BMW X1 U11 xLine Utah портокалова металик тричетвртински поглед однапред во возење по регионален пат
Потрочувачка на гориво, комбинирано (WLTP)7,2–0,8 л/100 км
Тип на мотори и горивоБензинДизелPlug-in Хибрид

THE NEW X1

НОВИОТ BMW X1.

Потрочувачка на гориво, комбинирано (WLTP)7,2–0,8 л/100 км
Тип на мотори и горивоБензинДизелPlug-in Хибрид
THE NEW X1НОВИОТ BMW X1.

Новиот BMW X1 импресионира со својата сеопфатна разновидност и функционалност:

 • Јасно структурен дизајнерски израз на надворешноста за спортско и самоуверено присуство
 • Достапен со мотори за внатрешно согорување, како plug-in хибрид и како комплетно електрично возило
 • Современта внатрешност е опремена со високо квалитетни материјали и иновации, како што е BMW закривениот дисплеј
 • Опционално, достапна е и електрично управувана кука за влечење приколка.

 

BMW xDrive23i ⁽¹⁾:

Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано; WLTP): 7,3–6,5
Емисија на CO2 во г/км (комбинирано, WLTP): 162–146
*Вредностите се прелиминарни

Дознајте повеќе

ПРЕПОРАЧАНИ КОНФИГУРАЦИИ ЗА НОВИОТ BMW X1.

X1 xDrive23i

ESSENCE

X1 xDrive23i

BALANCE

X1 xDrive23i

SIGNATURE

МОДЕЛИ НА НОВИОТ BMW X1.

BMW X1 xDrive23i.*

 • Вид на погон: мотор со внатрешно согорување
 • Моќност: до 160 kW (218 КС)
 • Забрзување 0–100 км/ч: 7,1 с
 • Големина на багажниот простор: 500 л
Тричетвртински поглед однапред BMW X1 xDrive 23i U11 ICE Utah портокалова металик

BMW X1 xDrive30e.*

 • Тип на погон: plug-in хибрид
 • Моќност: до 240 kW (326 КС)
 • Забрзување 0–100 км/ч: 5,7 с
 • Електрична автономија (WLTP): до 89 км
 • Големина на багажниот простор: 490 л
Тричетвртински поглед однапред BMW X1 xDrive30e U11 PHEV Frozen Pure сива металик

BMW iX1 xDrive30.*

 • Тип на погон: комплетно електричен
 • Моќност: 200 kW + 30 kW (272 КС + 42 КС)
 • Забрзување 0–100 км/ч: 5,7 с
 • Електрична автономија (WLTP): до 438 км
 • Капацитет на багажниот простор: 490 л
 • Време на полнење: за 0:29 мин од 10% до 80%
Тричетвртински поглед однапред BMW iX1 xDrive30 U11 BEV минерална бела металик
 • BMW X1 xDrive23i.*
 • BMW X1 xDrive30e.*
 • BMW iX1 xDrive30.*

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН НА НОВИОТ BMW X1.

Карактеристики на надворешноста BMW X1 xDrive23i U11 ICE xLine Utah портокалова металик 20-инчни тркала BMW Individual од лесна легура со повеќекраци 869 I

КАРАКТЕРИСТИКИ НА НАДВОРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW X1.

Поглед однапред BMW X1 xDrive23i U11 ICE xLine Utah портокалова металик

Дизајн на предниот дел.

Во средината на предниот дел е препознатливата и голема, скоро квадратна двојна бубрежна решетка. Во комбинација со тенките адаптивни ЛЕД предни светла, кои се протегаат далеку во боковите, новиот BMW X1 претставува моќна појава.

Страничен поглед BMW X1 xDrive23i U11 ICE xLine Utah портокалова металик

Страничен поглед.

Со истакната предна секција, монолитен дизајн на површините и неговите високи пропорции, новиот BMW X1 има извонредно динамичен страничен изглед.

Поглед одзади BMW X1 xDrive23i U11 ICE xLine Utah портокалова металик

Дизајн на задниот дел..

Благодарение на интеракцијата на транспарентно и затемнето димено стакло заедно со хексагоналниот дизајн* на страните, тродимензионалните задни светла во L-форма обезбедуваат безгрешен модерен изглед на возилото.

* Достапно како опција.

ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН НА НОВИОТ BMW X1.

Карактеристики на внатрешноста BMW X1 xDrive23i U11 ICE xLine Utah портокалова металик 20-инчни тркала BMW Individual од лесна легура со повеќе краци 869 I

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ВНАТРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW X1.

BMW X1 U11 ICE внатрешност закривен дисплеј

Интуитивни контроли во кокпитот.

Тенкиот закривен BMW контролен дисплеј без рамка кој се контролира со допир или преку гласовни команди го привлекува вниманието и истовремено служи како ваш клучен интерфејс за ракување со BMW iDrive системот.

BMW X1 U11 ICE внатрешност централна конзола

Модерна централна конзола.

Современата централна конзола е опремена со прекинувачи/лизгачки контроли, елементи за ракување од последната генерација и интегрирано лежиште за безжично полнење*.

* Достапно како опција.

BMW X1 U11 ICE внатрешност задни седишта

Удобност позади.

Благодарение на нивниот нов дизајн и Sensatec Oyster тапацирот со ексклузивни контрастни спојки и шавови, седиштата во задниот дел нудат исклучително високо ниво на комфор во секој момент. Наслонот се преклопува флексибилно и поединечно во однос 40:20:40.

ГОЛЕМ БАГАЖЕН ПРОСТОР И КУКА ЗА ВЛЕЧЕЊЕ ПРИКОЛКА КАЈ НОВИОТ BMW X1

Багажен простор и кука за влечење приколка BMW X1 xDrive23i U11 ICE Utah портокалова металик 20-инчни тркала BMW Individual од лесна легура со повеќе краци 869 I

ДЕТАЛИ ЗА ДИГИТАЛНИТЕ ОПЦИИ ВО НОВИОТ BMW X1.

BMW X1 U11 ICE внатрешност дигитални функции на дисплејот
 • Секогаш на прав пат со проактивен избор на рутата предложена од системот BMW Maps – Connected Navigation
 •  Во движење со вашите омилени апликации: интеграцијата со паметен телефон во вашето ново BMW X1 поддржува Apple CarPlay и Android Auto
 • Едноставно оставете и полнете: лежиштето за безжично полнење во новиот BMW X1 го полни вашиот смартфон преку индукција

СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ НА ВОЗАЧОТ И ВОЗНА ДИНАМИКА НА НОВИОТ BMW X1.

Искусете уште поголемо ниво на безбедност и комфор во секоја прилика благодарение на иновативните системи за помош на возачот..

 • Интелигентна поддршка кога сте во движење со помош на Driving Assistant Professional
 • Максимален комфор при управување благодарение на асистентот за возење наназад (Reversing Assistant)
 • Асистентот за паркирање (Parking Assistant) исто така е тука да ви помогне при паркирањето

BMW X1 U11 ICE приказ на Driving Assistant Professional 5AU

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional автоматски ја одржува коловозната лента, брзината и растојанието и го намалува ризикот од незгоди во бројни ситуации.

BMW X1 U11 ICE Reversing Assistant 5DN

Reversing assistant.

Исто така, ве извлекува од предизвикувачки ситуации: асистенција за возење назад (Reversing Assistant) ги памети движењата на управувачот за најмалку 50 метри и автоматски го враќа возилото прецизно по претходно изминатата рута.

BMW X1 U11 ICE Parking assistant 5DM

Parking Assistant.

Асистенцијата при паркирање ви го олеснува паркирањето и маневрирањето во тесен простор и спречува можни оштетувања при паркирање..

BMW X1 U11 ICE централна конзола со Steptronic менувач и простор со прекинувачи

Steptronic менувач со двојна спојка.

Автоматскиот 7-степен Steptronic менувач со двојна спојка нуди посебно мазни промени на брзините и беспрекорен комфор во возењето, заедно со ниска потрошувачка на гориво.

BMW X1 U11 ICE Utah портокалова металик xDrive23i xDrive значка

BMW xDrive.

BMW xDrive систем за погон на сите тркала: Уживајте во дополнителната тракција, возна динамика и безбедност при возењето.

BMW X1 U11 ICE 48V технологија со E-Boost

48V технологија со E-Boost.

48V технологијата со E-Boost го подобрува забрзувањето на вашето BMW и истовремено ја намалува емисијата на јагленороден диоксид.

PLUG-IN ХИБРИД ТЕХНОЛОГИЈА НА НОВИОТ BMW X1.

BMW X1 U11 PHEV Frozen Pure сива металик карактеристики на полнење

BMW X1 xDRIVE30e.

Најдоброто од двата света: plug-in хибрид моделот на новиот BMW X1.

 • Максимално задоволство при возењето со врвна ефикасност
 • Ефикасен мотор со внатрешно согорување со 110 kW (150 КС) и BMW eDrive погонска единица со 130 kW (177 КС)**
 • Чисто електрична автономија поголема од 78 км (WLTP) и интелигентни режими на возење за комплетна флексибилност

BMW X1 U11 BEV поглед однапред на регионален пат

Електрична автономија.

Plug-in хибрид моделот на новиот BMW X1 овозможува до 89 км чисто електрично возење. Тоа ви овозможува да патувате без емисија на штетни гасови и готово бес чујно.

Дознајте повеќе
Wallbox за полнење во домот

BMW Charging.

Било да е дома или на пат: BMW Charging ви нуди прилагодени решенија за полнење во секоја прилика. Ви овозможува полнење во делови на Европа во една од најголемите јавни мрежи за полнење која постојано се шири.

Дознајте повеќе

ОРИГИНАЛНИ BMW ДОДАТОЦИ ЗА BMW X1.

Со оригиналните BMW додатоци, ќе го прилагодите вашето BMW според личните потреби: производите перфектно се вклопуваат во BMW X1 во смисла на квалитет, дизајн и перформанси.
21-инчни M Performance тркала од лесна легура со двојни краци 877 M Bicolor Jet Black со висок сјај

21-инчни M Performance тркала од лесна легура со двојни краци стил 877 M Bicolour.

21-инчни M Performance тркала од лесна легура со двојни краци стил 877 M во Bicolour Jet Black боја, сјајно брусени. Комплет тркала со летни пневматици со систем за следење на притисокот.or.

Кон производот
BMW X1 U11 кутија за кров 420 црна

BMW кутија за кров 420 црна/титаниум сребрена.

Црна/титаниумска сребрена кутија за кров со заклучување, достапна од двете страни со капацитет од 420 литри, компатибилна со сите носачи од BMW системите за кров.

Кон производот
BMW X1 U11 патосници предни

BMW патосници за сите временски услови, предни.

Совршено вклопените BMW патосници за сите временски услови го штитат предниот дел за нозете од влага и нечистотија. Во црна боја со BMW ознаки.

Кон производот

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ ЗА НОВИОТ BMW X1.

BMW X1 xDrive23i.

Моќност на моторот во kW (КС) при 1/мин:

160 (218)

Забрзување 0–100 км/ч во сек.:

7,1*

Потрошувачка на гориво во л/100 км:

 7,3 7,2 –6,5

Комбинирана емисија на CO2 во г/км:

162–146*

BMW U11 X1 xDrive23i технички податоци

УСЛУГИ И СОВЕТУВАЊЕ ЗА НОВИОТ BMW X1.

BMW УСЛУГИ: ПРОАКТИВНА ГРИЖА ЗА НОВИОТ BMW X1.

 BMW X1 U11 Sports Activity Vehicle BMW Service проактивна грижа.

Проактивната грижа (Proactive Care) автоматски ги препознава потребите за сите сервисни услуги кои се ближат или потребата за поправка на вашето возило практивно ве контактира.

 • Моментална помош од експерт на BMW
 • Далечинско одржување за отстранување на проблемот
 • Избегнување на можните дефекти
 • Дополнителни индивидуални понуди за сервис
Вработен во BMW советува купувач

ДАЛИ САКАТЕ ЛИЧЕН КОНСУЛТАНТ?

Доколку имате било какви прашања, барате дополнителни информации или сакате специфична понуда за BMW X1, ве молиме контактирајте го BMW партнерот во вашата земја. Нашите стручни лица со големо задоволство ќе ви дадат индивидуални совети преку телефон или на лице место.

Потрошувачка на гориво и емисија на CO2.

 • BMW X1 xDrive23i ⁽¹⁾
  Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано): 7,3–6,5
  Емисија на CO2 во г/км (комбинирано): 162–146

  BMW X1 xDrive30e ⁽²⁾
  Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано): 1,1–0,8
  Емисија на CO2 во г/км (комбинирано): 24-17
  Потрошувачка на електрична енергија во kWh/100 км (комбинирано): 18,2–16,4

  ⁽¹⁾ Прелиминарни вредности; вредностите кои недостасуваат беа недостапни во време на публикувањето

  BMW iX1 xDrive30
  Потрошувачка на електрична енергија во kWh/100 км (комбинирано): 18,4–17,3
  Емисија на CO2 во г/км (комбинирано): 0
  *Вредностите се прелиминарни.

  Официјалните бројки за потрошувачката на гориво, емисијата на CO2, потрошувачката на електрична енергија и електричната автономија беа утврдени во согласност со пропишаната процедура за мерење и се во согласност со измените во Регулативата (ЕУ) 715/2007. Бројките во распонот на WLTP ја земаат предвид секоја дополнителна опрема. За новоодобрените возила од 01.01.2021, официјалните спецификации се достапни само согласно WLTP. Дополнителни информации за методите за мерење NEDC и WLTP може да се најдат на www.bmw.de/wltp

  ⁽²⁾  На температури под 0 степени Ц, чисто електричен режим на возење на овој plug-in хибрид нема да биде достапен се додека батеријата не се загрее до работна состојба откако возилото не помине неколку километри. Перформансите зависат од нивото на исполнетост на батеријата.