BMW X6 M Автомобили BMW Individual специјална боја Urban зелена F96 2020 SUV три-четвртински фронтален поглед
ИзведбаДо 625 hP (460 kW)
Тип на мотори и горивоБензинДизел

X6 M

BMW X6 M Автомобили BMW Individual специјална боја Urban зелена F96 2020 SUV три-четвртински фронтален поглед

BMW X6 M

ИзведбаДо 625 hP (460 kW)
Тип на мотори и горивоБензинДизел
X6 MBMW X6 M

BMW X6 M Competition, BMW X6 M, BMW X6 M50i и BMW X6 M50d.

BMW X6 M Автомобилите ја демонстрираат својата отворена доминација со инзвонредна динамика на возење, експресивен М дизајн и неспоредлива агилност. Откријте ги четирите екстровертни Sports Activity купеа (SAC): моделите BMW X6 M50i и BMW X6 M50d импресионираат со нивната уникатна комбинација на изведба, комфор и ефикасност. BMW X6 M со M xDrive погон е инспиративен со својот луксузен ентериер и динамика на возење дефинирана од генетските предиспозиции за тркање. Добивате адреналинско возачко искуство што добива уште едно појачување во и онака помоќниот и екстравагантен модел BMW X6 M Competition со M xDrive погон.
 

BMW X6 M Competition:
Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано): 13.3-13.1
Емисија на CO2 во g/km (комбинирано): 305-299
 

BMW X6 M:
Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано):13.3-13.1
Емисија на CO2 во g/km (комбинирано): 305-299
 

BMW X6 M50i:
Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано):12.0-11.2
Емисија на CO2 во g/km (комбинирано): 275-256
 

BMW X6 M50d:
Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано):
Емисија на CO2 во g/km (комбинирано): 

Дознајте повеќе

BMW X6 M АВТОМОБИЛИ ВО СПОРЕДБА

Најважните факти за изведбата на едно место: погонска единица, суспензија и излезна моќ на моторот.

BMW X6 M COMPETITION

Максимална возачка динамика и највисок ексклузивитет.
 • BMW M TwinPower Turbo 8-цилиндарски бензински мотор со висока изведба
 • M xDrive погон со Active M диференцијал и 8-брзински M Steptronic Sport менувач на брзини со Drivelogic функционалност
 • Елементи на ексклузивен дизајн и опрема
 • 460 kW (625 hp), 750 Nm, 0–100 km/h во 3.8 sec
BMW X6 M Competition F96 2020 SUV BMW Individual Специјална боја Urban зелена, три-четвртински фронтален поглед

BMW X6 M

Возачка динамика и највисок ексклузивитет на највисоко ниво.
 • BMW M TwinPower Turbo 8-цилиндарски бензински мотор со висока изведба
 • M xDrive погон со Active M диференцијал
 • 8-брзински M Steptronic Sport менувач на брзини со Drivelogic функционалност
 • 441 kW (600 hp), 750 Nm, 0–100 km/h во 3.9 сек.
BMW X6 M F96 2020 SUV три-четвртински фронтален поглед

BMW X6 M50i

Моќна изведба со спортски дух.
 • BMW M TwinPower Turbo 8-цилиндарски бензински мотор
 • 8-брзински Steptronic Sport менувач на брзини
 • BMW xDrive
 • 390 kW (530 hp), 750 Nm, 0–100 km/h во 4.3 сек.
BMW X6 M50i G06 2018 SUV во Manhattan металик боја, SUV три четвртински фронтален поглед

BMW X6 M50d

Висока моќност и ефикасност со максимална погодност за секојдневно користење.
 • BMW M TwinPower Turbo 6-цилиндарски дизел мотор
 • 8-брзински Steptronic Sport менувач на брзини
 • BMW xDrive
 • 294 kW (400 hp), 760 Nm, 0–100 km/h во 5.2 сек.
BMW X6 M50d G06 2018 SUV во Manhattan металик боја SUV тричетвртински фронтален поглед
 • BMW X6 M COMPETITION
 • BMW X6 M
 • BMW X6 M50i
 • BMW X6 M50d

BMW X6 M COMPETITION И BMW X6 M – КАРАКТЕРИСТИКИ НА ИЗВЕДБА.

Инспириран од мото-спортовите: краток преглед на технологиите на погонскиот елемент и шасијата.

Извонредните перформанси и динамика на BMW X6 M Competition и BMW X6 M се засноваат на збир на високо развиени технологии за погон и суспензија кои произлегуваат од мото-спортот. Без разлика дали удобно се провозувате или се тркате на патека, извонредната прецизност и агилност постојано ја дефинираат M типичната возна сензација.
BMW M TwinPower Turbo 8-цилиндарски бензински мотор со висока изведба BMW X6 M Competition F96 2020 SUV

BMW M TwinPower Turbo 8-цилиндарски бензински мотор

Најновата верзија на 8-цилиндричниот бензински мотор BMW M TwinPower Turbo со високи перформанси гарантира изведба во согласност со најновите стандарди. Единицата со високи вртежи развива моќност од 460 kW (625 КС). Двата турбополначи се издвојуваат благодарение на нивниот вкрстен цилиндричен издувен колектор со оптимални карактеристики на реагирање. Моторот V8 е дизајниран и за екстремни оптоварувања на тркачката патека.

M специфична суспензија BMW X6 M Competition F96 2020 SUV

M специфична суспензија

Одликувајќи се со Active M диференцијал, специфичната суспензија на М извонредно го истакнува динамичкиот потенцијал на возилото. Покрај трите режими на возење COMFORT, SPORT и SPORT+, можете да избирате и помеѓу три различни поставки за динамичка контрола на стабилност (DSC) за да го прилагодите нивото на стабилизирачка поддршка што одговара на вашиот омилен стил на возење.

BMW X6 M Competition со M xDrive BMW Individual специјална боја Urban зелена SUV F96 2020 SUV страничен поглед

M xDrive.

BMW M xDrive со Active M диференцијал гарантира максимална тракција и возна динамика во секојдневното возење, но и на тркачката патека. Специфичната M технологија ја комбинира типичната агилност на погонот на задните тркала со контролата на погонот на сите тркала. Можете да изберете помеѓу двете погонски варијанти 4WD и 4WD Sport.

8-брзински M Steptronic менувач на брзини со Drivelogic BMW X6 M Competition F96 2020 SUV ентериер

8-брзински M Steptronic менувач на брзини со Drivelogic

8-брзинскиот M Steptronic Sport менувач со Drivelogic функционалност нуди бројни опции за менување на брзини: од исклучително динамичен до особено удобен, со незабележлив премин кон режим на заштеда на гориво. Можете да менувате рачно со помош на рачката на менувачот или лопатките за менување на воланот или да го ставите возилото во автоматски режим и да му дозволите на менувачот да ја заврши работата.

BMW X6 M Competition со M Servotronic F96 2020 SUV кокпит

M Servotronic.

Во секоја ситуација при возење, M Servotronic ја испорачува вистинската моќност на управувањето, со прилагодување за да одговара на моменталната брзина на возење. Дополнително, тој дава директно и прецизно чувство на управување при секоја брзина. Системот е специјално калибриран за возилата M и нуди две различни карактеристични заобиколувања.

M Compound сопирачка BMW X6 M Competition F96 2020 SUV зумиран поглед

M Compound сопирачка

Благодарение на употребата на различни материјали, сопирачките на M Compound постигнуваат извонредни вредности на забавување и се исклучително стабилни и многу издржливи. Тие тежат и помалку, што позитивно влијае на агилноста, динамиката и забрзувањето. Сините метални сопирачки клешти со ознака M се белег на овие сопирачки со високи перформанси специфични за M.

М Sport издувен систем BMW X6 M Competition BMW индивидуална специјална боја Urban зелено F96 2020 SUV поглед од назад

М Sport издувен систем

Издувниот систем M Sport дава динамичен звук што може да се модифицира преку интегрираниот механизам на издувниот вентил. Програмите SPORT и SPORT+, кои можат да се изберат преку копчињата за возна динамика се нагласени со уште поинтензивен звук на моторот, додека програмата ориентирана кон удобност дава приоритет на подискретна акустика на моторот.

BMW X6 M COMPETITION – КАРАКТЕРИСТИКИ НА ДИЗАЈНОТ

Главни елементи на дизајн специфични за М моделите, во надворешноста и ентериерот.

Врвен спортист полн со карактер: BMW X6 M Competition не само што покажува бескомпромисни перформанси, туку и за индивидуален прогресивен дизајн. Впечатливите карактеристики M во црна боја и опционално достапни во верзијата Carbon го надополнуваат динамичниот изглед на SAC со високи перформанси од експресивно извајаниот преден капак до импресивниот заден дел. Во внатрешноста, M акцентите како што се мултифункциските седишта M со осветлено лого X6 M и целосно интегрираниот потпирач за глава или специфичниот M избирач на брзини го нагласуваат ексклузивниот спортски дух на кокпитот ориентиран кон потребите на возачот.
BMW X6 M Competition F96 2020 SUV BMW Individual специјална боја Urban зелена три-четвртински страничен поглед
М специфична бубрежна решетка BMW X6 M Competition F96 2020 SUV BMW Individual специјална боја Urban зеленa SUV надворешност

М специфична предна решетка

М специфичната бубрежна решетка со удвоени црни ребра и црна рамка го носи логото X6 M во црна боја и уште повеќе го истакнува спортскиот карактер на вашето возило.

М странични отвори за воздух BMW X6 M Competition F96 2020 SUV BMW Individual специјална боја Urban зелена надворешност

М странични отвори во црна боја

Страничните отвори за воздух на М во предните крила и интегрираното X6 M лого се дизајнирани во црна боја на X6 M Competition.

M Carbon надворешни куќишта на ретровизори BMW X6 M Competition F96 SUV BMW Individual специјална боја Urban зелена надворешност

М Carbon надворешни куќишта на ретровизори

Опционалните М Carbon надворешни куќишта на ретровизори го потенцираат моќниот спортски дизајн на возилото.

M Carbon заден спојлер BMW X6 M Competition F96 2020 SUV BMW Individual специјална боја Urban зелена надворешност

M Carbon заден спојлер

Опционалниот M Carbon заден спојлер го истакнува моќниот спортски дизајн на возилото и впечатлино го намалува несаканото кревање на задната оска.

Облоги на издувните цевки во црна хромирана боја BMW X6 M Competition F96 SUV BMW Individual специјална боја Urban зелена надворешност

Облоги на издувните цевки во црна хромирана боја

Ексклузивните облоги на издувните цевки специфични за M Competition во црна хромирана боја се сместени лево и десно од задниот дифузер и ги нагласуваат изразените спортски перформанси на возилото.

Завршни детали на газиштата со шрифт „X6 M Competition“ BMW X6 M Competition F96 2020 SUV одблиску

Влезни прагови со шрифт „X6 M Competition”

Веднаш штом ќе влезете вам и вашиот совозач ве пречекуваат завршните детали на праговите на предните врати со шрифт „X6 M Competition“. Шрифтот на облогите во црна боја во завршните детали на предните прагови од лево и десно сјае со квалитет и ексклузивност.

М мултифункциски седишта со Merino кожа на BMW M Competition F96 2020 SUV ентериер

М мултифункциски седишта

Мултифункциските седишта на M за возачот и совозачот со ексклузивен дизајн и со осветлено лого X6 M на потпирачот за глава го рефлектираат спортскиот изглед на возилото. Долните основи на седиштата и високите странични потпори го нагласуваат изгледот на седиштата и гарантираат беспрекорна странична потпора. Тие се придружени од широк спектар на  можности за прилагодување, а со тоа се постигнува максимална удобност.

Двобојната целосна кожна облога „Merino“ во црна боја со контраст во Midrand беж е исклучиво резервирана замоделот X6 M Competition. Оваа опрема е надополнета со странични потпирачи и потпори за колена на централната конзола во Alcantara текстил.

Потпори за колена BMW X6 M Competition F96 2020 SUV ентериер одблиску

Потпори за колена

Централната конзола на BMW X6 M Competition доаѓа со тапацирани потпори за колена за возачот и совозачот, кои обезбедуваат дополнителна странична поддршка, особено поволна при високо динамично возење.

М сигурносни појаси BMW X6 M Competition F96 2020 SUV ентериер

М сигурносни појаси

M сигурносните појаси со затегнувач на појас и граничник за отпорот на појасот се истакнуваат со прекрасно опшиените детали во класичните М бои и го акцентираат екстремно високиот квалитет и спортски амбиент на ентериерот.

М избирач на брзини со Drivelogic BMW X6 M Competition F96 2020 SUV ентериер централна конзола

М избирач на брзини со Drivelogic прекинувач

Избирачот на брзини на М со нов дизајн и Drivelogic прекинувач, како и P копче, одлично лежи во дланката на возачот и е екстремно лесен за користење.

Група на инструменти специфична за М во кокпитот на BMW X6 M Competition F96 2020 SUV

М специфична група на инструменти

Целосно дигиталната група инструменти специфична за M ви ги нуди сите релевантни информации, вклучително и можноста за прилагодување на изборот на прикажаната содржина. Дополнително, можете да ги намалите екраните на основен поглед со M View, така што ќе ги гледате само најпотребните информации за време на високо динамично возење.

M двострана бубрежна решетка BMW X6 M F96 2020 SUV фронтален поглед
21" M Тркала од лесна легура Bicolor Orbitgrey BMW X6 M F96 2020 SUV одблиску
Задна рамка BMW X6 M F96 2020 SUV заден поглед
М кожен волан со контрастна опшивка BMW X6 M F96 2020 SUV кокпит
М мултифункциски седишта со X6 M лого BMW X6 M F96 2020 SUV ентериер

ГЛАВНИ ЕЛЕМЕНТИ НА ДИЗАЈНОТ НА BMW X6 M

Од рамката на моќната бубрежна решетка на М, страничните М отвори за воздух и куќиштата на ретровизорите, па сè до облогите на издувните цевки и логото X6 M на задниот дел – хромираните дизајнерски елементи додаваат спортски и елегантен акцент на надворешноста на BMW X6 M. Моќната поддршка доаѓа од големите 21"  тркала од лесна легура во Bicolour Orbit сива боја. Ексклузивниот карактер продолжува да се изразува и во ентериерот. Почнувајќи со осветлената завршна обработка на праговите со логото X6 M во брусен хром, ентериерот се одликува со ексклузивни детали како што се кожениот волан M со контрастна опшивка или мултифункционалните седишта М за возачот и совозачот во елегантна ситно-зрнеста  „Merino“ кожа. Исклучителниот амбиент е заокружен со висококвалитетни карактеристики како што е функционалноста BMW Live Cockpit Professional со 12,3-инчниот контролен екран со висока резолуција и целосно дигитален 12,3- инчен екран со инструменти.

BMW X6 M50i И M50d – ГЛАВНИ ЕЛЕМЕНТИ НА ПРОИЗВОДОТ

Возна динамика и карактеристики на дизајнот на BMW X6 M50i и BMW X6 M50d.

Збогувајте се со просекот: со револуционерни технологии за возење, како што се моќните BMW M TwinPower Turbo бензински и дизел мотори, заедно со исклучително прецизни компоненти за динамика на возење, како што се Adaptive M суспензија и Professional и xDrive систем за погон на сите тркала, новиот BMW X6 M50i и M50d нудат агилност на врвно ниво.
Човек застанат до BMW X6 M50i G06 2018 SUV во три-четвртински заден поглед
BMW TwinPower Turbo 8-цилиндарски бензиски мотор BMW X6 M50i G06 2018 SUV

BMW X6 M50i

Бензинскиот 8-цилиндричен мотор BMW M TwinPower Turbo во BMW X6 M50i комбинира два турбополначи со целосно променлива контрола на вентилот Valvetronic и High-Precision injection со директно вбризгување на бензин. Постигнува максимална моќност од 390 kW (530 КС) со максимален вртежен момент од 750 Nm. Двата турбополначи се уредно поставени помеѓу лежиштата на блоковите на цилиндрите.

BMW TwinPower Turbo 6-цилиндарски дизел мотор BMW X6 M50d G06 2018 SUV

BMW X6 M50d

Вградениот 6-цилиндричен дизел мотор BMW M TwinPower Turbo во BMW M50d е исклучителен во секој поглед. Најсовремената технологија, како што е полнењето во чекори со четири турбополначи и системот за вбризгување под висок притисок, обезбедува импресивна моќност во секоја ситуација на возење до 760 Nm.

BMW X6 M50i G06 2018 SUV Steptronic Sport менувач на брзини кокпит M кожен волан

Steptronic Sport менувач на брзини

8-брзинскиот Steptronic Sport менувач со Launch Control нуди спортски промени на брзините, автоматски и рачно преку рачката на менувачот или лопатките за менување брзини - за удобно провозување или динамично возење. Во режимот SPORT и со рачката на менувачот во левата S/M положба, менувачите се конфигурирани за максимални перформанси

BMW X6 M50i и M50d Adaptive M суспензија G06 2018 SUV

Adaptive M суспензија

Adaptive M суспензијата може електрично да се прилагоди во секое време за да одговара на патот и условите за возење. Можете исто така да ги приспособите карактеристиките на суспензијата преку контролата за искуство во возењето за да го активирате вашиот претпочитан стил на возење во тоа време - од удобно до исклучително атлетско со значително агилно управување

Поглед одблиску на внатрешната рачка на менувачот на BMW X6 M50i со M badge G06 2018 SUV

Внатрешна рачка на менувачот со M badge

Централната конзола е опремена со ознака M во боја во пределот пред рачката на менувачот, што ја нагласува спортската атмосфера во внатрешноста и укажува на квалитетите на возната динамика на возилото.

BMW X6 M50i rear M издувен систем G06 2018 SUV

M Sport издувен систем

Издувниот  M Sport систем дава звук што може да се прилагоди на уште поинтензивен звук на моторот со копчињата за возна динамика во програмите SPORT и SPORT+, додека програмата ориентирана кон удобност дава приоритет на подискретна акустика на моторот.

* Достапно само за BMW X6 M50i.

BMW X6 M50i со интелигентен погон на сите тркала xDrive G06 2018 SUV

BMW xDrive.

Интелигентниот систем за погон на сите тркала BMW xDrive непречено и променливо ја распределува погонската сила на предните и задните тркала за максимална тракција, динамика на возење и безбедност во секоја ситуација на возење. За уште подобра агилност, електронски контролираната дистрибуција на моќност, на пример, го балансира степенот на завртување на кривини.

BMW X6 M50i ентериер со фокус на Контрола на искуство во возењето G06 2018 SUV

Контрола на искуство во возењето

Контролата за искуство во возењето му нуди на возачот избор помеѓу стандардниот COMFORT режим, режимот ECO PRO, насочен кон ефикасност, и режимот SPORT, кој овозможува уште подинамично возење. Новата интерактивна функција за приспособлив режим континуирано ги прилагодува приспособливата суспензија, управувањето и менувачот Steptronic за да одговараат на моменталната ситуација на возење.

BMW X6 M50i надворешност тркала од лесна легура G06 2018 SUV

22" M тркала од лесна легура 747 M.

Тркалата од лесна легура од 22" М во стилот 747 М обезбедуваат моќна основа за BMW X6 M50i и M50d. Дизајнот со V облик на краци и М специфичната завршна обработка во Cerium сива боја, тркалата го заокружуваат спортскиот и авторитетен изглед на двата SAC модели.

Поглед одблизу на BMW X6 M50i M карбонски заден спојлер G06 2018 SUV

M Carbon заден спојлер

M Carbon задниот спојлер го истакнува моќниот спортски дизајн на возилото и впечатливо го намалува несаканото кревање на задната оска.

Поглед одблизу на BMW X6 M50i M50d G06 G06 2018 SUV interior M кожен волан

M кожен волан

Кожениот волан кој вклучува мултифункциски копчиња, значка M и интегрирано воздушно перниче од возачката страна е претставен во дизајн со три краци. Со обрачот на воланот во  „Walknappa“ црна кожасо црна опшивка и контурирани потпирачи за палците, тој обезбедува директно, атлетско искуство во управувањето.

BMW X6 M50i M50d G06 2018 SUV со поглед одблиску на М карбонски куќишта за ретровизори.

М карбонски куќишта за ретровизори

М карбонските куќишта за ретровизори го истакнуваат моќниот спортски дизајн на возилото.

BMW X6 M АВТОМОБИЛИ: ПОМОШ ПРИ ВОЗЕЊЕ И ДИГИТАЛНИ ТЕХНОЛОГИИ

BMW X6 M автомобилите не само што импресионираат со своите перформанси и дизајн, туку нудат и широк опсег на системи за помош и интелигентни функции. Иновативните карактеристики како што е BMW клучот со екран јасно ја илустрираат посебната удобност на овие возила уште пред да влезете. Револуционерните системи за помош при возење ве поддржуваат за време на патувањето сè до последниот маневар за паркирање. Благодарение на BMW Live Cockpit Professional и M специфичниот Head-Up дисплеј, постојано ги имате во видно поле клучните информации во секое време, додека интелигентниот BMW Личен асистент е покрај вас за да ви дава совети и помош во текот на вашето патување.
Driving Assistant Professional BMW X6 M автомобили F96 2020 SUV ентериер

Driving Assistant Professional

Driving Assistant Professional нуди оптимална удобност и безбедност при критични или монотони сообраќајни ситуации. Освен содржината на Driving Assistant, тој вклучува и Steering and Lane Control Assistant (Асистент за управување и контрола на ленти) со проширени функции, Lane change и Emergency Stop Assistant (Асистент за промена на ленти и итно запирање) и Lane Keeping Assistant (Асистент за држење лента) со активна заштита од страничен судир.

Parking Assistant Plus BMW X6 M автомобили F96 2020 SUV interior

Parking Assistant Plus

Parking Assistant Plus го олеснува паркирањето и маневрирањето со возилото. Помеѓу другото, се одликува со системот Surround View вклучувајќи горен поглед, панорамски поглед, далечински приказ 3D, како и странично помагало за паркирање, функцијата за итно сопирање Active Park Distance Control, Parking Assistant со надолжно и странично водење и Reversing Assistant (Помошник за рикверц).

M специфичен Head-Up екран BMW X6 M автомобили F96 2020 SUV ентериер

M специфичен Head-Up екран

BMW Head-Up екранот во боја со вклучен специфичен M екран* ги проектира сите информации релевантни за патувањето директно во вашето видно поле, овозможувајќи ви целосно да се концентрирате на возењето. Се прикажуваат информации како моменталната брзина и, во зависност од опремата, насоките за навигација, информации за ограничување на брзината, вклучително и индикатор за забрана за престигнување, заедно со телефонски и списоци за забава.

* Достапно само во BMW X6 M Competition и BMW X6 M.

BMW Live Cockpit Professional BMW X6 M автомобили F96 2020 SUV ентериер

BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional со функција за навигација вклучува два висококвалитетни екрани кои се состојат од контролен екран со висока резолуција од 10,25" што може да се ракува со допир и целосно дигитален екран со инструменти од 12,3". Со оперативниот систем BMW Operating System 7 може да се ракува и преку контролерот на допир iDrive.

BMW клуч со екран BMW X6 M автомобили F96 2020 SUV G06

BMW клуч со екран со М лого

BMW клучот со екран со лого M прикажува различни податоци за статусот на возилото и овозможува ракување со избраните функции преку интегрираниот екран на допир. Тоа овозможува практично управување со функциите на возилото со клучот.

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ ЗА АВТОМОБИЛИТЕ BMW X6 M

BMW X6 M Competition и други модели.

Моќност на моторот во kW на 1/min:

460 (625)/6,000

Максимален вртежен момент во Nm на 1/min: 

750/1,800-5,860

Забрзување 0-100 km/h во s:

3.8

Потрошувачка на гориво (комбинирана) во l/100 km:

13.3-13.1

BMW X6 M Competition F96 2020 технички податоци три-четвртински заден поглед
BMW X6 G06 2018 SUV три-четвртински фронтален поглед паркинг

Х6

BMW X6 се одликува со уникатен изглед придружен од спортска автентичност благодарение на моќниот мотор, беспрекорната шасија и опремата како што е пакетот xOffroad.

BMW SERVICE INCLUSIVE ЗА АВТОМОБИЛИТЕ BMW X6 M

BMW Service Inclusive BMW Персоналот за услуги му посакува добредојде на клиентот

#штоидасеслучи. Целосно безгрижно патување: овој пакет ви нуди 100% транспарентност и удобна леснотија на планирање за избраниот рок на траење или километража.

 • Сервис за проверка на возилото во согласност со упатствата на BMW
 •  Услуга за микрофилтер
 •  Сервисирање на течноста за сопирачките
BMW поддршка за клиенти BMW сервисен персонал разговара со клиентка

ДАЛИ БИ САКАЛЕ ЛИЧНА КОНСУЛТАЦИЈА?

Ако имате какви било прашања, ви требаат дополнителни информации или сакате конкретни понуди за BMW X6 M автомобили, ве молиме контактирајте со партнер на BMW во вашата област. Нашиот професионален сервисен персонал на BMW со задоволство ќе ви даде индивидуален совет по телефон или директно на лице место.

Fuel consumption and CO2 emissions of the BMW X6 M Automobiles.

BMW X6 M Competition:
Fuel consumption in l/100 km (combined): 13.3–13.1
CO2 emissions in g/km (combined): 305–299

BMW X6 M:
Fuel consumption in l/100 km (combined): 13.3–13.1
CO2 emissions in g/km (combined): 305–299

BMW X6 M50i:
Fuel consumption in l/100 km (combined): 12.0–11.2
CO2 emissions in g/km (combined): 275–256

BMW X6 M50d:
Fuel consumption in l/100 km (combined): x.x–x.x
CO2 emissions in g/km (combined): xxx–xxx

Official data on fuel consumption and CO2 emissions were determined in accordance with the mandatory measurement procedure and comply with Regulation (EU) 715/2007 valid at the time of type approval. In case of a range, figures in the WLTP take into account any optional equipment. For newly type-tested vehicles since 01.01.2021, the official data no longer exist according to NEDC, but only according to WLTP. For more information on the WLTP and NEDC measurement procedures, see www.bmw.de/wltp.

For more information on the official fuel consumption and official specific CO2 emissions of new passenger cars, see the ‘Guide to Fuel Consumption, CO2 Emissions, and Electricity Consumption of New Passenger Cars’, which is available free of charge at all sales outlets, from Deutsche AutomobilTreuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern- Scharnhausen, and at www.dat.de/co2

Дознајте повеќе

Потрошувачка на гориво и емисии на CO2 на BMW X6 M автомобилите

 • BMW X6 M Competition:
  Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано): 13.3-13.1
  Емисија на CO2 во g/km (комбинирано): 305-299

  BMW X6 M:
  Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано):13.3-13.1
  Емисија на CO2 во g/km (комбинирано): 305-299

  BMW X6 M50i:
  Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано): 12.0-11.2
  Емисија на CO2 во g/km (комбинирано): 275-256

  BMW X6 M50d:
  Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано): 
  Емисија на CO2 во g/km (комбинирано):

  Официјалните податоци за потрошувачката на гориво и емисиите на CO2 беа утврдени во согласност со процедурата за задолжителна мерење и се во согласност со ЕУ Регулативата 715/2007 која важи во моментот на одобрување на типот. Во случај на опсег, бројките во WLTP ја земаат предвид секоја опционална опрема. За новотестираните возила од 01.01.2021 година, официјалните податоци повеќе не постојат според NEDC, туку само според WLTP. За повеќе информации за процедурите за мерење WLTP и NEDC, видете на www.bmw.de/wltp.

  За повеќе информации за официјалната потрошувачка на гориво и официјалните специфични емисии на CO2 на новите патнички автомобили, видете го „Водичот за потрошувачка на гориво, емисии на CO2 и потрошувачка на електрична енергија на новите патнички автомобили“, кој е достапен бесплатно на сите продажни места, од Deutsche AutomobilTreuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern- Scharnhausen, и на https://www.dat.de/co2/.