BMW Серија 1 со 3 врати

ЖИВОТОТ Е ПОДОБАР КОГА ЌЕ СЕ СПОДЕЛИ.

BMW Серија 1 со 3 врати.

ЖИВОТОТ Е ПОДОБАР КОГА ЌЕ СЕ СПОДЕЛИ. BMW Серија 1 со 3 врати.

Комбинирана потрошувачка во л/100км (116 EffDyn Edition)

3.8–3.4

Емисија на CO2 во гр/км (116 EffDyn Edition)

101–89

Максимален број на вртежи во Nm na 1/мин (116 EffDyn Edition)

270/1,750–2,250

Доста е со обичното, време е за нешто извонредно – за BMW Серија 1 со 3 врати. За агилно и динамично возење со спортски, модерен изглед. Редизајнираниот преден дел, типична BMW полукружна маска и впечатливи LED предни светла ја истакнуваат спортската страна на BMW Серија 1. На задниот дел, вниманието го привлекуваат дводелните LED светла во L-форма. А ергономската внатрешност со голем број можности за складирање ви овозможува да го добиете просторот што ви е потребен. Уште повеќе забава во возењето ви овозможува најновата генерација на BMW TwinPower турбо мотори, кои се ефикасни и возбудливи. Изборот за ова возило со 3 врати се движи од економичното BMW 116d EfficientDynamics изданието до спортскиот BMW M135i. Со пакетите на линијата Urban, Sport и М Спорт, се додава една лична нота. И благодарение на BMW ConnectedDrive, можете да споделите се со вашето семејство и пријателите додека патувате. Тоа е вистинско задоволство. Тоа е BMW Серија 1.

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО BMW СЕРИЈА 1 СО 3 ВРАТИ.

Надворешен дизајн

Надворешен дизајн.

Моќни линии и големи отвори за воздух укажуваат на тоа колку енергија ви стои на располагање во BMW Серија 1. Тесни, фокусирани предни светла, кои се достапни како опција со целосна LED технологија, се насочени кон срцето на предниот дел – двојната полукружна маска со хромирана рамка. Динамичниот целосен впечаток отвора апетит за едно автентично уживање во возењето. На задниот дел, големиот браник со калниците и широката оска на тркалата го нагласуваат блискиот контакт со површината на патот. Задните LED светла во L-облик го привлекуваат вниманието и веднаш покажуваат дека тоа е типично BMW возило кое ги освојува улиците.
Read more
Динамика на возење и ефикасност

Динамика на возење и ефикасност.

Со својот агилен, енергичен дух, BMW Серија 1 едноставно е идеален за градски сообраќај. BMW TwinPower турбо моторите и опционалниот 8-брзински Steptronic пренос ви овозможуваат да постигнете најдобри резултати за кусо време. А ECO PRO режимот на возење ви дозволува да го истражите максималниот можен домет на автомобилот. Се на се, идеален сопатник – молскавично брз во забрзувањето, релаксиран во поглед на потрошувачката на горивото.
Read more