BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја тричетвртински поглед однапред во возење по кривулест планински пат
До 440 кмОпсег
Тип на мотори и горивоЕлектрично

THE NEW iX1

BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја тричетвртински поглед однапред во возење по кривулест планински пат

ПРВИОТ ПОТПОЛНО ЕЛЕКТРИЧЕН BMW iX1.

До 440 кмОпсег
Тип на мотори и горивоЕлектрично
THE NEW iX1ПРВИОТ ПОТПОЛНО ЕЛЕКТРИЧЕН BMW iX1.

Првиот потполно електричен BMW iX1 зрачи со електризирачка решителност, а со неговата функционалност и сестраност нуди инспирација за истражување на нови патишта дури и при секојдневното возење:

 • Самоуверен изглед на надворешноста благодарение на монолитниот дизајнерски јазик и впечатливите пропорции
 • Врвна удобност во внатрешноста благодарение на активните седишта со функција на масажа и потпора за ‘рбетот за удобно седење без замор
 • Модерна мултимедијална кабина благодарение на иновативниот  BMW Curved Display концепт за контрола на допир и гласовна контрола
 • Опсегот до 440 км овозможува целосна флексибилност

BMW iX1 xDrive30[1]:
Потрошувачка на електрична енергија, комбиниран  WLTP во kWh/100 км: 18,1-16,8
Електричен опсег, WLTP во км: 417-440

Дознајте повеќе

ВОЗНА ДИНАМИКА НА НОВИОТ BMW iX1.

BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја двотретински поглед одзади возење по планински пат атрибути на возна динамика видео

ДО 440 КМ[1] ОПСЕГ СО НОВИОТ BMW iX1.

BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја поглед однапред во возење по планински пат
 • Идеален придружник и за импровизирани тури: со опсег до 440 км[1] (WLTP)
 • Наполнете до 120 км[1] опсег за само 10 минути
 • Наполнете до 80% од опсегот за 29 минути на јавни станици за брзо полнење

ПОЛНЕЊЕ НА НОВИОТ BMW iX1.

BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја штекер за полнење видливо полнење

BMW CHARGING: ЛЕСНО. КОГА БИЛО. КАДЕ БИЛО.

BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја тричетвртински страничен поглед паркирање на патека пред гаража

Полнење дома.

Со Flexible Fast Charger, вашиот нов BMW iX1 веќе ви нуди сè што ви треба за практично полнење дома уште од моментот на испорака. Ако сакате, можете дополнително да ги приспособите опциите за полнење на вашите потреби.

Прикажи повеќе
BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја страничен поглед полнење

Полнење во движење.

Со BMW Charging може да полните секаде низ Европа преку една од најголемите мрежи за јавно полнење што постојано се шири. Овде е вклучено сè што ви е потребно за јавно полнење во Европа, со BMW Charging Card и кабелот за полнење (режим 3) вклучени во стандардната испорака за вашиот нов BMW. Исто така, на располагање имате и дополнително атрактивни тарифи за полнење и ексклузивни нови придобивки за возилото.

Прикажи повеќе
BMW Connected Charging Service лице пред iX1

BMW Connected Charging Services.

Во возилото или во My BMW App апликацијата можете да резервирате станици за полнење, да добивате детални информации или да откриете рути оптимизирани за полнење: на овој начин полнењето е практично и лесно.

Прикажи повеќе

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН НА НОВИОТ BMW iX1.

BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја двотретински страничен поглед во полнење скали

АТРИБУТИ НА НАДВОРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW iX1.

BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја поглед однапред паркиран

Дизајн на преден дел.

Препознатливата и голема, речиси квадратна двојна бубрежна маска со изборни акценти во сина боја и тенките адаптивни LED предни светла што се протегаат длабоко во страничните делови му даваат на новиот BMW iX1 моќна и наелектризирачка појава.

BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја страничен поглед

Страничен поглед.

Со истакнатиот преден дел и вертикалните пропорции, новиот BMW iX1 претставува исклучително динамична појава гледан отстрана. Изборните сини акценти импресивно го прикажуваат електричниот погон на цврстото возило.

BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја поглед одзади

Поглед одзади.

Благодарение на комбинацијата од проѕирно и темно чадено стакло заедно со хексагоналниот дизајн[2] на страната, тридимензионалните задни светла со L-облик му даваат на возилото непогрешливо модерен изглед.

ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН НА НОВИОТ BMW iX1.

BMW iX1 U11 BEV внатрешен дизајн атрибути во видеото

АТРИБУТИ НА ВНАТРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW iX1.

BMW iX1 U11 BEV внатрешност контролна табла Curved Display страничен поглед

Интуитивни контролни функции во кабината.

Помалку копчиња, повеќе интуиција: тенкиот BMW Curved Display без рамка што се управува преку допир или преку гласовни команди ги привлекува погледите во внатрешноста на новиот BMW iX1 и истовремено претставува вашиот клучен интерфејс со BMW iDrive.

BMW iX1 U11 BEV внатрешност централна конзола прекинувач за избирање степен

Модерна централна конзола.

Модерен оперативен концепт на две нивоа: ги нема класичните рачни прекинувачи, а нивното место го зазема централната конзола со прекинувал/контрола на лизгање, оперативни елементи од најновата генерација и интегрирана безжична подлога за полнење на пониското ниво.

BMW iX1 U11 BEV внатрешност простор за багаж поглед одзади склопени задни седишта

Простор за багаж.

Осветлениот простор за багаж на BMW iX1 нуди различни опции за складирање. Карактеристиките како што се додатокот за под што се склопува и приспособувањето на аголот на навалување на задните седишта ви дава дополнителен багажен простор – и поголем простор за спонтаност.

ГОЛЕМ ПРОСТОР ЗА БАГАЖ И ВЛЕЧНА КУКА НА НОВИОТ BMW iX1.

BMW iX1 U11 BEV простор за багаж и влечна кука видео предности и атрибути

Видео прикажува BMW X1 модел.

Дознајте повеќе

ОДРЖЛИВОСТ ВО НОВИОТ BMW iX1.

BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја тричетвртински поглед одзади одржливост
 • Суровините кобалт и литиум што се користат во високоволтажната батерија на новиот BMW iX1 се добиени преку одговорно рударство
 • Моторот на новиот BMW iX1 работи целосно без ретки метали

ДИГИТАЛНИ АТРИБУТИ ВО НОВИОТ BMW iX1.

BMW iX1 U11 BEV внатрешност возач управување со допир Curved Display
 • Секогаш на вистинскиот пат со проактивната рута предложена од BMW Maps – Connected Navigation
 • Во движење со вашите омилени апликации: интеграцијата на паметен телефон на вашиот нов BMW iX1 поддржува Apple CarPlay и Android Auto
 • Едноставно оставете и полнете: подлогата за безжично полнење на новиот BMW iX1 го полни вашиот паметен телефон индуктивно

УДОБНОСТ И ПОМОШ ЗА ВОЗАЧОТ ВО НОВИОТ BMW iX1.

Со интелигентните решенија и иновативните системи за помош на возачот на BMW iX1, добивате повеќе безбедност и удобност во секоја ситуација:
BMW iX1 U11 BEV внатрешност страничен поглед активни седишта sensatec Mocha Eucalyptus, отворени пори лајсна од мазно дрво

Активно седиште за возачот и совозачот.

Осцилирачката основа на седиштето обезбедува оптимална удобност со електрично приспособлива поддршка за ‘рбетот и вклучена функција на масажа.

BMW X1 U11 ICE надворешност покрив поглед одозгора Панорамски стаклен сончев покрив M Portimao Blue сина металик боја

Панорамски стаклен сончев покрив.

Кога е отворен, панорамскиот стаклен сончев покрив овозможува многу свеж воздух. Кога е затворен, создава пријатна, осветлена атмосфера во внатрешноста.

BMW X1 U11 PHEV надворешност Frozen Pure Grey сива металик боја влечна кука детаљ

Влечна кука.

Приклучок за приколка со електрично приспособлива топчеста глава. Контролата за стабилност на приколка (Trailer Stability Control) и сигурносната монтажа против кражби ја зголемуваат безбедноста.

BMW iX1 U11 BEV внатрешност Curved Display Driving Assistant Professional екран

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional автоматски ги одржува лентата, брзината и растојанието и го намалува ризикот од несреќи во многубројни случаи.

BMW iX1 U11 BEV возење поглед одзади Reversing Assistant

Reversing Assistant (Асистент за враќање наназад).

Исто така, ви помага да излезете од предизвикувачки ситуации: Reversing Assistant ги помни управувачките движења од последните 50 метри и автоматски го враќа возилото наназад токму по претходно поминатата патека.

BMW iX1 U11 BEV екран тричетвртински поглед одзади паркирање Parking Assistant

Parking Assistant (Асистент за паркирање).

Parking Assistant ви го олеснува паркирањето и маневрирањето на тесен простор и спречува можна штета при паркирање.

ОРИГИНАЛНИ BMW ДОДАТОЦИ ЗА НОВИОТ BMW iX1.

Со Оригиналните BMW додатоци, го приспособувате вашиот BMW на вашите лични желби: производите совршено одговараат на BMW iX1 во поглед на квалитет, дизајн и перформанси.
BMW U11 BEV 21-инчно M Performance тркало од лесна легура со двојни фелни 877 M Bicolor

21-инчно M Performance тркало од лесна легура со двојни фелни стил 877 M Bicolour.

21-инчно M Performance тркало од лесна легура со двојни фелни стил 877 во M Bicolour Jet Black uni, полиран сјај. Комплет летни тркала со монитор на притисокот во пневматиците.

Кон производот
BMW iX1 U11 BEV BMW багажник за покрив 420 црна/титаниум сребрена боја.

BMW багажник за покрив 520 црна/титаниум сребрена боја.

Багажник за покрив во црна/титаниум сребрена боја што се заклучува, достапен од двете страни со капацитет од 420 литри, компатибилен со сите BMW системи за покривни држачи.

Кон производот
BMW iX1 U11 BEV внатрешност BMW подни облоги за сите временски услови преден простор за нозе

BMW подни облоги за сите временски услови предни.

Совршено вградените BMW подни облоги за секакви временски услови го штитат предниот простор за нозе од влага и нечистотии. Во црна боја BMW ознаки.

Кон производот

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ ЗА ПРВИОТ BMW iX1.

BMW iX1 xDrive30.[1]

Моќност во kW (кс):

230 (313) 

Број вртежи во Nm:

494

Забрзување 0–100 км/ч во с:

5,6

Електричен опсег во км (WLTP):

417-440

Максимален капацитет за полнење:

полнење 10 мин може да додаде до 120 km
(станица за полнење со висока моќност)

BMW iX1 xDrive30 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја страничен поглед полнење на место за паркирање покрај бетонски ѕид

УСЛУГИ И КОНСУЛТАЦИЈА ЗА ПРВИОТ BMW iX1.

BMW УСЛУГИ: ПРОАКТИВНА ГРИЖА ЗА ПРВИОТ BMW iX1.

BMW iX1 U11 BEV внатрешност Curved Display Проактивна грижа

Проактивна грижа автоматски ги препознава сите претстојни сервиси или поправки што му се потребни на вашето возило и проактивно ве контактира.

 • Директна помош од експертите на BMW 
 • Решавање проблеми преку Одржување на далечина 
 • Избегнување на потенцијални дефекти
 • Дополнителни индивидуални сервисни понуди
 • Бесплатно како дел од активен ConnectedDrive договор
Вработен во BMW советува купувач

ДАЛИ САКАТЕ ЛИЧЕН КОНСУЛТАНТ?

Доколку имате какви било прашања, барате дополнителни информации или сакате специфични понуди за новиот BMW iX1, ве молиме контактирајте го BMW партнерот во вашата земја. Нашите стручни лица со големо задоволство ќе ви дадат индивидуални совети преку телефон или на лице место.
BMW iX1 U11 BEV 2022 Mineral White бела металик боја жена во преден план тричетвртински поглед однапред

НАРАЧАЈТЕ ГО ОДНАПРЕД BMW iX1.

Нарачајте го однапред BMW iX1 сега: регистрирајте се за да го нарачате вашиот BMW iX1 однапред и за да добивате ексклузивни новости.

Потрошувачка на енергија и опсег.

BMW iX1 xDrive30[1]:
Потрошувачка на електрична енергија, комбинирано WLTP во kWh/100 км: 18,1-16,8
Електричен опсег, WLTP во км: 417-440

Официјалните вредности за потрошувачка на електрична енергија и електричен опсег се определени во согласност со пропишаната постапка на мерење и се во согласност со Регулативата (EU) 715/2007 во нејзината изменета форма. WLTP вредностите ја земаат предвид секоја опционална опрема кога станува збор за опсег. За возилата од нов тип одобрен по 01.01.2021 година, постојат официјални спецификации само според WLTP. Дополнителни информации за методите на мерење според NEDC и WLTP може да се најдат на www.bmw.de/wltp.

 

 

Дознајте повеќе