BMW M

BMW M135i xDrive ги поставува стандардите во компактниот сегмент. Опремен со М TwinPower Turbo 4-цилиндричен бензински мотор со висок број на вртежи, BMW M 135i xDrive овозможува чисто задоволство при возењето уште од првата секунда. Заемното дејствување на совршено прилагодените технологии на шасијата, како што се М спортскиот диференијал, BMW xDrive, Steptronic Sport менувачот и M Sports управувањето овозможуваат висока агилност и најдобро можно вртење при свиоци. Надворешниот изглед го нагласува атлетскиот карактер со специфични детали како M135i xDrive специфичната двојна бубрежна решетка во мрежест дизајн, М задниот спојлер и две издувни цевки со дијаметар од 100 mm.

Дизајнот и идејата зад првото BMW М2 Coupé произлегуваат од историските корени на BMW M GmbH. Возилото е комбинација на врвна спортска способност и класичен погон на задните тркала со прецизност и агилност на модерен М автомобил. Карактеристичниот внатрешен дел на предните и задните калници го оптимизираат протокот на воздух и аеродинамиката. Спортски подесеното потпирање и моќниот M TwinPower Turbo линиски 6-цилидричен бензински мотор обезбедуваат неверојатни перформанси.

BMW M3 Sedan: спортски автомобил со високи перформанси со четири врати. Целосно подобрениот 431 hp M TwinPower Turbo конвенционален 6-цилиндричен бензински мотор нуди спонтани перформанси низ целиот опсег на вртежи. Иновации од моторспортот како активниот М диференцијал, Адаптивното М потпирање, M Servotronic или 7-брзинскиот М пренос со двојна спојка со Drivelogic ги редефинираат границите на можноста. Кабината е последниот збор со совршена ергономија. Новите М седишта во форма на школка нудат странична стабилност и создаваат идеална врска со возилото. Сè е ориентирано кон едно нешто: возачот. Карактеристиките со високи перформанси на BMW M3 Sedan понатаму се евидентни кај надворешноста. Впечатливи елементи на дизајн, како на пример црната решетка на ладилникот со двојни ребра и М амблемот, црниот карбон покрив или динамичните LED задни светла во форма на L прикажуваат бескомпромисен спортски дух.

Со својата рекордно мала тежина од под 1.500 килограми во согласност со DIN, BMW M4 Coupé јасно ги дефинира своите намери: тоа е тука да го направи невозможното возможно. Опремено со сосема нов 431 hp M TwinPower Turbo 6-цилиндричен бензински мотор со 7-брзини М двојна спојка со Drivelogic и прецизни алатки како M Servotronic, Активен М диференцијал и адаптивно М потпирање тоа е подготвено да влезе во рингот. Во другиот агол: законите на физиката. Неговиот главен адут: начин на возење што го соединува човекот и машината како никогаш претходно.

Отворен за максимален интензитет. Опремен со 431 hp M TwinPower Turbo линиски 6-цилиндричен бензински мотор и иновации од моторспортот, BMW M4 Кабриолетот обезбедува најдиректна врска меѓу со адреналин исполнетите високи перформанси и задоволството при возење. Додека М моторот обезбедува непречен поттик, сè до границите со 7-брзинскиот М пренос со двојна спојка, Активниот М
диференцијал, Адаптивното M потпирање или M Servotronic овозможуваат моќно, прецизно возење. Тоа е искуство кое останува без конкуренција, не само со спуштениот цврст покрив. Тоа ја катапултира фасцинацијата со М возењето до едно цело ново ниво.

BMW M5 секогаш остава сигурен впечаток. Линијата на класичен седан се спојува со онаа на спортски автомобил со високи перформанси. М задниот спојлер и двојните задни издувни цевки прекрасно го заокружуваат изгледот. Два турбополначи неуморно го движат M TwinPower. Иновативните технологии како BMW EfficientDynamics го обезбедуваат најниското можно ниво на потрошувачка.
Со своите кориснички високи перформанси, BMW M6 Coupé ја отелотворува најспортската форма на луксузната елеганција. Фасцинантно возило со високи перформанси кое поставува нови стандарди со својата импресивна динамика, екстравагантен изглед, врвна технологија и спектакуларна ефикасност.

Со своите кориснички високи перформанси кои опфаќаат поставки на M Drive возилото што слободно се програмираат, BMW M6 Coupé ја отелотворува најспортската форма на луксузна елеганција. Фасцинантно возило со високи перформанси, кое поставува нови стандарди со својата импресивна динамика, екстравагантен изглед, врвна технологија и спектакуларна ефикасност. Карактеристично за BMW M GmbH: сите детали на оваа нова генерација бескомпромисно се дизајнирани за високи перформанси, сите функции се систематски прилагодени на возачот.

Во BMW M6 Gran Coupé, дизајнерите и инженерите на BMW M успеале да ги комбинираат спортскиот дизајн, моторспорт технологијата и луксузната опрема на еден фасцинантен начин. Ова возило не ги следи сите правила, туку поставува многу сопствени стандарди со моќ и елеганција.

Од тркачката патека до високи перформанси на отворено: новата генерација на BMW M6 Кабриолет импресионира со уште поатлетски линии, огромна динамика и прогресивна елеганција со класичен спортски мек покрив. M TwinPower Turbo V8 бензински мотор реагира на дури и на лесно притискање на педалот за гас со јак и без напор вртежен момент.

BMW X5 M го комбинира духот на М традицијата на спортски автомобил со извонредна функционалност на моделот Х. Својот висок вртежен момент M TwinPower Турбо 8-цилиндричен бензински мотор, 8-брзински M Steptronic пренос и М специфичен xDrive нека го однесе Вашето задоволство при возењето до крајност. Динамичниот дизајн на предните и задните внатрешни делови на калниците и стандардната карактеристика на 20" алуминиумски тркала гарантира импресивно присуство. Богатата внатрешност на ова спортско теренско возило содржи врвни материјали, подигнати седишта со спортска форма и разни детали во карактеристичниот М дизајн. BMW X5 M е комбинација на најдоброто од двата света: извонредни перформанси и ракување и, во исто време, одлична функционалност и секојдневна соодветност.

BMW X6 M ги комбинира перформансите типични за М со флексибилноста на моделот X. Енергичниот M TwinPower Турбо 8-цилиндричен бензински мотор, 8-брзинскиот M Steptronic пренос и М специфичен за xDrive нека го однесе Вашето задоволство при возењето до крајност. Стандардна карактеристика на 20 " или опционално 21" алуминиумски тркала и моќен дизајн на предните и задните внатрешни делови на калниците гарантираат импресивно присуство. Богатата внатрешност на ова Купе за спортски активности импресионира со врвни материјали, спортски M седишта и широк спектар на деталите во непогрешливиот M дизајн. Автомобил со високи перформанси нуди спектакуларно забрзување и ракување, извонредна удобност и неограничена забава при возењето.

Без разлика дали сте заинтересирани за ново или користено М возило - оваа страница ќе Ви ги даде сите факти, тест извештаи и финансирање или лизинг понуди за тековните М автомобили и, се разбира, дилер за Вашето тест возење. Светот на М Power нуди ексклузивни информации за М автомобилите со високи перформанси - и е место за сите обединети со заедничка страст: возбудата од најсилната буква во светот.

Нов облик на наметнување сила – новиот BMW X6 M50i и M50d одушевуваат со досега неостварен авторитет. Посебните М детали и карактеристики совршено го надополнуваат веќе исклучителниот спортски и доминантен дизајн. Придвижуван од исклучително моќните BMW TwinPower Turbo мотори во комбинација со врвната возна динамика и технологиите ориентирани кон иднината, тие се идеална движечка сила што ќе ве следи по вашиот пат.

Со својот впечатлив стил, атлетски пропорции на спортски автомобил и М специфични детали во дизајнот, BMW M850i xDrive Gran Coupé зрачи со безкомпромисна динамика и укажува на потенцијалот во овој луксузен спортски автомобил со четири врати. Моќниот BMW TwinPower Turbo 8-цилиндричен бензински мотор со зафатнина од 4,4 литри и моќност од 390 kW (530 КС) забрзува со обртен момент од 750 Nm од 0 до 100 km/h за 3,9 секунди. Решително е нагласен со сеопфатен звук на моторот што дополнително предизвикува да се наежите од возбуда.

Дознајте повеќе