Страста победува: со повеќе моќ, поголема ефикасност, повеќе стил - BMW Серијата 3 носи инспирација при секое патување. Како ниеден друг автомобил, го отелотворува концептот на спортски седан. Сега, во својата шеста генерација, со уште поголема моќ, ефикасност и индивидуалност. Снабдувањето на снагата е преку моќните 6-цилиндри и 4 -цилиндри бензински и дизел мотори со врвната BMW EfficientDynamics технологија. Резултатот е BMW Серија 3 Sedan со импресивна динамика и ниска потрошувачка на гориво - и како врв на ефикасноста: BMW 320d EfficientDynamics издание и 330e BMW со систем за plug-in хибрид систем кој ги комбинира 4-цилиндричниот бензински мотор со иновативната BMW eDrive технологија. Во прилог на сето ова, интелигентниот BMW xDrive системот на погон на сите тркала обезбедува задоволство при возењето на секој пат, на секој свијок и во секоја ситуација.

BMW Серија 3 Touring Ве поканува да го истражувате светот: тој ги комбинира разновидноста и иновативните технологии за производство на мајсторска спортска целина. И, особено со високите перформанси и економичната потрошувачка на гориво на дизел моторот на BMW 320d, ниедно патување не е премногу далеку за оваа класа: благодарение на технологиите на BMW EfficientDynamics еден резервоар трае повеќе од 1.200 километри. Во прилог на сето ова, интелигентниот систем на BMW xDrive погон на сите тркала обезбедува задоволство при возењето на секој пат, на секој свијок и во секоја ситуација при возење.

Совршеното взаемно дејствување на формата и просторот во и на BMW Серија 3 Gran Turismo создава елеганција на купе, која се појавува истовремено и моќно и динамично - заедно со импресивното чувство за простор. Ова му дава уникатен, непогрешлив потпис. И ова е направено повеќе карактеристично со пакетот M Sport или BMW Lines Luxury и Sport.

Без разлика дали сте во потрага по користено или ново BMW Серија 3 возило - тука ќе ги најдете сите информации, тест извештаи и понуди за финансирање и лизинг на сегашните модели BMW Серија 3 - и, се разбира, дилер за Вашето тест возење.

Read more