BMW X6 G06 LCI
Потрошувачка на гориво, комбинирано12,3–11,4 л/100 км
Тип на мотори и горивоБензинДизел

THE NEW X6

НОВИОТ BMW X6.

Потрошувачка на гориво, комбинирано12,3–11,4 л/100 км
Тип на мотори и горивоБензинДизел
THE NEW X6НОВИОТ BMW X6.

Во новиот BMW X6, максималната спортска возна динамика се среќава со атлетски дизајнираната луксузна опрема:

  • Моќен BMW M TwinPower Turbo 8-цилиндричен мотор со внатрешно согорување со 390 kW (530 кс)
  • Максимална удобност при возењето благодарение на xOffroad пакетот и 8-степениот Steptronic Sport пренос
  • Моќна појава благодарение на осветлената BMW бубрежна решетка „Iconic Glow“ и стандардниот M Sport пакет
  • Модерни технологии и висококвалитетни материјали како „CraftedClarity“ стаклени апликации


BMW X6 M60i xDrive:
Потрошувачка на гориво, комбинирано WLTP во л/100 км: 12,3-11,4
CO2 емисии, комбинирано WLTP во г/км: 279-258

Дознајте повеќе

M SPORT ПАКЕТ КАКО СТАНДАРДНА ОПРЕМА.

BMW X6 G06 LCI M Sport пакет
  • Спортски, аеродинемично оптимизирани карактеристики на дизајнот на надворешноста

  • Адаптивно М потпирање и функција за спринт

  • 20-инчни BMW тркала од лесна легура во атлетски М дизајн

  • Спортска внатрешност со М волан, ексклузивни М педали и многу повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ И ДОЖИВЕЈТЕ ГИ ДИЗАЈНОТ НА НАДВОРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW X6.

BMW X6 G06 LCI Видео Надворешност

АТРИБУТИ НА НАДВОРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW X6.

BMW X6 G06 LCI Дизајн на преден дел

Дизајн на преден дел.

Јасниот дизајнерски јазик го истакнува впечатливиот преден дел, каде што динамичните LED предни светла со светла за дневно возење во форма на стрелка и осветлената „Iconic Glow“ бубрежна рамка импресивно се издвојуваат.

BMW X6 G06 LCI Страничен поглед

Страничен поглед.

Новата Atlantis металик боја за каросерија во комбинација со опционалните 22-инчни BMW Individual тркала од лесна легура дава особено атлетски изглед.

BMW X6 G06 LCI Дизајн на заден дел

Дизајн на заден дел.

Црните цевки за издувни гасови специфични за М со двостран и двострук дизајн, заедно со тридимензионалните LED задни светла, зрачат со моќна појава.

ПОГЛЕДНЕТЕ И ОТКРИЈТЕ ГО ДИЗАЈНОТ НА ВНАТРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW X6.

BMW X6 G06 LCI Видео Внатрешност

АТРИБУТИ НА ВНАТРЕШНОСТА НА НОВИОТ BMW X6.

BMW X6 G06 LCI Иновативни контролни елементи во кабината Внатрешност

Иновативен контролен елемент.

Лентата за амбиентално осветлување и големиот BMW Curved Display служат како мултифункционални контроли и ја претвораат секоја интеракција во мултимедијално искуство.

BMW X6 G06 LCI Спортски седишта Внатрешност

Највисок квалитет во стандардна опрема.

Ергономските спортски седишта со поддршка за ‘рбетот осигуруваат максимална удобност. Како и контролната табла, тие се тапацирани со висококвалитетна, украсена вештачка кожа Sensafin.

BMW X6 G06 LCI M кожен волан Внатрешност

М кожен волан.

Директно, спортско чувство на управување: М кожниот волан со мултифункционални копчиња, со простор за држење во црна „Walknappa“ кожа и обликуван простор за палци.

ПОГЛЕДАЈТЕ ЈА ВОЗНАТА ДИНАМИКА НА НОВИОТ BMW X6.

BMW X6 G06 LCI Видео Возна динамика

ПОМОШ НА ВОЗАЧОТ ВО НОВИОТ BMW X6.

ДИГИТАЛНИ ТЕХНОЛОГИИ ВО НОВИОТ BMW X6.

АТРИБУТИ НА УДОБНОСТ НА НОВИОТ BMW X6.

BMW X6 G06 LCI Елементи од префинето кристално стакло централна контрола одблизу

Елементи од префинето кристално стакло.

Кристалното стакло на „CraftedClarity“ кристалната апликација им дава особено висококвалитетно чувство на контролите како што се палката за избор на пренос, копчето за старт/стоп и iDrive Controller.

BMW X6 G06 LCI Автоматска климатизација со 4-зонска контрола

Автоматска климатизација со 4-зонска контрола.

Автоматската климатизација со 4-зонска контрола гарантира удобност со индивидуална климатизација на предните седишта и на левото и десното задно седиште.

BMW X6 G06 LCI Bowers & Wilkins Diamond Surround систем за озвучување

Bowers & Wilkins Diamond Surround систем за озвучување.

Со Bowers & Wilkins Diamond Surround систем за озвучување ќе уживате во извонредното искуство на звук со студиски квалитет на секое седиште во автомобилот.

BMW X6 G06 LCI Sky Lounge панорамски стаклен сончев покрив

Sky Lounge панорамски стаклен сончев покрив.

Sky Lounge панорамскиот стаклен сончев покрив создава чувство на просторност и атмосферски амбиент во мракот благодарение на LED светлосната графика.

ОРИГИНАЛНИ BMW ДОДАТОЦИ ЗА НОВИОТ BMW X6.

Со Оригиналните BMW додатоци, го приспособувате вашиот BMW на вашите лични желби: производите совршено одговараат на новиот BMW X6 во поглед на квалитет, дизајн и перформанси.

BMW X6 G06 LCI BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro Додатоци

BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro.

QHD и потполно HD камерите на BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro автоматски го снимаат тоа што се случува пред и зад автомобилот кога ќе се случи некаков инцидент.

BMW X6 G06 LCI BMW држач за таблет Pro за Travel & Comfort систем Додатоци

BMW држач за таблет Pro за Travel & Comfort систем.

Безбеден простор за таблети со BMW сигурносниот држач (заштитна футрола). Држачот, кој може да се приспособи на различни позиции и агли се прицврстува на опционалната „Travel & Comfort“ опционална опрема или на основниот носач.

BMW X6 G06 LCI BMW заден куфер Додатоци

BMW заден куфер.

Патувајте поудобно со BMW задниот куфер: искористете го волуменот од 300 литри и полесното товарање и растоварање во споредба со багажникот за покрив.

BMW X6 G06 LCI М бубрежна решетка црна со висок сјај M Performance делови

М бубрежна решетка црна со висок сјај.

Силен карактер. Решетките и рамката во црна боја со висок сјај зрачат со моќност и динамичност.

BMW X6 G06 LCI M Performance куќиште за ретровизор од јаглеродни влакна M Performance делови

M Performance Куќиште за ретровизор од јаглеродни влакна.

Впечатливите M Performance куќишта за ретровизори од јаглеродни влакна го потенцираат високотехнолошкиот карактер на возилото и му даваат индивидуален атлетски печат.

BMW X6 G06 LCI BMW заден спојлер од јаглеродни влакна M Performance делови

BMW заден спојлер од јаглеродни влакна.

BMW задниот спојлер од јаглеродни влакна ги потврдува врвниот квалитет и спортскиот изглед на автомобилот и осигурува оптимизрана аеродинамика.

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ ЗА НОВИОТ BMW X6.

BMW X6 xDrive 30d.

Моќност во kW (кс):

219 (298)

Забрзување 0–100 км/ч во с:

6,1

Потрошувачка на гориво, комбинирано WLTP во л/100 км:

7,9-7,0

CO2 емисии, комбинирано WLTP во г/км: 

208-184

BMW X6 M60i xDrive G06 LCI Технички податоци

BMW FINANCIAL SERVICES FOR THE NEW BMW X6.

BMW X6 G06 LCI BMW Financial Services

Whether for financing or leasing – each of our offers is individually adapted to your needs and desires.

Вработен во BMW советува купувач BMW X6 G06 LCI

ДАЛИ САКАТЕ ЛИЧЕН КОНСУЛТАНТ?

Доколку имате какви било прашања, барате дополнителни информации или сакате специфични понуди за новиот BMW X6, ве молиме контактирајте го BMW партнерот во вашата земја. Нашите стручни лица со големо задоволство ќе ви дадат индивидуални совети преку телефон или на лице место.

Потрошувачка на гориво и CO2 емисии.

BMW X6 M60i xDrive:  
Потрошувачка на гориво, комбинирано WLTP во л/100 км: 12,3–11,4
CO2 емисии, комбинирано WLTP во г/км: 279–258

 

Официјалните вредности за потрошувачка на гориво, CO2 емисии, потрошувачка на електрична енергија и електричен опсег се определени во согласност со пропишаната постапка на мерење и се во согласност со Регулативата (EU) 715/2007 во нејзината изменета форма. WLTP вредностите ја земаат предвид секоја опционална опрема кога станува збор за опсег. За возилата од нов тип одобрен по 01.01.2021 година, постојат официјални спецификации само според WLTP. Дополнително, вредностите за NEDC се бришат од потврдите за сообразност од 1 јануари 2023 година според Регулативата 2022/195 на ЕК. Дополнителни информации за методите на мерење според NEDC и WLTP може да се најдат на www.bmw.de/wltp.

Дознајте повеќе