Offers and services for the BMW 2 Series Gran Coupé Snapper Rocks Blue metallic F44 side view

THE 2

BMW СЕРИЈА 2 GRAN COUPE: ПОНУДИ И УСЛУГИ

Вашиот BMW Серија 2 Gran Coupé е во најдобри раце со нас. Нашиот широк спектар на оригинални додатоци на BMW му дава на вашиот BMW личен допир, додека BMW M Performance Parts испорачуваат автентично чувство за мотор на кој било пат. Атрактивниот опсег на услуги на BМW гарантира целосна заштита во итни случаи, заедно со сервисирање и покривање на одржување што гарантира дека ќе можете целосно да се концентрирате на задоволството од возењето. Финансиските услуги на BMW исто така нудат флексибилни и привлечни пакети за лизинг и финансирање кои секогаш ги ставаат во прв план Вашите потреби.

Дознајте повеќе
THE 2BMW СЕРИЈА 2 GRAN COUPE: ПОНУДИ И УСЛУГИ

ОРИГИНАЛНИ BMW ДОДАТОЦИ.

Чувствувајте се добро, чувствувајте се познато.

Сите возачи на BMW уживаат задоволство при возењето како стандардно. Оригинални додатоци на BMW постојат за да ги исполнат вашите посебни желби. Ние нудиме широк избор на индивидуални додатоци и додатоци кои се совршено прилагодени на вашето возило по квалитет, дизајн и перформанси, нудејќи ви максимална додадена вредност - што и да имате на ум.

BMW 2 Series Gran Coupé Snapper Rocks Blue metallic F44 three-quarter front view
19" M Performance лесни алу наплатоци Double-spoke style 555 M Bicolour BMW 2 Series Gran Coupé Snapper Rocks blue metallic F44 exterior

19" M Performance алуминиумски наплатоци Double-spoke style 555 M Bicolour

Висококвалитетните, лесни оптимизирани алуминиумски наплатоци од 19 "M" во изведба Double-spoke style 555 М се дизајнирани во Bicolour Jet Black мат, сјајни со обратен навој на главите и го потенцираат атлетизмот до најмалите детали. TPMS комплетен летен сет на тркала, големина на наплатокот 8 J x 19 со големина на пневматикот 235/35 R 19 91Y XL.
18" M Performance forged wheel V-spoke style 554 M Jet Black matt BMW 2 Series Gran Coupé Snapper Rocks Blue metallic F44 exterior

18" M Performance forged наплатоци V-spoke style 554 M Jet Black matt

Спортските тркала 18" M Performance со V-spoke style 554 M се дизајнирани во Jet Black мат и го истакнуваат прогресивниот изглед на возилото. TPMS комплетен летен сет тркала, големина на наплатокот 8 J x 18 со големина на пневматикот 225/40 R 18 92Y XL.
18" light alloy wheel Y-spoke style 711 M Ferric Grey BMW 2 Series Gran Coupé Snapper Rocks Blue metallic F44 exterior

18" алуминиумски наплатоци Y-spoke style 711 M Ferric Grey

Врвно изработените 18" лесни алу наплатоци Y-spoke style 711 M Ferric Grey се компатибилни со ланци за снег, дизајнирани во Ferric Grey кои му даваат на возилото уште поспортски дизајн со ексклузивен изглед. TPMS зимски комплет тркала, , големина на наплатокот 6.5 J x 18 со големина на пневматик 205/55 R 18 96H XL.
BMW surfboard holder for roof transport BMW 2 Series Gran Coupé Snapper Rocks Blue metallic F44 exterior

BMW surfboard holder for roof transport.

Држачот може да се користи за безбедно монтирање на сурфање и јарбол на кој било од системите за багажникот на BMW. Се одликува со иновативен систем на приврзаност што го олеснува ракувањето.
BMW LED door projectors BMW 2 Series Gran Coupé Snapper Rocks Blue metallic F44 exterior

BMW LED проектори на врати

Иновативните LED проектори на BMW на вратите автоматски се активираат при отворање на вратите и проектираат слика на земја до возилото преку заменлив лизгач. Неколку мотиви се достапни за избор за совршено осветлување на влезната област и тоа во индивидуален стил.
BMW all-weather floor mats front BMW 2 Series Gran Coupé Snapper Rocks Blue metallic F44 interior

BMW all-weather предни патосници.

Совршено компатибилните, издржливи водоотпорни патосници за сите временски услови со подигната граница и елегантен дизајн го штитат предниот дел од подножјето од влага и нечистотија. Тие се црни и имаат лежиште од не'рѓосувачки челик.
BMW all-weather floor mats rear BMW 2 Series Gran Coupé Snapper Rocks Blue metallic F44 interior

BMW all-weather задни патосници

Совршено опремените, анти-лизгачки подвижни патосници со подигната граница и елегантен дизајн го штитат задниот дел од подножјето од влага и нечистотија. Тие се дизајнирани во црна боја.
BMW luggage compartment mat BMW 2 Series Gran Coupé Snapper Rocks Blue metallic F44 interior

BMW патосница за багажен простор.

Совршено опремената, отпорна на лизгање и издржливо патосница со кренати граници од сите страни го штити багажниот простор од нечистотија и влага. Таа е дизајнирана во Црно.

BMW УСЛУГИ.

Патувајте безгрижно.

BMW Service Inclusive man driving a BMW

BMW Service Inclusive

Само опуштете се и сконцентрирајте се на она што навистина е важно - уживање во возењето. Со BMW Service Inclusive, можете да го сторите токму тоа. Со еднократна исплата, ги добивате сите вклучени услуги и задачи за одржување за период по ваш избор.
Apple CarPlay® подготовка во BMW Серија 2 Gran Coupé

Apple CarPlay® подготовка.

Зошто не би ги користеле опциите на Вашиот iPhone во Вашето BMW кога ќе можете да продолжите да го користите како и обично? Подготовката за Apple CarPlay® ви дава далечински пристап до телефонија, како и апликации како iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify и Apple Music. Можете исто така да го користите гласното копче на воланот за да пристапите до Siri, гласовниот асистент на Apple.

Потрошувачка на гориво и емисија на CO2.

 • BMW M235i xDrive Gran Coupé:
  Потрошувачка на гориво во l / 100 km (комбинирано): 7.1–6,7
  Емисиите на CO2 во g / km (комбинирано): 162-153

  BMW 218i Gran Coupé:
  Потрошувачка на гориво во l / 100 km (комбинирано): 5.4-5,0
  Емисија на CO2 во g / km (комбинирано): 123–114

  BMW 220d Gran Coupe:
  Потрошувачка на гориво во л / 100 км (комбинирано): 4.5–4.2
  Емисиите на CO2 во g / km (комбинирано): 119–110

  Информациите за потрошувачката на гориво, емисијата на CO2 и потрошувачката на енергија се утврдени во согласност со пропишаната постапка за мерење VO (EU) 715/2007 во верзијата што се применува во моментот на одобрување на типот. Бројките се однесуваат на возило со основна конфигурација во Германија и прикажаниот опсег ја разгледува опционалната опрема и различната големина на тркала и гуми достапни за избраниот модел.

  Дополнителни информации за официјалната потрошувачка на гориво и официјалните специфични емисии на СО2 за нови патнички автомобили може да се најдат во „Новата потрошувачка на гориво за патнички возила и упатствата за емисија на CO2“, кои се достапни бесплатно на сите продажни места и од ДАТ Дојче Автомобил Треханд GmbH, ул. Хелмут-Хирт-ул. 1, 73760 Ostfildern, Германија и на https://www.dat.de/co2

  Вредностите веќе се засноваат на новата регулатива WLTP и се преточуваат во вредностите на NEDC-еквивалентни за да се обезбеди споредба помеѓу возилата. За даноци поврзани со возила или други давачки засновани (барем меѓу другото) на емисиите на СО2, вредностите на СО2 може да се разликуваат од вредностите наведени тука.