BMW X3 G01 Sophisto Grey тричетвртински поглед од напред пред хангар 2021
Потрошувачка на гориво, комбинираноFrom 3.2 l/100 km
Тип на мотори и горивоБензинДизелPlug-in Хибрид

X3

BMW X3

Потрошувачка на гориво, комбинираноFrom 3.2 l/100 km
Тип на мотори и горивоБензинДизелPlug-in Хибрид
X3BMW X3

BMW X3 xDrive30e:
Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано): 2,6–2,0
Емисија на CO2 во г/км (комбинирано): 59–44
 

BMW X3 xDrive30i:
Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано): 8,5–7,6
Емисија на CO2 во г/км (комбинирано): 194–173
 

BMW X3 M40i:
Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано): 9,5–8,7
Емисија на CO2 во г/км (комбинирано): 217–199

Дознајте повеќе

SELECTED CONFIGURATIONS FOR THE BMW X3.

BMW X3 xDrive 20d

ESSENCE

BMW X3 xDrive 20d G01 Black Saphire three-quarter front view
 • Front and rear bumpers in X-typical design
 • Sensatec sports seats with contrast stitching
 • BMW Live Cockpit Plus with navigation

BMW X3 xDrive 30e

BALANCE

BMW X3 xDrive 30e G01 Sophisto Grey Blue three-quarter front view
 • Front and rear bumpers in X-typical design
 • Sensatec sports seats with contrast stitching
 • Free-form exhaust pipes left and right in chrome

BMW X3 xDrive 30i M Sport Package

SIGNATURE

BMW X3 xDrive 30i M Sport Package G01 Phytonic Blue three-quarter front view
 • Front and rear bumpers in M-typical design
 • Exclusive M Sport wheel designs
 • Exclusive Leather Vernasca

НАДВОРЕШНОСТ НА BMW X3.

BMW X3 G01 надворешност 2021

ДИЗАЈН НА ПРЕДНИОТ ДЕЛ НА BMW X3 СО НОВАТА BMW БУБРЕЖНА МАСКА.

BMW X3 G01 Sophisto Grey дизајн на предниот дел одблизу 2021

Екстремниот акцент на ширината и карактеристичните X елементи му даваат исклучително препознатлив изглед на предниот дел на BMW X3. Особено аглестата бубрежна BMW решетка и редизајнираниот браник со вертикалните отвори за воздух во триаголна изведба ја истакнуваат нејзината авторитетност. Комплетните LED предни светла спуштени приближно за 10 мм ја заокружуваат сликата за модерниот и фокусиран изглед на BMW X3.

ДИЗАЈН НА ЗАДНИОТ ДЕЛ НА BMW X3 СО ЦЕЛОСНО LED ЗАДНИ СВЕТЛА.

BMW X3 G01 Sophisto Grey дизајн на задниот дел одблизу 2021

Редизајнираниот заден дел на BMW X3 дава ефект кој истовремено е впечатлив и модерен. Целосно LED задните светла со нов 3-димензионален облик дополнително на нагласуваат нивната присутност. Широките, истакнати издувни цевки се издигаат во хоризонтална линија со горниот дел и ја истакнуваат модерноста. Во комбинација со редизајнираната заштита на долниот дел, задниот дел на BMW X3 претставува јасно и моќно лице на патиштата.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ДИЗАЈНОТ НА BMW X3 ВО ВНАТРЕШНОСТА.

BMW X3 G01 Карактеристики на дизајнот со тапацир Sensatec Cognac 2021
BMW X3 G01 BMW Live Cockpit Professional 2021

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional со функција на навигација вклучува два висококвалитетни екрана составени од 12,3-инчен контролен екран со висока резолуција што може да се управува со допир и целосно дигитален 12,3-инчен инструментален екран. BMW Operating System 7 може да се управува и преку iDrive Touch Controller.
BMW X3 G01 спортски седишта за возачот и совозачот 2021

Спортски седишта за возачот и совозачот.

Прилагодливите спортски седишта за возачот и совозачот содржат бројни можности за рачно прилагодување, вклучувајќи ја положбата напред-назад и аголот на наслонот. Дополнително за возачот: прилагодување на ширината на наслонот.
BMW X3 G01 галванизирани додатоци на управувачките елементи 2021

Галванизирани додатоци на управувачките елементи.

Опционално, ексклузивните галванизирани додатоци на управувачките елементи за електрика на прозорците, повеќенаменските копчиња на управувачот, управувачката плоча на вратите и преклопниците за заклучување на вратите креираат впечаток за висок квалитет.

ВОЗНА ДИНАМИКА НА BMW X3.

Покрај својот концепт на интелигентна и лесна каросерија, BMW X3 има уникатна контрола на отворот за вентилација во бубрежната решетка Active Air Stream – доколку потребата за ладен воздух е мала, еден од отворите за воздух автоматски останува затворен за да ја подобри аеродинамиката.

Дознајте повеќе
BMW X3 G01 возна динамика тричетвртински поглед од напред Sophisto Grey 2021

КОМПОНЕНТИ НА ВОЗИЛОТО И ШАСИЈА НА BMW X3.

BMW X3 G01 TwinPower Turbo 4-цилиндричен бензински мотор 2021

TwinPower Turbo мотори.

Двете верзии, и бензинскиот и дизел моторот, со TwinPower Turbo 2.0-литарски 4-цилиндричен мотор нудат максимално уживање при возењето. Се истакнуваат со својот полетен развој на моќта и спонтаната реакција дури и при мал број на вртежи.
BMW X3 G01 BMW xDrive 2021

BMW xDrive.

Интелигентниот BMW xDrive систем за погон на сите четири тркала континуирано и варијабилно ја распоредува погонската сила на предните и задните тркала за дополнително влечење, динамика при возењето и безбедност во сите услови на возење.
BMW X3 G01 променливо спортско управување 2021

Променливо спортско управување.

Променливото спортско управување со Servotronic овозможува директна и агилна управувачка реакција и обезбедува минимален физички напор при вртење на тркалата. Ова ја подобрува управливоста при динамичен стил на возење и го намалува напорот потребен за управување при паркирање и свртување.
BMW X3 G01 Steptronic Sport менувач 2021

Steptronic Sport менувач.

Осум-степениот Steptronic Sport менувач нуди неверојатна спортска промена на степените на пренос. Без разлика дали автоматски или рачно користејќи ја палката за изборот на степен на пренос или преку лопатките на управувачот – за удобно крстарење или многу динамичен стил на возење.

BMW X3 xDrive30e PLUG-IN HYBRID СО BMW eDRIVE РЕЖИМИ.

Со BMW X3 xDrive30e ќе доживеете одржлива мобилност и корисна динамика при возењето. Истражете ги бројните предности на овој иновативен хибриден BMW автомобил и дознајте повеќе за концептот на погонот, динамиката при возење, BMW полнењето и практичните дигитални услуги на BMW ConnectedDrive.

Plug-in hybrid BMW X3 xDrive30e G01 Sophisto Grey тричетвртински поглед од напред 2021
Plug-in hybrid технологија BMW X3 xDrive30e G01 Sophisto Grey тричетвртински поглед од напред 2021

Plug-in hybrid технологија кај BMW X3 xDrive30e.

BMW X3 xDrive30e plug-in hybrid ги комбинира технологијата на електричен погон BMW eDrive и моќниот BMW мотор со внатрешно согорување. Системот за погон на сите четири тркала BMW xDrive, единствен за plug-in хибриди од овој сегмент, е дополнителна гаранција за оптимална динамика и сила на влечење.
Plug-in hybrid BMW X3 xDrive30e G01 начин на возење 2021

Начини на возење на BMW X3 xDrive30e.

Без разлика дали е HYBRID/HYBRID ECO PRO, ELECTRIC или SPORT/XTRA BOOST режим: ќе имате корист од интелигентниот начин на возење кој обезбедува оптимална интеракција помеѓу моторот со внатрешно согорување и електромоторот во сите ситуации.
Plug-in hybrid BMW X3 xDrive30e G01 полнење 2021

Полнење на BMW X3 xDrive30e.

Времето на полнење (0–100%) за BMW X3 xDrive30e е приближно 3,7 часа при капацитет на полнење од 3,7 kWh (BMW Wallbox, флексибилен брз полнач, јавни станици за полнење) и приближно 5,9 часа при капацитет на полнење од 2,3 kWh (домашен приклучок). При испораката на BMW X3 xDrive30e вклучени се кабел за полнење на јавни приклучоци и BMW картичка за полнење.

ОРИГИНАЛНИ BMW ДОДАТОЦИ ЗА BMW X3.

Со BMW X3, задоволството при возењето е гарантирано. Оригиналните BMW додатоци се достапни за вашите посебни барања. Нудиме широк избор на одделни додатоци кои по квалитет, дизајн и перформанси се совршено соодветни за BMW X3, нудејќи максимална додадена вредност – што и да имате на ум.
BMW X3 G01 2021 20" BMW лесни алуминиумски фелни со Y-краци 695 Jetblack мат

20" BMW лесни алуминиумски фелни со Y-краци 695 Jetblak мат, летен комплет на тркала.

20" BMW лесни алуминиумски тркала со Y-spoke стил 695 во Jetblack мат боја. Комплет ленти тркала со монитор за притисок во пневматиците и ранфлет пневматици.
BMW X3 G01 2021 BMW WaterBlade.

BMW WaterBlade.

BMW WaterBlade е бришач на ветробранското стакло со иновативна технологија за бришачи – за значително поголеми перформанси при чистењето.
BMW X3 G01 2021 заден носач за велосипеди Pro 2.0.

BMW заден носач за велосипеди Pro 2.0.

Лесен, стабилен BMW заден носач за велосипеди Pro 2.0 за два велосипеда/е-велосипеда. Максимален товар од 60 кг и можност комплетно да се спакува.
BMW X3 G01 2021 BMW патосници за сите временски услови.

BMW патосници за сите временски услови.

Совршено поставените BMW патосници за сите временски услови го штитат предниот простор за нозе од влага и кал. Во црна боја со испис X3 од нерѓосувачки челик.
BMW X3 G01 2021 BMW Advanced Car Eye 2.

BMW Advanced Car Eye 2.

Во случај на попречување, високо осетливата full-HD камера автоматски ја снима ситуацијата пред и зад автомобилот.
BMW X3 G01 BMW Wallbox 2021

BMW Wallbox.

Како домашна станица за полнење. Со BMW Wallbox, вашето BMW возило се полни брзо, сигурно и соодветно со моќност до 22 kW.

BMW M PERFORMANCE ДЕЛОВИ ЗА BMW X3.

BMW X3 самоуверено се издвојува од другите со својот впечатлив дизајн: Со висококвалитетната дополнителна опрема на BMW M Performance деловите можете да го нагласите спортскиот карактер на овој препознатлив SAV.

BMW X3 G01 M Performance бубрежна решетка од карбонски влакна 2021

M Performance бубрежна решетка од карбонски влакна.

Покажете го вашиот стил: рамката на M Performance бубрежната решетка е направена од врвни карбонски влакна. За посебно елегантен, спортски и индивидуален изглед.
Кон производот
BMW X3 G01 M Performance кровен спојлер во црна боја со висок сјај 2021

M Performance кровен спојлер во црна боја со висок сјај.

Движечки дизајн. M Performance кровниот спојлер е направен од полиуретан во црна боја со висок сјај, елегантно го нагласува атлетскиот изглед на задниот дел од возилото.
Кон производот
BMW X3 G01 21" M Performance ковани фелни со Y-краци 701 M Bicolor 2021

21" M Performance ковани фелни со Y-краци 701 M Bicolor (Jetblack мат, сјајно брусени).

21" M Performance ковани фелни со Y-краци 701 M во Bicolor Jetblack мат, сјајно брусени. Летен комплет на тркала со монитор на притисокот во пневматиците и run-flat пневматици.
Кон производот
BMW X3 G01 M Performance Steering wheel 2021

M Performance управувач.

Со впечатливиот облик и препознатливи Alcantara зони за држење, M Performance управувачот нуди непогрешна мотоспорт атмосфера во возилото.
Кон производот
BMW X3 G01 M Performance подни облоги 2021

M Performance подни облоги.

Врвен изглед, извонредно налегнување: M Performance подните облоги придонесуваат за индивидуален атлетски допир во просторот за нозе, овозможувајќи динамичен изглед на целото возило.
Кон производот
BMW X3 G01 M Performance антена на кровот од Aramid влакна 2021

M Performance антена на кровот од Aramid влакна.

Истовремено визуелна и функционална врвна карактеристика на кровот: M Performance антена на кровот од Аramid влакна.
Кон производот

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ НА BMW X3.

Моќност на моторот во kW (кс) на 1/min:

135 (184)/5.000–6.500

Забрзување 0–100 km/h во s:

6,4–6,1

Потрошувачка на гориво во l/100 km: 

2,6–2,0

CO2 комбинирани емисии во g/km: 

59–44

BMW X3 G01 приказ на технички податоци 2021

BMW BROCHURE АПЛИКАЦИЈА: СИТЕ BMW МОДЕЛИ И НИВНИТЕ ДЕТАЛИ.

BMW X3 G01 Brochure апликација, жена до BMW 2021

Откријте ги сите BMW модели и нивните врвни
карактеристики во апликацијата BMW Brochure.

УСЛУГИ И АСИСТЕНЦИЈА ЗА BMW X3.

Вработен во BMW Услуга му помага на купувачот

ДАЛИ САКАТЕ ЛИЧЕН КОНСУЛТАНТ?

Доколку имате било какви прашања, барате дополнителни информации или сакате специфична понуда за возилата BMW X3, ве молиме контактирајте го BMW партнерот во вашата земја. Нашите стручни лица со големо задоволство ќе ви дадат индивидуални совети преку телефон или на лице место.

BMW SERVICE INCLUSIVE ЗА BMW X3.

BMW Service Inclusive BMW вработен и купувач се ракуваат

#whateverhappens. Сестрано безгрижно патување: овој пакет на yслуги ви нуди 100% транспарентност и практична едноставност на
планирањето за избраниот рок на времетраење и километража.

Пакетот ги содржи следниве услуги:

 • Замена на моторно масло
 • Услуга за проверка на возилото согласно насоките од BMW
 • Замена на филтер за воздух
 • Замена на филтер за гориво (кај дизел мотори)
 • Замена на микрофилтер
 • Замена на свеќички (кај бензински мотори)
 • Замена на течност за сопирачки

Fuel consumption and CO2 emissions of the BMW X3.

BMW X3 xDrive30e:
Fuel consumption in l/100 km (combined): 2.6-2.0
CO2 emissions in g/km (combined): 59–44

BMW X3 xDrive30i:
Fuel consumption in l/100 km (combined): 8.5-7.6
CO2 emissions in g/km (combined): 194–173

BMW X3 M40i:
Fuel consumption in l/100 km (combined): 9.5-8.7
CO2 emissions in g/km (combined): 217–199

Official figures for fuel consumption, CO2 emissions, electricity consumption and electric range were determined in accordance with the prescribed measurement procedure and comply with Regulation (EU) 715/2007 as amended. WLTP figures take into account any optional equipment in the case of ranges. For vehicles newly type-approved since 01.01.2021, the official specifications exist only according to WLTP. Further information on the NEDC and WLTP measurement methods can be found at www.bmw.de/wltp

Дознајте повеќе

Потрошувачка на гориво и емисија на CO2 кај BMW X3.

 • BMW X3 xDrive30e:
  Потрошувачка на гориво л/100 км (комбинирано): 2,6–2,0
  Емисија на CO2 во г/км (комбинирано): 59–44

  BMW X3 xDrive30i:
  Потрошувачка на гориво л/100 км (комбинирано): 8,5–7,6
  Емисија на CO2 во г/км (комбинирано): 194–173

  BMW X3 M40i:
  Потрошувачка на гориво л/100 км (комбинирано): 9,5–8,7
  Емисија на CO2 во г/км (комбинирано): 217–199

  Официјалните податоци за потрошувачката на гориво, емисијата на CO2, потрошувачката на електрична енергија се одредени со прописите за мерење и во согласност со регулативата (EU) 715/2007 која се применува при хомологација на возилото. WLTP бројките (според тестот за Светска хомологација на лесни возила) ги земаат во предвид секоја дополнителна опрема. За ново одобрените возила од 01.01.2021, официјалните спецификации се достапни само согласно WLTP. Дополнителни информации за NEDC и WLTP методите на мерење можете да побарате на www.bmw.de/wltp