Див, бунтовнички и единствен. BMW Серија 2 Coupé има сè она што го дефинира спортското купе. Непогрешливиот атлетски дизајн ја нагласува динамиката при возењето што го прави најдобар во својата класа. Совршено балансирана 50:50 дистрибуција на тежината, моќен BMW TwinPower Turbo мотори и опсег на интелигентниот BMW EfficientDynamics, сето тоа го дефинира купето. Неговата динамика кулминира кај M235i, мотор способен да забрза од 0 до 100 km/h за многу кратко време. Верен е на слоганот: Помалку правила, повеќе изведба.

Лежерен изглед, компактни пропорции - првиот BMW Серија 2 Кабриолет. Екстравертниот израз на дизајнот со кратки издадени делови, моќни контури и мускулест заден дел ја отсликува самоуверената природа. Luxury Line, Sport Line и M Sport пакетите како и целосниот опсег на оригинални BMW дополнителни делови уште повеќе го зачинуваат овој карактер. BMW Серија 2 Кабриолет не следи ничиј пример, тој е само свој. И BMW M235i е уште повеќе импулсивен. Со својот M Performance TwinPower Turbo линиски 6-цилиндри бензински мотор, тој ја ослободува енергичната страна на BMW Серија 2 Кабриолет и не само што го забрзува протокот
на воздух, туку, исто така, го носи задоволството при возењето до едно сосема ново ниво.

Простран, разновиден, динамичен: Со својата компактност, моќни пропорции и продолжени контури, BMW Серија 2 Active Tourer зрачи со спортски дух – од кој било агол и да погледнете. Во однос на неговата компактна надворешност, просторот достапен во внатрешниот дел е просто неверојатен. Седишта што може да се подесат, простор за багаж со поден дел што се превиткува и навидум бесконечниот број можности за складирање создаваат уште повеќе простор за многу други функционалности.

За возбудливи секојдневни активности како и за комфор при долгите патувања: Со својот великодушно димензиониран простор за багаж, седишта за до седум патници и безброј можности за складирање, BMW Серија 2 Gran Tourer ги задоволува сите Ваши потреби за комфор и флексибилност. И тој не е само интелигентен: Со своите атлетски контури и моќни 3-цилиндрични и 4-цилиндрични мотори со BMW TwinPower Turbo технологија, тоа возило има спортска форма.

Дознајте повеќе