BMW Серија 7 Седан G70 ICE M спорт пакет Frozen Deep gray сива металик боја 3/4 поглед однапред паркиран пред зграда
Потрошувачка на гориво, комбинирано (WLTP)8,0–7,0 л/100 км*
Тип на мотори и горивоБензинДизелPlug-in Хибрид

THE NEW 7

НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

Потрошувачка на гориво, комбинирано (WLTP)8,0–7,0 л/100 км*
Тип на мотори и горивоБензинДизелPlug-in Хибрид
 • THE NEW 7НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  Чистата елеганција и забавата за сите сетила се спојуваат во новиот BMW Серија 7 Седан за да создадат апсолутно премиум возно искуство:
   

  • Сценарио за добредојде „Great Entrance Moments“
  • Кристални предни светла и осветлена BMW „Iconic Glow“ бубрежна решетка
  • Луксузна салонска атмосфера во внатрешноста со индивидуални My Modes
  • Кино доживување на 31,3" екран во задниот дел на кабината

   

  BMW 740d xDrive*:
  Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано; WLTP): 6,9-5,9
  CO2 емисии во г/км (комбинирано, WLTP): 182–157

  *Вредностите се прелиминарни

  Дознајте повеќе

  МОДЕЛИ НА НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  BMW 740d xDrive Седан

  • Мотор: дизел
  • Моќност kW (КС): 220
  • Забрзување од 0-100 км/час во сек: 6,3
  • Комбинирано возење во л/100км: 6,9–5,9
  • Минимален капацитет на багажник: 540 l*
  BMW Серија 7 Седан G70 ICE BMW 740i

  BMW 750e xDrive

  • Погонски склоп: Plug-In Hybrid
  • Моќност на моторот: до 360 kW (489 кс)*
  • Забрзување 0–100 км/ч: 4,9 с*
  • Електричен опсег: (WLTP): до 89 км*
  • Волумен на багажник:740 л*
  BMW Серија 7 Седан G70 PHEV 750e xDrive Frozen Deep gray сива металик боја тричетвртински поглед однапред

  BMW M760e xDrive

  • Погонски склоп: Plug-In Hybrid
  • Моќност на моторот: до 420 kW (571 кс)*
  • Забрзување 0–100 км/ч: 4,3 с*
  • Електричен опсег: (WLTP): до 84 км*
  • Волумен на багажник:525 л*
  BMW Серија 7 Седан G70 M760e xDrive

  BMW i7 xDrive60

  • Погонски склоп: Потполно електричен
  • Моќност на моторот: до 400 kW (544 кс)*
  • Забрзување: 0–100 км/ч: 4,7 с*
  • Електричен опсег (WLTP): до 625 км*
  • Волумен на багажник: 610 л
  BMW i7 xDrive60 G70 тричетвртински поглед однапред
  • BMW 740d xDrive Седан
  • BMW 750e xDrive
  • BMW M760e xDrive
  • BMW i7 xDrive60

  ДИЗАЈН НА НАДВОРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i M спорт пакет, Frozen Deep gray сива металик боја, 21" M тркала од лесна легура со ѕвездени фелни стил 908 атрибути на надворешноста

  АТРИБУТИ НА НАДВОРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i M спорт пакет Frozen Deep gray сива металик боја поглед однапред

  Дизајн на предниот дел.

  Култен дизајн на предниот дел. BMW „Iconic Glow“ кристалните предни светла со Сваровски кристални елементи и осветлена контура на бубрежната решетка зрачат со личност.

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i M спорт пакет, Frozen Deep gray сива металик боја, 21" M тркала од лесна легура, ѕвездени фелни стил 908 страничен поглед

  Страничен поглед.

  Мазните линии ја претвораат големината на новиот BMW Серија 7 во естетски сразмерна просторност. Хромираниот елемент го истакнува Хофмајстеровиот завој како скапоцен камен.

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i M спорт пакет Frozen Deep gray сива металик боја поглед одзади

  Дизајн на заден дел.

  Светлата во форма на буквата L го засилуваат чувството за самоуверена широчина. Цевките за издувни гасови се вградени невидливо, што го поткрепува уредниот карактер на возилото.

  ДИЗАЈН НА ВНАТРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i M спорт пакет дизајн на внатрешноста

  АТРИБУТИ НА ВНАТРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i М спорт пакет погледна на внатрешноста кабина

  Иновативен амбиент во кабината.

  BMW Interaction Bar, мултифункционален контролен елемент, се протега хоризонтално низ целата кабина. Мултимедијалното искуство е комплетирано со 14,9" BMW Curved Display.

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i М спорт пакет внатрешен заден поглед

  Грандиозна забава на задните седишта.

  Сместете се удобно и уживајте: 31,3" BMW кино-екран сонвградем Amazon Fire TV создава уникатно панорамско доживување на задното седиште.*

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i М спорт пакет поглед во внатрешноста Панорамски стаклен покрив Sky Lounge

  Панорамски стаклен покрив Sky Lounge.

  Панорамскиот стаклен покрив Sky Lounge пропушта многу светлина во внатрешноста во текот на денот. Ноќе создава неспоредлив амбиент користејќи динамични светлосни ефекти.

  *Содржината, услугите и карактеристиките можеби не се достапни во сите места и на сите јазици и за нив може да се потребни посебни претплати. За семрежно емитуавање програма и забава специфични за Кина, BMW стана партнер со Huawei и Iqiyi. Како предуслов за емитување видеа, треба да биде активирана личната eSIM во возилото преку планот за користење податоци на мобилниот оператор на купувачите.

  Дознајте повеќе

  ИНОВАЦИЈА И УДОБНОСТ ВО НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  ЛУКСУЗНА УДОБНОСТ ВО НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  Едноставно опуштете се – во новиот BMW Серија 7 Седан сè е скроено токму според вашите потреби.

  • Висококвалитетни, врвно рачно изработени материјали
  • Ергономски усовршем секоја функција е токму таму каде што ви треба
  • Внимателно осмислените техноллогии го претвораат секое патување во незаборавно искуство

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i M спорт пакет Executive Lounge задна конзола одблизу

  Executive Lounge седење.

  Опуштете се и уживајте: Како патник на задното седиште зад возачот, Executive Lounge опцијата за седење ви нуди удобна позиција во која може да се одморите со непрекинат потпирач за нозе.

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i M спорт пакет внатрешен поглед екран на допир на задната врата одблизу

  Задни врати со интегрирани екрани на допир.

  Елегантно интегрирани во задните врати, два екрана на допир од 5,5" ви овозможуваат удобно да ракувате со системот за инфозабава, 31" BMW кино-екран, автоматскиот клима уред, подесувањето на седиштето и многу повеќе.

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i M спорт пакет Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound звучен систем на патничка врата одблизу

  Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound звучен систем.

  Со 40 високотонски и среднотонски звучници, субвуфер и шејкер, Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound звучниот систем создава 4D аудио искуство со 1.965 вати што ги испраќа ушите на нивно сопствено фасцинантно патување.

  MY MODES И BMW ICONIC SOUNDS.

  Со My Modes уживате во интеракција на светлината, звукот и климата оптимизирани за да одговараат на вашето расположение. BMW IconicSounds ви дозволува да искусите звук на возење компониран од Ханс Цимер за секој режим на возење. И не само тоа: во новиот BMW Серија 7, секое патување станува нов, фасцинантен настан.

  Дознајте повеќе
  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i M спорт пакет MyModes

  ДИГИТАЛНИ АТРИБУТИ ВО НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  ВОЗНА ДИНАМИКА НА НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i M спорт пакет возна динамика

  АТРИБУТИ НА ВОЗНАТА ДИНАМИКА НА НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  Самостоен мотор со внатрешно согорување на BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i

  Широко портфолио на погони.

  Без оглед дали ќе изберете хибриден погон, мотор со внатрешно согорување или потполно електричен мотор: меѓу многуте различни погонски технологии, ќе го најдете токму оној BMW Серија 7 Седан што ви одговара.

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i M спорт пакет тричетвртински поглед одзади во возење

  Executive Drive Pro.

  Со Executive Drive Pro системот за контрола на потпирањето, можете да уживате во уште поудобно возило – без да ја жртвувате забавата при возењето.

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i M спорт пакет внатрешен поглед кабина интегрално активно управување

  Интегрално активно управување.

  Интегралното активно управување нуди подобро маневрирање и агилност, како на пример, при паркирање. При високи брзини се зголемува стабилноста во возењето.

  АТРИБУТИ НА НОВИОТ BMW 750e xDRIVE.

  Најдоброто од двата света: plug-in hybrid моделот на новиот BMW Серија 7 Седан.

  • Максимално задоволство при возењето со врвна ефикасност
  • Ефикасен мотор со внатрешно согорување со 313 кс* (230 kW*) плус BMW eDrive агрегат со 197 кс* (145 kW*)
  • Повеќ од 80 км* потполно електричен опсег заедно со интелигентни режими на возење за цлосна флексибилност
  BMW Серија 7 Седан G70 PHEV 750e xDrive Dravite Grey сива металик боја страничен поглед

  Електричен опсег.

  Plug-in hybrid моделот BMW 750e xDrive овозможува опсег од повеќе од 80 км* потполно електрично возење, кое ви овозможува да патувате без емисии и речиси бесшумно без никакви ограничувања.

  Wallbox за домашно полнење

  BMW Charging.

  Без оглед дали сте дома или на пат: BMW Charging ви нуди решенија за полнење скроени по ваша мерка за секоја ситуација.

  ОРИГИНАЛНИ BMW ДОДАТОЦИ ЗА НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  Со Оригиналните BMW додатоци го приспособувате вашиот BMW на вашите лични желби: производите совршено одговараат на вашиот BMW Серија 7 Седан во однос на квалитет, дизајн и перформанси.
  BMW закачалка за облека за Travel & Comfort.

  BMW закачалка за облека за Travel & Comfort.

  Закачалката за облека може да се прицврсти за основниот носач или за опционалната опрема „Travel & Comfort“ и може да се користи и надвор од автомобилот.

  BMW подни облоги за сите временски услови, предни.

  BMW подни облоги за сите временски услови.

  Прецизно вградена заштита од влага и прашина кај предниот простор за нозе. Со црн дизајн со украс од нерѓосувачки челик, совршено ја надополнуваат влатрешноста.

  22" M Performance ковано тркало 912 M.

  22" M Performance ковано тркало 912 М.

  Максимално спортско чувство: 22" M Performance ковано тркало со вкрстени фелни 912 M во Frozen Gunmetal Grey сива боја како летен комплет тркала.

  ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ ЗА НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН.

  BMW 740d xDrive.

  Моќност на моторот во kW (кс) при 1/мин:

  210 (256)/4.000

  Забрзување 0–100 км /ч во с:

  6,3

  Потрошувачка на гориво (комбинирано, WLTP) во л/100 км:

  6,9-5,9

  CO2 емисии (комбинирано, WLTP) во г/км:

  182-157

  BMW Серија 7 Седан G70 ICE 740i технички податоци
  BMW - The New 7 Protection

  The New 7 Protection

  Дознајте повеќе за новата ера на безбедноста и новиот BMW 7 Protection
  Вработен во BMW го советува купувачот

  ДАЛИ САКАТЕ ЛИЧЕН КОНСУЛТАНТ?

  Доколку имате какви било прашања, барате дополнителни информации или сакате специфична понуда за BMW Серија 7 Седан, ве молиме контактирајте го BMW партнерот во вашата земја. Нашите стручни лица со големо задоволство ќе ви дадат индивидуални совети преку телефон или на лице место.

  Fuel consumption and CO2 emissions.

  BMW 740i*:
  Fuel consumption in l/100 km (combined; WLTP): 8.0–7.0
  CO2 emissions in g/km (combined, WLTP): 183–159

  BMW 750e xDrive*:
  Fuel consumption in l/100 km (combined; WLTP): 1.2–1.0
  CO2 emissions in g/km (combined, WLTP): 28–22
   

  *Values are preliminary
   

  Official data on fuel consumption, CO2 emissions, power consumption and electric range were determined in accordance with the mandatory measurement procedure and comply with Regulation (EU) 715/2007 valid at the time of type approval. In case of a range, figures in the WLTP take into account any optional equipment. For newly type-tested vehicles since 01.01.2021, the official data no longer exist according to NEDC, but only according to WLTP. Weitere Informationen zu den Messverfahren NEFZ und WLTP finden Sie unter www.bmw.de/wltp

  At temperatures below 0 degrees Celsius, purely electric driving mode of this plug-in hybrid will not be available until the battery has warmed up to an operational condition after the vehicle has travelled a few kilometers.

  Дознајте повеќе

  Потрошувачка на гориво и CO2 емисии.

  • BMW 740d xDrive*:
   Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано; WLTP): 6,9-5,9
   CO2 емисии во г/км (комбинирано, WLTP): 182–157

   BMW 750e xDrive*:
   Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано; WLTP): 1,2-1,0
   CO2 емисии во г/км (комбинирано, WLTP): 28–22

   *Вредностите се прелиминарни.

   Официјалните вредности за потрошувачка на гориво, CO2 емисии, потрошувачка на електрична енергија и електричен опсег се определени во согласност со пропишаната постапка на мерење и се во согласност со Регулативата (EU) 715/2007 во нејзината изменета форма. WLTP вредностите ја земаат предвид секоја опционална опрема кога станува збор за опсег. За возилата од нов тип одобрен по 01.01.2021 година, постојат официјални спецификации само според WLTP. Дополнителни информации за методите на мерење според NEDC и WLTP може да се најдат на www.bmw.de/wltp.

   На температури под 0 степени Целзиусови, потполно електричниот режим на возење на овој plug-in hybrid нема да биде достапен додека батеријата не се загрее до оперативна состојба откако возилото ќе помине неколку километри.