The picture shows a young model wearing the BMW Soft Down Jacket for men.

ДЕФИНИРАЊЕ НА ЖИВОТОТ И СТИЛОТ.

ДЕФИНИРАЊЕ НА ЖИВОТОТ И СТИЛОТ.

ЖИВОТОТ Е ИЗЈАВА.

Животот е полн со искуства и кои можете да ги уживате во целост. Освојувајќи нов терен, чувствувајќи го адреналинот во секоја минута, ги туркате границите понатаму со секој ден што доаѓа. Бидејќи можете да постигнете сè што сонувате, вашите опции се безгранични - без оглед на која рута ќе одите. Слободата и стилот не знаат за граници.

Дознајте повеќе
A young woman is wearing the BMW Polo Shirt Logo for ladies in front of a beach scenery.

BMW КОЛЕКЦИЈА.

САМОУВЕРЕН СТИЛ.

BMW Колекцијата се залага за модерна, елегантна и функционална урбана мода. Првокласен и траен квалитет исполнува кој безвременски дизајн. Во свет на постојан развој и промени, BMW колекцијата нуди минималистички воедно интелигентно дизајнирани производи.
A young woman is wearing the BMW Polo Shirt Logo for ladies in front of a beach scenery.
A couple presents the BMW M Collection.

BMW M КОЛЕКЦИЈА.

МОЌ И ПЕРФОРМАНСИ.

Импресивно во секој детал, воодушевувајќи во целост: возилата на BMW М се повеќе од само фузија на технологии со високи перформанси. Тие претставуваат искуство и врвна изработка на инженерите на BMW М. BMW M се залага за прецизност, динамичност и спортска форма. BMW M колекцијата се базира на карактеристичните елементи на дизајнот на возилата на BMW M. Црната како доминантна боја е надополнета со црвена и златна - обезбедувајќи привлечен изглед на BMW M.
A couple presents the BMW M Collection.
The picture shows a male model, riding on the 3T for BMW Gravelbike.

BMW ВЕЛОСИПЕДИ.

ДИЗАЈН И ФУНКЦИОНАЛНОСТ.

Сè што знаеме од возилата на BMW е присутно и во велосипедите на BMW. Тие импресионираат не само со чисто задоволство во возењето, туку и со дизајн од врвна класа и иновативни карактеристики. Модерните бои и дизајнот на рамката со суптилна BMW ознака им даваат на BMW Велосипедите карактеристичен, урбан изглед. Комбинацијата на уникатен дизајн и иновативни компоненти е усовршена со соработката со 3Т.
The picture shows a male model, riding on the 3T for BMW Gravelbike.
A male model presents products from the BMW Golfsport Collection against a backdrop of a big city skyline.

BMW GOLFSPORT КОЛЕКЦИЈА.

ПРЕЦИЗНОСТ. МОМЕНТОТ КОГА НИШТО ДРУГО НЕ Е ВАЖНО.

Дали го сакате предизвикот на апсолутна концентрација? Колекцијата на BMW Голф е сега тука. Овој став е визуелно потенциран од т.н блокирање на бојата во модните трендови. Класичните кратења и висококвалитетното завршетоци овозможуваат спортска елеганција и изведба во центарот на Вашата концентрација.
A male model presents products from the BMW Golfsport Collection against a backdrop of a big city skyline.
 A man is shown sitting on a yacht wearing a BMW Yachtsport Men’s Jacket from the BMW Yachtsport Collection.

BMW YACHSPORT КОЛЕКЦИЈА.

СЛОБОДА. ОТКРИВАЈЌИ НОВИ ХОРИЗОНТИ.

За самоуверен изглед во водата и на брегот. Поморскиот излгед на BMW Yachtsport колекцијата обединува стил и нагласување во совршен изглед за едрење. Импресивно - не само кога се плови.
A man is shown sitting on a yacht wearing a BMW Yachtsport Men’s Jacket from the BMW Yachtsport Collection.
A man wearing a BMW Classic Men’s T-shirt is shown admiring a classic BMW.

BMW CLASSIC КОЛЕКЦИЈА.

ЛЕГЕНДИ. КОНТИНУИТЕТ КОЈ НЕ ИЗУМИРА.

Легендите фрлаат големи сенки: Колекцијата BMW Classic живее и го дише духот на големите легенди на BMW од минатото. Прогресивен дизајн, маестрални тркачки победи и иновативна технологија - фасцинацијата живее непрекинато до ден денес. Колекцијата BMW Classic ги преинтепретира историските прекурсори и ја внесува историјата на BMW овде и сега со непоколеблив дизајн и необични детали. Го претвора минатото во ново искуство за љубителите на BMW - насекаде ширум светот.
A man wearing a BMW Classic Men’s T-shirt is shown admiring a classic BMW.
 
“Задоволството во возењето нека биде Ваш секојдневен придружник.”

 

КВАЛИТЕТОТ Е ВО ДЕТАЛИТЕ.

Нашите колекции ја одразуваат нашата страст за автомобили и динамиката. Нашата експертиза и искуство во двете области се прелеваат во дизајнот, материјалите и завршната изработка на нашите продукти. Затоа што, само на тој начин чистото задоволство при возењето може да стане ваш постојан придружник - без разлика дали е во посебни прилики, при спортски активности или во Вашиот секојдневен живот.
A young woman is a wearing the BMW M Jacket for ladies and the BMW M Sunglasses.
The picture shows details of the BMW M Jacket for ladies.
The picture shows the BMW Summer Scarf in detail.
The picture shows the front part of the 3T for BMW Gravelbike.
This is a product picture of the BMW M Watch Chrono Metal Strap.
This is a detailed picture of the BMW Polo Logo for men.
The product picture shows a detail of the BMW M Wallet Horizontal.
A young woman on the picture is showing the BMW T-Shirt Fashion for ladies.
A young woman is a wearing the BMW M Jacket for ladies and the BMW M Sunglasses.

BMW M ЖЕНСКА ЈАКНА И BMW M ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ.

The picture shows details of the BMW M Jacket for ladies.

BMW M ЖЕНСКА ЈАКНА.

The picture shows the BMW Summer Scarf in detail.

BMW ЛЕТНА МАРАМА.

The picture shows the front part of the 3T for BMW Gravelbike.

3Т ЗА BMW GRAVELBIKE

This is a product picture of the BMW M Watch Chrono Metal Strap.

BMW M CHRONO РАЧЕН ЧАСОВНИК СО МЕТАЛНО РЕМЧЕ.

This is a detailed picture of the BMW Polo Logo for men.

BMW POLO МАШКА МАИЦА.

The product picture shows a detail of the BMW M Wallet Horizontal.

BMW M ПАРИЧНИК.

A young woman on the picture is showing the BMW T-Shirt Fashion for ladies.

BMW FASHION ЖЕНСКА МАИЦА.

 

НИШТО НЕ ИНСПИРИРА ПОВЕЌЕ ОД РАЗНОЛИКОСТА.

Откријте ги нашите останати колекции.
This picture shows a female model wearing pieces of the BMW M Motorsport Collection.

BMW M MOTORSPORT КОЛЕКЦИЈА.

Црно-белите се основните бои кои и даваат на колекцијата врвен изглед. Конзистентната употреба на лентите од BMW M и силните црно-бели контрасти се клучните елементи на новата колекција на BMW M Motorsport. Сите артикли имаат истакнато брендирање во со логото и натпис.

The picture shows a man leaning against a wall in a BMW i Jacket, Men from the BMW i Collection.

BMW i КОЛЕКЦИЈА.

Иновативни, необични и одржливи - тематските светови на BMW i колекцијата го насочуваат патот кон иднината со самоувереност. Тука, иновативните материјали, новите материјали и дизајнерските трендови се реализираат во елегантен и елегантен стил.

A boy is wearing pieces of the BMW Kids Collection.

BMW KIDS КОЛЕКЦИЈА.

Широкиот и разновиден спектар на производи понудени од BMW Kids колекцијата е јасен доказ за тоа: никој не е премлад за да ужива во чисто задоволство при возењето. Интелигентниот дизајн, имајќи ги во предвид децата има за цел забава и возбуда – осветлувајќи ги очите на децата.

The picture shows two BMW miniatures.

BMW МИНИЈАТУРИ.

BMW минијатурите го интегрираат иконскиот дизајн на BMW во софистициран ентериери. Со нивните детали и уникатен квалитет, овие минијатури се почит на нивните автомобилски претходници - херои. Плановите на дизајнерите на BMW ги прават BMW Минијатурите богатство со дизајнерски елементи.

ПОВЕЌЕ ПРОИЗВОДИ.

A couple presents pieces of the BMW Collection.
This is a picture of the BMW T-Shirt Logo for ladies.

BMW ЖЕНСКА МАИЦА.

Cut sleeves with label and overlapping shoulders.

The product picture shows the BMW Sport Chrono Blue.

BMW SPORT CHRONO BLUE.

Chronograph with chrono displays in BMW kidney design and blue dial. 

The product picture shows the BMW Soft Down Jacket for men.

BMW SOFT МАШКА ЈАКНА.

Quilted summer down with college collar.

 • 1. BMW ЖЕНСКА МАИЦА.
  This is a picture of the BMW T-Shirt Logo for ladies.

  Cut sleeves with label and overlapping shoulders.

 • 2. BMW SPORT CHRONO BLUE.
  The product picture shows the BMW Sport Chrono Blue.

  Chronograph with chrono displays in BMW kidney design and blue dial. 

 • 3. BMW SOFT МАШКА ЈАКНА.
  The product picture shows the BMW Soft Down Jacket for men.

  Quilted summer down with college collar.

BMW LIFESTYLE КАТАЛОГ.

Следете го стилот – страна по страна. Дознајте повеќе за сите колекции кои BMW Ви ги нуди преку BMW Lifestyle каталогот.

Дознајте повеќе

ОТКРИЈТЕ ГО BMW LIFESTYLE НА INSTAGRAM.

A young man is wearing pieces from the BMW Lifestyle Collection.

Дознајте повеќе за BMW Lifestyle на нашиот официјален Instagram профил – bmwlifestyle . Заследете не или едноставно пребарајте преку хаштагот #myBMWLifestyle

A female model is wearing pieces of the BMW Collection.

СТИЛОТ Е НАСЕКАДЕ.

НАШИТЕ ПРЕТСТАВНИШТВА, ИСТОТАКА.

СТИЛОТ Е НАСЕКАДЕ.

НАШИТЕ ПРЕТСТАВНИШТВА, ИСТОТАКА.

The image shows some of the products of the BMW i Collection.

ПРИКАЗНИ.

НАДОПОЛНУВАЊЕ НА ИЗМИНАТОТО СО НОВОТО.

ПРИКАЗНИ.

НАДОПОЛНУВАЊЕ НА ИЗМИНАТОТО СО НОВОТО.

A male model is wearing pieces of the BMW Collection.

ОБЕЗБЕДЕТЕ СИ УЛТИМАТИВНА ПОЈАВА.

КОМБИНИРАЈТЕ ГО СТИЛОТ СО УНИКАТНИОТ ДУХ НА BMW.

ОБЕЗБЕДЕТЕ СИ УЛТИМАТИВНА ПОЈАВА.

КОМБИНИРАЈТЕ ГО СТИЛОТ СО УНИКАТНИОТ ДУХ НА BMW.