Издолжена силуета, карактеристични куќишта за тркалата и рабни линии, хромирани украсни порабувања - BMW Серија 6 Gran Coupé не се плаши да го покаже она што има да понуди: елеганција, ексклузивност и дух. Кабината обезбедува увид на избраните материјали. Ситно структурирана кожа и ергономски поставени дисплеи. Ексклузивната опрема на BMW Individual помага да се направи возилото апсолутно уникатно. Целосно уметничко дело, благодарение на концептот на 4 + 1 седишта, нуди простор за пет патници на кратки патувања. Идеалното место за целосно уживање на наградуваните BMW TwinPower Turbo мотори од BMW EfficientDynamics. Сеопфатни системи на камери и помош обезбедуваат дополнителна поддршка во сите ситуации на возење. Резултат: неограничено задоволство при возење во пространа, удобна средина.

На кратки или долги патувања, BMW Серија 6 Кабриолетот нуди максимална удобност, динамика и ефикасност. Ова се должи во голем дел на BMW TwinPower Turbo моторите од BMW EfficientDynamics. Варијантите на опремата, како што Design Pure Experience, Design Pure Excellence или M Sport пакетот овозможуваат да се потенцираат различните аспекти на BMW Серија 6 Кабриолет, како што Вие сакате. Тие се споени со BMW ConnectedDrive иновациите како што се BMW Head-Up дисплејот, Concierge Services или Driving Assistant Plus. Може да се додадат спортски, елегантни или екстравагантни финиши со асортиманот на достапни тркала, вклучувајќи ги и 20 " алуминиумски тркала со повеќе краци во стил 616.

Долга хауба, кратки надвиснати делови и линија на покривот што елегантно се протега сè до задниот дел - BMW Серија 6 Купе е спортист со две врати со непобитна аура на елеганција. Квалитетот ветен од страна на екстериерот се испорачува во внатрешноста. Избраните материјали како што се кожа во две бои "Nappa" со испакнати делови, внатрешноста опремена со првокласно дрво и рафинирани контрастни шевови создаваат супериорен амбиент. Со BMW TwinPower Turbo линиски 6-цилиндричен бензински мотор , BMW TwinPower Turbo 8-цилиндричен бензински мотор и BMW TwinPower Turbo 6-цилиндричен дизел мотор, три моќни, варијанти на непречен погонскиот склоп од BMW EfficientDynamics се достапни. BMW ConnectedDrive иновациите како што се BMW Head-Up дисплејот или Driving Assistant Plus поставени се нови стандарди, дури и во овој сегмент на ексклузивни возила.

Обезбедување на импресивната динамика на BMW Серија 6 е моќниот 8-цилиндричен бензински мотор во BMW 650i како и линискиот 6-цилиндричен бензински мотор во BMW 640i и 6-цилиндричниот дизел мотор на BMW 640d, додека BMW EfficientDynamics се одликува со директно инјектирање гориво, Индикатор за оптимално менување брзини и Регенерација на енергијата при сопирање за да се обезбеди ниска потрошувачка на гориво. Интелигентниот систем BMW xDrive погон на сите тркала обезбедува задоволство при возењето на секој пат, на секој свијок и во секоја ситуација.

BMW Серија 6 Gran Turismo импресионира со својата единствена естетика, како и со великодушно пропорционалниот и луксузен ентериер. Неговите супериорни карактеристики на возењето гарантираат спортска динамика - и максимална удобност при возењето на долги патувања. Ова возило е експресивна изјава - со модерен дизајн и радост при секоја негова појава.

Без разлика дали барате користено или ново возило BMW Серија 6 - тука ќе ги најдете сите информации, тестови и понуди за финансирање за тековните модели на BMW Серија 6.

Дознајте повеќе