BMW X5 G05 LCI
Потрошувачка на гориво, комбинирано12.5–0.8 л/100 км
Тип на мотори и горивоБензинДизелPlug-in Хибрид

THE NEW X5

НОВИОТ BMW X5.

Потрошувачка на гориво, комбинирано12.5–0.8 л/100 км
Тип на мотори и горивоБензинДизелPlug-in Хибрид
THE NEW X5НОВИОТ BMW X5.

Со BMW X5 доживувате исклучителна удобност во внатрешноста и иновативна функционалност во спортски дизајн:

 • Моќен BMW TwinPower Turbo 6-цилиндричен мотор со внатрешно согорување со 280 kW (381 кс)
 • Оптимални возни карактеристики на секаков терен – со четирите off-road режими на опционалниот xOffroad пакет
 • Сјајна BMW бубрежна решетка „Iconic Glow”
 • Plug-in hybrid: сега до 110 км опсег и значително зголемена моќност за полнење

BMW X5 xDrive40i:
Потрошувачка на гориво, комбинирано WLTP во л/100 км: 9,9-8,5
CO2 емисии, комбинирано WLTP во г/км: 224-193

Дознајте повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ И ДОЖИВЕЈТЕ ГИ ДИЗАЈНОТ НА НАДВОРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW X5.

BMW X5 G05 LCI Видео Дизајн на надворешност

EXTERIOR HIGHLIGHTS OF THE NEW BMW X5.

BMW X5 G05 LCI Front design front view

Front design.

A harmonious design language makes the dynamic LED headlights with arrow-shaped daytime running lights and the illuminated "Iconic Glow" kidney of the new BMW X5 look particularly impressive.

BMW X5 G05 LCI side view

Side view.

The new Skyscraper Grey metallic paint finish, the new air intakes and the optional 22" BMW Individual light-alloy wheels emphasise the strong personality of the new BMW X5. 

BMW X5 G05 LCI Rear design rear view

Rear design.

The new LED rear lights look particularly dynamic and modern thanks to their three-dimensional design and the integrated X motif. This look is reinforced by the skid plate in Glacier Silver.

ПОГЛЕДНЕТЕ И ДОЖИВЕЈТЕ ГИ ДИЗАЈНОТ НА ВНАТРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW X5.

BMW X5 G05 LCI Видео Дизајн на внатрешност

INTERIOR HIGHLIGHTS OF THE NEW BMW X5.

ПОГЛЕДАЈТЕ ЈА ВОЗНАТА ДИНАМИКА НА НОВИОТ BMW X5.

BMW X5 G05 LCI Видео возна динамика

ПОМОШ НА ВОЗАЧОТ ВО НОВИОТ BMW X5.

ДИГИТАЛНИ ТЕХНОЛОГИИ ВО НОВИОТ BMW X5.

ИНОВАЦИЈА И УДОБНОСТ ВО НОВИОТ BMW X5.

ИНОВАТИВНА КОМФОРНА ФУНКЦИОНАЛНОСТ ВО НОВИОТ BMW X5.

BMW X5 G05 LCI Comfort пакет Удобна функционалност

Comfort пакет.

Затоплените седишта, волан и потпирачи за раце посебно даваат пријатна топлина. Држачот за чаши со контролирана температура во централната контрола ви ги затоплува или лади пијалаците.

BMW X5 G05 LCI Bowers & Wilkins Diamond Surround систем за озвучување Удобна функционалност

Bowers & Wilkins Diamond Surround систем за озвучување

Со Bowers & Wilkins Diamond Surround систем за озвучување ќе уживате во извонредното искуство на звук со студиски квалитет на секое седиште во автомобилот.

BMW X5 G05 LCI Sky Lounge панорамски стаклен сончев покрив Удобна функционалност

Sky Lounge панорамски стаклен сончев покрив.

Sky Lounge панорамскиот стаклен сончев покрив создава чувство на просторност и атмосферски амбиент во мракот благодарение на LED светлосната графика.

PLUG-IN HYBRID ИСКУСТВО ВО НОВИОТ BMW X5 xDRIVE50e

 • Опсег до 110 км

 • Двапати поголем капацитет за полнење до 7,4 kW/h

 • Зголемена системска снага до 360 kW (489 кс) 

 • Максимално спортско искуство при возење со максимални 250 км/ч и забрзување од 0 до 100 км за 4,8 с

 • CO2 емисии намалени до 26–18 г/км

Дознајте повеќе
BMW X5 G05 LCI Видео Plug-in hybrid

BMW CHARGING: ЛЕСНО. КОГА БИЛО. КАДЕ БИЛО.

Наполнете го новиот BMW X5 xDrive50e[2] брзо, едноставно и лесно. Пакетот вклучува сè што ви е потребно за полнење дома и на пат.
BMW X5 G05 LCI Полнење дома Plug-in hybrid

Полнење дома.

Полнењето никогаш не било толку лесно, безбедно и некомплицирано – без оглед дали ќе го изберете Flexible Fast Charger, BMW Wallbox или Smart Partner Wallbox со опционална услуга за инсталација во вашиот дом.

Дознајте повеќе
BMW X5 G05 LCI Полнење во движење Plug-in hybrid

Полнење во движење.

Со кабелот за полнење (Режим 3) и BMW Charging Card, можете да полните на најголемата мрежа низ Европа. Полнете на повеќе од 360.000 места за полнење и со повеќе од 850.000 станици за полнење во светот.

Прикажи повеќе
BMW X5 G05 LCI Plug-in hybrid BMW Connected Charging Services

BMW Connected Charging Services.

Добивајте детални информации во возилото или во апликацијата My BMW или откријте рути оптимизирани за полнење: ова го прави полнењето практично и лесно.

Прикажи повеќе

ОРИГИНАЛНИ BMW ДОДАТОЦИ ЗА НОВИОТ BMW X5.

Со Оригиналните BMW додатоци, го приспособувате вашиот BMW на вашите лични желби: производите совршено одговараат на новиот BMW X5 во поглед на квалитет, дизајн и перформанси.

BMW X5 G05 LCI BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro Додатоци

BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro.

QHD и потполно HD камерите на BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro автоматски го снимаат тоа што се случува пред и зад автомобилот кога ќе се случи некаков инцидент.

BMW X5 G05 LCI BMW држач за таблет Pro за Travel & Comfort систем Додатоци

BMW држач за таблет Pro за Travel & Comfort систем.

Безбеден простор за таблети со BMW сигурносниот држач (заштитна футрола). Држачот, кој може да се приспособи на различни позиции и агли се прицврстува на опционалната „Travel & Comfort“ опционална опрема или на основниот носач.

BMW X5 G05 LCI M Performance заден дифузер, јаглеродни влакна M Performance делови

M Performance заден дифузер, јаглеродни влакна.

M Performance задниот дифузер од јаглеродни влакна создава уште подинамичен изглед – и го прави мускулестиот изглед на возилото уште поимпресивен.

BMW X5 G05 LCI M Performance преден разделник, јаглеродни влакна, десно M Performance делови

M Performance преден разделник, јаглеродни влакна, десно

Дизајн што инспирира: M Performance предниот разделник изработен од јаглеродни влакна јасно го нагласува динамичниот ексклузивен изглед на возилото.

BMW X5 G05 LCI M Performance волан M Performance делови

M Performance волан.

Цврсти факти: Воланот во спортски стил со простор за држење обложен во Alcantara кожа нуди одлично чувство и стисок – за подиректно и реактивно чувство на управување.

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ ЗА НОВИОТ BMW X5.

BMW X5 xDrive40i.

Моќност во kW (кс):

280 (381)

Забрзување 0–100 км/ч во с:

5,4

Потрошувачка на гориво, комбинирана WLTP во л/100 км:

9,9-8,5

CO2 емисии, комбинирано WLTP во г/км:

224-193

BMW X5 xDrive40i G05 LCI Технички податоци

ЦЕНИ, ФИНАНСИРАЊЕ И ЛИЗИНГ ЗА НОВИОТ BMW X5.

BMW УСЛУГИ.

BMW X5 G05 LCI BMW Услуги

BMW Услуги ви гарантира дека ќе возите сосема безгрижно:

 • Со BMW Service Inclusive уживате 100% транспарентност благодарение на услугите како што се проверка на возилата, проверка на микрофилтер или проверка на течност за сопирачки по утврдена цена
 • Помошта што ја пружа BMW Службата за дефекти и несреќи ви е достапна бесплатно во секое време 365 дена во годината
Вработен во BMW советува купувач

ДАЛИ САКАТЕ ЛИЧЕН КОНСУЛТАНТ?

Доколку имате какви било прашања, барате дополнителни информации или сакате специфични понуди за новиот BMW X5, ве молиме контактирајте го BMW партнерот во вашата земја. Нашите стручни лица со големо задоволство ќе ви дадат индивидуални совети преку телефон или на лице место.

Потрошувачка на гориво и CO2 емисии.

BMW X5 xDrive40i:
Потрошувачка на гориво, комбинирано WLTP во л/100 км: 9,9-8,5
CO2 емисии, комбинирано WLTP во г/км: 224-193

BMW X5 xDrive50e[3]:
Потрошувачка на гориво, комбинирано WLTP во л/100 км: 1,1-0,8
CO2 емисии, комбинирано WLTP во г/км: 26-18

Официјалните вредности за потрошувачка на гориво, CO2 емисии, потрошувачка на електрична енергија и електричен опсег се определени во согласност со пропишаната постапка на мерење и се во согласност со Регулативата (EU) 715/2007 во нејзината изменета форма. WLTP вредностите ја земаат предвид секоја опционална опрема кога станува збор за опсег. За возилата од нов тип одобрен по 01.01.2021 година, постојат официјални спецификации само според WLTP. Дополнителни информации за методите на мерење според NEDC и WLTP може да се најдат на www.bmw.de/wltp.

Дознајте повеќе