природен дијалог

  ТЕХНИЧКИ АТРИБУТИ: ДО 326 КС* ВО BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER PLUG-IN HYBRID.

  BMW 230e xDrive и BMW 225e xDrive Active Tourer гарантираат одржлива мобилност и возвудлива возна динамика со максимални 240 kW/326 кс* и 477 Nm* вртежен момент (BMW 230e xDrive).

  BMW Серија 2 Active Tourer 230e plug-in hybrid U06 2021 M Portimao Blue сина металик боја тричетвртински поглед одзади додека вози низ град
  BMW Серија 2 Active Tourer 230e plug-in hybrid U06 2021 M Portimao Blue сина металик боја тричетвртински страничен поглед додека вози по селски пат

  До 80 km чист електричен опсег*.

  BMW Серија 2 Active Tourer plug-in hybrid-ите комбинираат извонредни вредности за потрошувачка со типичната возна динамика на BMW. А благодарение на најновата, петта генерација на BMW eDrive технологијата во вашиот BMW Серија 2 Active Tourer со хибриден погон, можете да патувате до 80 киломтри* во чист електричен режим и без локални емисии.

  Сè што сакате да дознаете за опсегот
  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 режими на возење копчиња на централната конзола одблизу

  Режими на возење.

  BMW Серија 2 Active Tourer plug-in hybrid-ите нудат интелигентни режими на возење што гарантираат оптимална комбинација меѓу моторот на согорување и електричниот мотор за секоја ситуација. За особено динамично возно искуство, HYBRID режимот, на пример, обезбедува импресивна моќност на системот од 326 кс* (230e xDrive) или 245 кс* (225e xDrive).

  Повеќе за BMW plug-in hybrid-ите
  BMW Серија 2 Active Tourer 230e plug-in hybrid U06 2021 M Portimao Blue сина металик боја страничен поглед паркиран на станица за полнење

  BMW Charging.

  BMW Charging нуди приспособени решенија за полнење на вашиот BMW Серија 2 Active Tourer со хибриден погон. Покрај стандардниот кабел за полнење, комплетот за полнење вклучува и кабел за полнење (Режим 3) за јавно полнење и BMW Charging Card за да ви овозможи атрактивни услови за јавно полнење (во зависност од пазарот).

  Откријте го BMW Charging

  ПОЛНЕЊЕТО НА ВАШИОТ BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER PLUG-IN HYBRID Е МНОГУ ЛЕСНО.

  BMW Серија 2 Active Tourer 230e plug-in hybrid U06 2021 M Portimao сина металик боја тричетвртински страничен поглед на станица за полнење
  • Со вашиот BMW Серија 2 Active Tourer plug-in hybrid и BMW Charging добивате приспособени опции за полнење дома, во движење и на работното место
  • Време на полнење (0–100%) со капацитет на полнење од 7,4 kW (BMW Wallbox, јавна станица за полнење): под 2,5 часа*
  • Време на полнење (0–100%) со капацитет на полнење од 2,3 kW (домашен штекер): под 8,0 часа*

  MILD HYBRID МОДЕЛИ СО ДО 14 КС ПОГОЛЕМА МОЌНОСТ.

  BMW Серија 2 Active Tourer со mild hybrid технологија U06 2021 кабина со личност зад воланот
  • Кинетичката енергија на возилото се претвора во електрична и се складира во батеријата при прикочувањето и слободното движење
  • Снабдување на електричните системи и поддршка на моторот со внатрешно согорување
  • Резултатот: пониски емисии и потрошувачка на гориво, зголемена моќност за до 10 kW (14 кс) и 40 Nm вртежен момент

  АТРИБУТИ НА НАДВОРЕШНОСТА НА BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER.

  Атлетскиот и влијателен дизајн на BMW Серија 2 Active Tourer со големата октагонална двојна бубрежна решетка создава посебен и самоуверен впечаток. Рачките на вратите што се интегрирани во линијата на возилото го истакнуваат јасниот дизајн. Истовремено, силуетата добива динамична контура од графиката на издолжениот страничен прозорец во комбинација со рамниот А-столб и прецизните линии.

  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 Mineral White бела металик боја во возење на паркиралиште поглед однапред
  BMW Серија 2 Active Tourer со LED предни светла U06 2021 Mineral White бела металик боја крупен кадар однапред

  LED предни светла со препознатлив дизајн на светла.

  Високо поставените опционални Адаптивни LED предни светла создаваат препознатлив дизајн на светлата и нудат многу светлосни функции како што се асистентот за долги светла со заштита од заслепување. Темното акцентирање оптимално го искористува тридимензионалниот ефект.

  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 панорамски стаклен покрив внатрешност

  Голем панорамски стаклен покрив.

  Електричниот панорамски стаклен покрив овозможува полно свеж воздух кога е отворен. Затворен, обезбедува широка пространост и создава атмосфера облеана во светлина. Дополнително, опремен е со ролетни што лесно и едноставно можат да се затворат при силна светлина.

  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 Mineral White бела металик боја поглед одзади на спирална рампа во паркиралиште

  Динамичен дизајн на заден дел.

  BMW Серија 2 Active Tourer има динамичен заден дел со моќни рамена и контуриран спојлер на покривот. Тесните LED задни светла на надворешните рабови на задниот дел и носачите околу рефлекторите на задната маска го заокружуваат спортскиот изглед.

  НОВИОТ ДИЗАЈН НА ВНАТРЕШНОСТА НА BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER.

  Внатрешноста на новиот BMW Серија 2 Active Tourer доаѓа со прогресивен стил и широк простор. Истовремено, оптимално поставените опции за складирање, опционалните споортски седишта за возачот и совозачот, како и стандардната приспособливост на потпирачот за грб овозможуваат различна употреба и поголема удобност при седењето во задниот дел.

  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 внатрешна кабина
  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 Mineral White бела металик боја багажник

  До 1.455 литри волумен на просторот за багаж.

  Просторот за багаж во BMW Серија 2 Active Tourer варира од 406 до 470 литри, во зависност од моделот и може да се зголеми со приспособување на аголот на потпирачот за грб како стандарден. Тоа, на пример е доволно за два големи и еден средноголем куфер. Кога потпирачот за грб е целосно преклопен, овој простор може да достигне и 1.455 литри. На овој начин може да се транспортираат и поголеми предмети како што е планински велосипед.

  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 внатрешна кабина со BMW Curved Display

  Модерен внатрешен дизајн.

  Пространата внатрешност на BMW Серија 2 Active Tourer е дефинирана од јасниот и модерен дизајн. Во центарот на кабината ориентирана кон возачот е препознатливиот BMW Curved Display што во комбинација со иновативниот BMW iDrive оперативен концепт создава сосема ново искуство при возење.

  Удобни седишта BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021

  Извонредна удобност при седењето.

  Стандардните седишта во BMW Серија 2 Active Tourer нудат високо ниво на удобност при седење благодарение на широкиот опсег на можности за приспособување. Овде спаѓаат висината на седиштето и приспособување на должината на седиштето како и аголот на потпирачот за грб и приспособување на потпирачот за глава. Како опција може да се изберат и активни седишта со потпора за ‘рбетот и функција на масажа.

  ДО 1.455 ЛИТРИ КАПАЦИТЕТ НА БАГАЖНИКОТ СО СПУШТАЊЕ НА ЗАДНИТЕ СЕДИШТА.

  Простор за багаж на BMW Серија 2 Active Tourer на видео

  ОРИГИНАЛНИ BMW ДОДАТОЦИ ЗА BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER.

  Со Оригиналните BMW додатоци го приспособувате вашиот BMW на вашите лични желби: производите совршено одговараат на вашиот BMW Серија 2 Active Tourer во однос на квалитет, дизајн и перформанси.

  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 Заден носач за велосипеди Pro 2.0

  Заден носач за велосипеди Pro 2.0

  Лесен, стабилен BMW Заден носач за велосипеди Pro 2.0 за два велосипеда/е-велосипеда. Максимална носивост од 60 kg, може компактно да се спакува.

  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 BMW багажник за покрив 420 црна/титаниум сребрена боја

  BMW багажник за покрив 420 црна/титаниум сребрена боја.

  Багажник за покрив во црна/титаниум сребрена боја што се заклучува, достапен од двете страни со капацитет од 420 литри, компатибилен со сите BMW системи за покривни држачи.

  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro

  MW Advanced Car Eye 3.0 Pro

  QHD и фул HD камерите на BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro автоматски го снимаат тоа што се случува пред и зад возилото во случај на инцидент.

  ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ НА BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER.

  BMW 223i и други мотори на BMW Серија 2 Active Tourer.

  Моќност на мотор во kW (кс):

  160 (218) (Mild Hybrid)

  Макс. вртежи во Nm:

  360 (Mild Hybrid)

  Забрзување 0–100 km/h во s:

  7,0

  Потрошувачка на гориво во l/100 km*:

   6,6–6,0

  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 Mineral White бела металик боја вози на улица страничен поглед

  BMW SERVICE INCLUSIVE ЗА BMW СЕРИЈА 2 ACTIVE TOURER.

  Жена држи паметен телефон BMW Service Inclusive

  #whateverhappens. Сестрано безгрижно патување: овој пакет на yслуги ви нуди 100% транспарентност и практична едноставност на планирањето за избраниот рок на времетраење или километража.

  • Услуга за проверка на возилото согласно насоките од BMW
  • Замена на микрофилтер
  • Замена на течност за сопирачки
  BMW Серија 2 Active Tourer U06 2021 Mineral White бела металик боја паркиралиште страничен поглед со женски модел

  ДАЛИ САКАТЕ ЛИЧЕН КОНСУЛТАНТ?

  Доколку имате какви било прашања, барате дополнителни информации или сакате специфична понуда за BMW Серија 2 Active Tourer, ве молиме контактирајте го BMW партнерот во вашата земја. Нашите стручни лица со големо задоволство ќе ви дадат индивидуални совети преку телефон или на лице место.

  Fuel consumption, power consumption and CO2 emissions of the BMW 2 Series Active Tourer.

  BMW 223i Active Tourer*:
  Fuel consumption in l/100 km (combined): xx.x–x.x
  CO2 emissions in g/km (combined): xxx–xxx

  BMW 230e xDrive Active Tourer*:
  Fuel consumption in l/100 km (combined): x.x–x.x
  CO2 emissions in g/km (combined): xx–xx
  Power consumption combined in kWh/100 km: xx–xx

  * The figures are preliminary.

  BMW 225e xDrive and BMW 230e xDrive Active Tourer are expected to be available from 7/2022.

  At temperatures below 0 degrees Celsius, purely electric driving mode of this plug-in hybrid will not be available until the battery has warmed up to an operational condition after the vehicle has travelled a few kilometers.

  Official data on fuel consumption, CO2 emissions, power consumption and electric range were determined in accordance with the mandatory measurement procedure and comply with Regulation (EU) 715/2007 valid at the time of type approval. In case of a range, figures in the WLTP take into account any optional equipment.  For newly type-tested vehicles since 01.01.2021, the official data no longer exist according to NEDC, but only according to WLTP.  For more information on the WLTP and NEDC measurement procedures, see www.bmw.de/wltp

  For more information on the official fuel consumption and official specific CO2 emissions of new passenger cars, see the ‘Guide to Fuel Consumption, CO2 Emissions, and Electricity Consumption of New Passenger Cars’, which is available free of charge at all sales outlets, from Deutsche AutomobilTreuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern- Scharnhausen, and at www.dat.de/co2

  Дознајте повеќе

  Потрошувачка на гориво, потрошувачка на електрична енергија и CO2 емисии на BMW Серија 2 Active Tourer.

  • Disclaimer reference invalid