BMW Серија 2 Coupé G42 2021 Thundernight металик тричетвртински поглед во возење однапред
PerformanceДо 275 kW (374 кс)
Тип на мотори и горивоБензинДизел

THE 2

НОВИОТ BMW СЕРИЈА 2 COUPÉ:
МОТОРИ И ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ.

PerformanceДо 275 kW (374 кс)
Тип на мотори и горивоБензинДизел
THE 2НОВИОТ BMW СЕРИЈА 2 COUPÉ:<br>МОТОРИ И ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ.

Мускулестите пропорции се спојуваат со спортската динамика: истражете ја новата BMW Серија 2 Coupé. 31 мм поширок од својот претходник и со архитектура на погонот на задни тркала што е уникатна во оваа класа, BMW Серија 2 Coupé пружа значитечно подобри карактеристики на управување и неверојатно агилно ракување. Опсегот на моќни мотори гарантира ефикасни и динамични возни искуства.

 

BMW M240i xDrive Coupé:
Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано): 8,8–8,1
CO2 емисии во г/км (комбинирано): 200–185

Дознајте повеќе

ОДБРАНИ КОНФИГУРАЦИИ ЗА BMW СЕРИЈА 2 COUPÉ.

BMW 220d Основа

ESSENCE.

BMW Серија 2 Coupé G42 2021 тричетвртински преден поглед конфигурација Essence BMW 220d основна опрема
Euro $ 0
 • Автоматски клима уред
 • Спортски кожен волан
 • BMW Live Cockpit Plus

BMW 220i M Sport пакет

BALANCE.

BMW Серија 2 Coupé G42 2021 тричетвртински поглед однапред конфигурација Balance M Sport пакет BMW 220i
Euro $ 0
 • Адаптивни LED предни светла
 • BMW Live Cockpit Professional
 • Driving Assistant

BMW M240i xDrive

SIGNATURE.

BMW Серија 2 Coupé G42 2021 тричетвртински поглед однапред конфигурација Signature BMW M240i xDrive
Euro $ 0
 • Harman Kardon сараунд звучен систем
 • M sport седишта
 • Адаптивно M потпирање

ПОГОНСКИ СКЛОП, ТЕХНОЛОГИИ И ПОВРЗУВАЊЕ ВО BMW СЕРИЈА 2 COUPÉ.

BMW M TwinPower Turbo 6-цилиндричен бензински мотор M240i BMW Серија 2 Coupé G42 2021

Високоефикасните мотори на BMW Серија 2 Coupé.

BMW Серија 2 Coupé е опционално опремена со ефикасен BMW TwinPower Turbo 4-цилиндричен бензински или дизал мотор, додека BMW M240i xDrive е придвижуван од BMW M TwinPower Turbo линиски 6-цилиндричен бензински мотор со 374 кс.

Steptronic Sport менувач BMW Серија 2 Coupé G42 2021 централна конзола палка за избор на пренос

Steptronic sport менувач за брз избор на пренос.

Опционалниот 8-степен Steptronic sport менувач нуди неверојатна спортска промена на степените на пренос. Без разлика дали автоматски или рачно, користејќи ја палката за изборот на степен на пренос или преку лопатките на управувачот – за удобно крстарење или многу динамичен стил на возење. Во SPORT PLUS режим и со лопатката на управувачот во левата S/M позиција, промените на пренос се конфигурирани за најдобри перформанси.

Адаптивно M потпирање BMW Серија 2 Coupé G42 2021

Адаптивно M потпирање со оптимална амортизација.

Опционалното адаптивно М потпирање може електронски да се приспособи во секое време за да одговара на патните и возните услови. Можете и да ги приспособите карактеристиките на потпирањето преку Driving Experience Control за да го активирате вашиот омилен стил на возење во тој момент – од удобен до максимално атлетски со впечатливо агилно управување.

M Sport диференцијал BMW Серија 2 Coupé G42 Thundernight металик 2021 страничен преден дел одблизу

М Sport диференцијал за совршено прилепување.

Опционалниот M sport диференцијал ги оптимизира прилепувањето и стабилноста во возењето при промена на ленти или при забрзување на излез од кривина, кога се влегува во кривина со висока брзина или на различни патни површини. Прилепувањето се оптимизира со помош на електронски управуван уред што ја намалува разликата во бројот на вртежи меѓу задните тркала.

АТРИБУТИ НА НАДВОРЕШНОСТА НА BMW СЕРИЈА 2 COUPÉ.

Дизајнот на новиот BMW Серија 2 Coupé ги комбинира BMW традицијата на компактни купеа со модерен изглед. Покрај типичните BMW пропорции и широката осноца, триаголните облици и дијагоналните линии го дефинираат динамичниот изглед на BMW Серија 2 Coupé

BMW Серија 2 Coupé G42 2021 Thundernight металик тричетвртински страничен поглед додека вози низ град
BMW Серија 2 Coupé G42 2021 двојна бубрежна маска со една рамка преден поглед одблизу

Двојна бубрежна маска со една рамка.

Двојната бубрежна маска со една рамка го истакнува богатиот карактер што го одредува дизајнот на новиот BMW Серија 2 Coupé. Класичните летвички на бубрежната рамка се заменети со експресивно стилизирани крилца. Тие се отвораат или се затвораат во зависност од потребата за воздух и со тиа истовремено ги визуелизираат силата и перформансите на моторот во внатрешноста.

BMW Серија 2 Coupé G42 2021 Thundernight металик тричетвртински поглед одзади

Дизајн на заден дел.

Препознатливите задни светла поставени на задните крајни делови го истакнуваат широкиот став на новиот BMW Серија 2 Coupé. Истовремено, хоризонталните линии ја истакнуваат исплетеноста на светлината и засенчените делови и создаваат впечатлив изглед на задниот дел

BMW Серија 2 Coupé G42 2021 Bi-LED предни светла одблизу

Bi-LED предни светла.

Редизајнираните предни светла на BMW Серија 2 Coupé ја немаат вообичената двојна кружна естетика туку се обликувани како индивидуални светла – референкија на богатата традиција на BMW Coupé иконите како што е BMW 2002. Благодарение на Bi-LED технологијата, во една светлосна цевка се вградени и кратките и долгите светла.

АТРИБУТИ НА ВНАТРЕШНОСТА НА BMW СЕРИЈА 2 COUPÉ.

Сите дисплеи и контроли во кабината на BMW Серија 2 Coupé секогаш се ориентирани кон возачот. Опционалниот М кожен волан со мултифункциии, М амблем и обвиен во мека „Nappa“ кожа создава спортско и директно чувство на управување.

Дознајте повеќе
BMW Серија 2 Coupé G42 2021 дизајн на внатрешност во видео

МОДЕЛИ И ИЗБОР НА ОПРЕМА НА BMW СЕРИЈА 2 COUPÉ.

МОДЕЛ ADVANTAGE

BMW Серија 2 Coupé со основна опрема нуди екстравагантен дизајн и функционални елементи за поголема удобност и безбедност.
 • Park Distance Control (PDC), напред и назад
 • Пакет за доплнителен простор за складирање
 • Ретровизор со автоматска функција против заслепување
 • Автоматски клима уред со 3 зони
BMW Серија 2 Coupé 220d G42 2021 Mineral White металик тричетвртински поглед однапред

M SPORT ПАКЕТ

BMW Серија 2 со M Sport пакет нуди динамичен дизајн што вклучува одбрани М специфични елементи.
 • M аеродинамичен пакет со предна маска во боја на каросерија и странични прагови, задна маска и отвор за дифузње во темна Shadow металик боја
 • 18’’ М лесни алуминиумски тркала со двојни фелни 848 M Bicolour Jet Black со мешани пневматици
 • M Sport потпирање со вклучено променливо спортско управување
 • M Shadowline лајсна со висок сјај, алтернативно BMW Individual Exterior Line Satin алуминиумска лајсна
 • М ознака на страните
 • Детаљ на покривот во боја на возило
 • Рамка за бубрежна маска и облога на цевка за издувни гасови во Chrome со висок сјај
 • Alpine White боја
 • М ознаки на праговите и М-специфични предни подни облоги
 • М потпора за нозете и М педали
 • Спортски седишта за возачот и совозачот во Alcantara/Sensatec комбинација со перфорации и сина контрастна опшивка
 • М кожен волан
 • Клуч за возилото со ексклузивно М лого
 • M anthracite покривна облога
 • И многу други ексклузивни елементи (опционално)
BMW Серија 2 Coupé 220i M Sport пакет G42 2021 M Brooklyn Grey металик тричетвртински поглед однапред

M SPORT ПАКЕТ PRO

Опремен со M Sport пакет Pro, надградба на M Sport пакетот, BMW Серија 2 Coupé ја открива својата најатлетска страна, која вклучува и импресевен сет од М-специфични елементи.
 • Преден разделник на панелот на предниот браник
 • M светла Shadow Line
 • M Shadow Line со висок сјај со додатни функционалности
 • М заден спојлер во Black Sapphire
 • M Sport сопирачка со стеги на сопирачка во црвена боја со висок сјај
 • 19” M лесни алуминиумски тркала без дополнителен надомест
 • Steptronic Sport менувач
 • М безбедносни појаси
 • HiFi систем на звучници
 • Спортски звучен систем во внатрешноста благодарение на Active Sound Design
 • Спринт функција
BMW Серија 2 Coupé M Sport пакет Pro 220i M240i xDrive G42 2021 Thundernight металик тричетвртински преден поглед
 • МОДЕЛ ADVANTAGE
 • M SPORT ПАКЕТ
 • M SPORT ПАКЕТ PRO

ОРИГИНАЛНИ BMW ДОДАТОЦИ И BMW M PERFORMANCE ДЕЛОВИ ЗА BMW 2 SERIES COUPÉ.

BMW M Performance делови ви овозможуваат да му дадете на вашиот BMW Серија 2 Coupé максимален тркачки карактер. Изберете од оптички подобрените елементи на дизајнот за надворешноста, како и атрактивни ковани и лесни алуминиумски тркала. Со Оригиналните BMW додатоци, го приспособувате ваѓиот BMW на вашите лични желби: производите совршено одговараат на BMW Серија 2 Coupé во поглед на квалитетот, дизајнот и перформансите.

M Performance бубрежна решетка од јаглеродни влакна BMW Серија 2 Coupé G42 2021

M Performance бубрежна решетка од јаглеродни влакна.

Покажете го вашиот стил: рамката на M Performance бубрежната маска е изработена од премиум јаглеродни влакна. За особено елегантен, спортски и индовидуален изглед.

Кон производот
M Performance заден спојлер од јаглеродни влакна BMW Серија 2 Coupé G42 2021

M Performance заден спојлер од јаглеродни влакна.

M Performance задниот спојлер од јаглеродни влакна го унапредува врвниот квалитет и динамичниот изглед на автомобилот и гарантира оптимизирана аеродинамика.

Кон производот
M Performance заден дифузер од јаглеродни влакна BMW Серија 2 Coupé G42 2021

M Performance заден дифузер од јаглеродни влакна.

M Performance задниот дифузер од јаглеродни влакна создава уште помодерен изглед – и го истакнува спортскиот изглед на возилото.

Кон производот
BMW багажник за покрив 320 црна/титаниум сребрен BMW Серија 2 Coupé G42 2021

BMW багажник за покрив 320 црна/титаниум сребрен.

Багажник за покрив во црна/титаниум сребрена боја што се заклучува, достапен од двете страни со капацитет од 320 литри, компатибилен со сите BMW системи за покривни држачи.

Кон производот
BMW заден носач за велосипеди Pro 2.0 BMW Серија 2 Coupé G42 2021

BMW заден носач за велосипеди Pro. 2.0.

Лесен, стабилен BMW заден носач за велосипеди Pro 2.0 за два велосипеда/е-велосипеда. Максимална носивост од 60 kg, може компактно да се спакува.

Кон производот
BMW подни облоги за сите временски услови, предни BMW Серија 2 Coupé G42 2021

BMW подни облоги за сите временски услови, предни.

Совршено вградените BMW подни облоги за секакви временски услови го штитат предниот простор за нозе од влага и нечистотии. Во црна боја со украс од нерѓосувачки челик.

Кон производот

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ ЗА BMW СЕРИЈА 2 COUPÉ.

BMW 220i и други мотори на BMW Серија 2 Coupé.

Моќност на моторот во kW (кс) на 1/min:

135 (184)/5.000-6.500

Максимален вртежен момент во Nm на 1/min:

300/1.350-4.000

Забрзување 0–100 км/ч во с:

7.5

Потрошувачка на гориво во л/100 км:

 

6,9–6,3

BMW Серија 2 Coupé 220i G42 тричетвртински поглед однапред
Including of /content/bmw/marketB4R1/master/en_BQ/publicPools/teaser-pool/medium-teasers/tyre-energy-lables/jcr:content/par-4col/wideteaser_67 failed

ЦЕНИ, ФИНАНСИРАЊЕ И ЛИЗИНГ НА BMW СЕРИЈА 2 COUPÉ.

BMW ФИНАНСИСКИ УСЛУГИ ЗА BMW СЕРИЈА 2 COUPÉ.

Жена потпрена на BMW Серија 2 Coupé G42 тричетвртински поглед однапред

Без оглед дали барате финансирање или лизинг – секоја од нашите понуди е индивидуално адаптирана на вашите потреби и желби.

УСЛУГИ И АСИСТЕНЦИЈА ЗА BMW СЕРИЈА 2 COUPÉ.

Вработен во BMW Услуги му помага на купувачот

ДАЛИ САКАТЕ ЛИЧЕН КОНСУЛТАНТ?

Доколку имате било какви прашања, барате дополнителни информации или сакате специфична понуда за возилата BMW Серија 2 Coupé, ве молиме контактирајте го BMW партнерот во вашата земја. Нашите стручни лица со големо задоволство ќе ви дадат индивидуални совети преку телефон или на лице место.

BMW SERVICE INCLUSIVE ЗА BMW СЕРИЈА 2 COUPÉ.

Вработен во BMW Услуга разговара со жена купувач

#whateverhappens. Сестрано безгрижно патување: овој пакет на yслуги ви нуди 100% транспарентност и практична едноставност на планирањето за избраниот рок на времетраење или километража.

 • Услуга за проверка на возилото согласно насоките од BMW
 • Замена на микрофилтер
 • Замена на течност за сопирачки

Потрошувачка на гориво и CO2 емисии на BMW Серија 2 Coupé.

Потрошувачка на гориво и CO2 емисии на BMW Серија 2 Coupé.

 • BMW M240i xDrive Coupé
  Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано): 8,8–8,1
  CO2 емисии во г/км (комбинирано): 200–185

  BMW 220i Coupé
  Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано): 6,9–6,3
  CO2 емисии во г/км (комбинирано): 156–142

  BMW 220d Coupé
  Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано): 5,1–4,6
  CO2 емисии во г/км (комбинирано): 134–120

  Официјалните податоци за потрошувачката на гориво и емисиите на CO2 се одредени со прописите за мерење и во согласност со регулативата (EU) 715/2007 која се применува при хомологација на возилото. WLTP вредностите се употребуваат за утврдување даноци и други давачки за возилата, пресметани и засновани врз новата WLTP процедура за мерење од 01.01.2021 година. За повеќе информации за WLTP и NEDC процедурите за мерење, видете www.bmw.de/wltp