BMW Серија 7 Седан: сив BMW во тричетвртински преден кадар опкружен со снопови светлина

НОВИОТ BMW 7

Господарете со секој перформанс, уживајте во секој момент. BMW Серија 7 Седан означува самоуверено присуство, исклучителни перформанси и максимален комфор. Како BMW 750Li придвижуван од новоразвиен BMW TwinPower турбо 8-цилиндричен бензински мотор и со xDrive како стандарден, тој едноставно е создаден за да ја преземе водечката позиција. Емотивниот јазик на елегантниот дизајн заедно со таа посебна атмосфера на благосостојба во внатрешноста благодарение на врвниот квалитет на деталите, индивидуалните опции за стилизирање и техничките иновации, го прават пример за BMW луксузна класа. Грациозноста се спојува со ексклузивноста. Луксузот се спојува со перформансите.

BMW 750Li xDrive:
Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано): 9,6–9,5
CO2 емисии во g/km (комбинирано): 218

Дознајте повеќе
НОВИОТ BMW 7

АТРИБУТИ НА СИЛЕН КАРАКТЕР

НАЈВАЖНИ ДЕЛОВИ НА BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН

BMW Серија 7 Седан: крупен кадар на предниот дел со голема полукружна маска и ласерско светло

НЕСПОРЕДЛИВА ПОЈАВА

ПРЕДНИОТ ДИЗАЈН НА BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН

BMW Серија 7 Седан: крупен кадар на седишта од висококвалитетна кожа

НАЈВИСОКИ СТАНДАРДИ

ЕКСКЛУЗИВНИ МАТЕРИЈАЛИ НА ВНАТРЕШНОСТА

BMW Серија 7 Седан: крупен кадар на 750Li ознака на задниот дел

МОЌ БЕЗ ГРАНИЦИ

V8 МОТОР И ХИБРИДЕН ПОГОН СО НОВ 6-ЦИЛИНДРИЧЕН БЕНЗИНСКИ МОТОР

BMW Серија 7 Седан: човек седи во BMW и употребува Connectivity елементи

СЕКОГАШ ВИСТИНСКИОТ ПАРАМЕТАР

ЕЛЕМЕНТИ ЗА ПОВРЗУВАЊЕ

Системи за помош при возење: BMW Серија 7 Седан вози во урбана средина

БЕСПРЕКОРНО СЕ ДВИЖИ КОН ИДНИНАТА

BMW СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ ПРИ ВОЗЕЊЕ

ОСОБИНИ НА ВЕЛИЧЕСТВЕН КАРАКТЕР

ДИЗАЈНОТ НА НОВИОТ BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН

Во центарот на вниманието: BMW Серија 7 Седан импресионира уште од првиот момент со својата исклучителна појава. Самоуверениот карактер најмногу е нагласен од впечатливата предница. На страната, вертикалниот Air Breather ја нагласува височината на возилото. Спојот меѓу завршната боја во Bernina Grey со светкав ефект на килибар создава елеганција што, кога ќе се комбинира со 20-инчните тркала, изразува заповедничка динамика. Поздравот од светлото за добредојде и збогување (Welcome and Goodbye light) ве дочекува уште пред да влезете во вашиот BMW. Внатрешноста ве пречекува со ексклузивни, висококвалитетни материјали што заедно со иновативните елементи на поврзувње создаваат претходно недостигнат амбиент.

Дознајте повеќе
BMW Серија 7 Седан: преден поглед во затемнето светло

ИНОВАТИВЕН НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

BMW Серија 7 Седан: Поставеност на светлата на задниот дел, крупен кадар

ПОСТАВЕНОСТ НА WELCOME & GOODBYE СВЕТЛАТА

BMW Серија 7 Седан: крупен кадар на ласерски светла со сино-бели снопови

ПИОНЕР НА ПРЕДВИДУВАЊЕТО: ЛАСЕРСКО СВЕТЛО

BMW Серија 7 Седан: крупен кадар на тркалата со дизајн со повеќе краци

НОВ СТИЛ НА ТРКАЛА СО ИМПРЕСИВЕН ДИЗАЈН СО ПОВЕЌЕ КРАЦИ

BMW Серија 7 Седан во Bernina Grey во тричетвртински преден кадар опкружен со сноп светлина

ЕКСКЛУЗИВНА BERNINA GREY БОЈА СО СВЕТКАВ ЕФЕКТ НА КИЛИБАР

Концепт на светлина BMW Серија 7 заден поглед

УНИКАТЕН ДИЗАЈН НА ЗАДНИОТ ДЕЛ

Внатрешност на BMW Серија 7 Седан: продирање светлина низ панорамскиот стаклен покрив

ЕЛЕГАНТЕН И ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН ДИЗАЈН НА ВНАТРЕШНОСТ

СВЕТОТ НЕКА БИДЕ ВАШИОТ ДОМ

CONNECTIVITY ЕЛЕМЕНТИ НА BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН

Пристигнете додека сѐ уште сте во движење: благодарение на иновативните дигитални услуги на BMW Серија 7 Седан. Со Connected системот за навигација имате многу опции за да го направите вашето патување уште поудобно и полично. BMW Connected ви овозможува беспрекорна поврзаност меѓу вашиот паметен телефон и вашето возило, со што ви овозможува побрзо да планирате и да контактирате. Истовремено, сосема природно комуницирате со вашиот BMW преку вашиот BMW Личен асистент, кој вклучува обработка на излезен говор, или може да ракувате со различни функции многу лесно преку BMW Connected апликацијата. BMW Серија 7 Седан – нова форма на мобилност. Нов начин да бидете дома.
Experience режими: удобен внатрешен дизајн на BMW Серија 7 Седан
BMW Серија 7 Седан: BMW Оперативен систем 7.0 на контролниот дисплеј
BMW Серија 7 Седан: Microsoft Office 365 на контролниот дисплеј
BMW Серија 7 Седан: крупен кадар на BMW Live Cockpit Professional
Experience режими: удобен внатрешен дизајн на BMW Серија 7 Седан

EXPERIENCE РЕЖИМИ

BMW Серија 7 Седан: BMW Оперативен систем 7.0 на контролниот дисплеј

BMW ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ 7.0

BMW Серија 7 Седан: Microsoft Office 365 на контролниот дисплеј

MICROSOFT OFFICE 365

BMW Серија 7 Седан: крупен кадар на BMW Live Cockpit Professional

BMW LIVE COCKPIT PROFESSIONAL

ГО ПРЕДВОДИ ПАТОТ

ИНОВАТИВНИ ТЕХНОЛОГИИ НА BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН

Бидете во тек со настаните уште при првиот чекот: BMW интелигентниот личен асистент на BMW Серија 7 Седан ви го овозможува ова. Можеби ви треба помош, барате некое место или ја читате вашата е-пошта додека патувате – со „Еј BMW“ ја почнувате природната интеракција. Истовремено, апликациите и услугите на вашиот BMW секогаш се потполно ажурирани благодарение на Remote Software Upgrade. А со пионерските системи за помош при возење на Driving Assistant Professional, како што се Асистентот за управување и Асистентот за одржување лента или на системите на Parking Assistant Plus како што е иновативниот Асистент за возење во рикверц, подготвени сте да тргнете по нови патишта во секое време.

Дознајте повеќе
BMW Серија 7 Седан: поглед одзади кон системот за забава на задни седишта со HD екрани на допир

ЗАБАВА НА ЗАДНИТЕ СЕДИШТА СО HD ЕКРАНИ НА ДОПИР

BMW Асистент за враќање наназад: Заден поглед на BMW Серија 7 Седан

АСИСТЕНТ ЗА ВРАЌАЊЕ НАНАЗАД

Driving Assistant Professional: тричетвртински преден поглед на BMW Серија 7 Седан во возење пред урбана средина

DRIVING ASSISTANT PROFESSIONAL

Техничките иновации во BMW Серија 7 Седан се исто толку неопходни колку и пријатната атмосфера во внатрешноста.

НА ВРВОТ НА ПЕРФОРМАНСИТЕ

THE BMW M760Li xDRIVE SEDAN

Нашиот најголем стремеж: да ги надминеме стандардите што ние сме ги поставиле. А новиот BMW M760Li xDrive Седан со моќниот V12 мотор едноставно е создаден за тоа. Во комбинација со M Sport пакетот, како и ексклузивните елементи на дизајн во Cerium Grey, демонстрира независен јазик на дизајн што го пренесува фокусот врз страста за динамика. Уште на најпрв поглед, импресивните отвори за воздух му го привлекуваат погледот на набљудувачот кон широкиот, моќен преден браник. Резултатот е исклучителна појава што продолжува по ексклузивните тркала од лесна легура, преку капачињата на ретровизорите во Cerium Grey и V12 ознаката на С-столбот до уникатните завршетоци на цевките за издувни гасови на задниот дел.
BMW M760Li xDrive стои во страничен заден поглед пред облакодери во урбана средина.
BMW M760Li xDrive: крупен кадар на прагот со V12 ознака
BMW M760Li xDrive во страничен преден поглед на улица во урбана средина
BMW Серија 7 Седан: крупен кадар на BMW M760Li ознака на задниот дел
BMW M760Li xDrive стои во страничен заден поглед пред облакодери во урбана средина.

BMW M760Li xDRIVE СО V12 МОТОР

BMW M760Li xDrive: крупен кадар на прагот со V12 ознака

BMW ПРАГ СО V12 ОЗНАКА

BMW M760Li xDrive во страничен преден поглед на улица во урбана средина

BMW M760Li xDRIVE СО V12 МОТОР

BMW Серија 7 Седан: крупен кадар на BMW M760Li ознака на задниот дел

BMW M760Li ОЗНАКА

BMW Серија 7 Седан: бел BMW во тричетвртински преден кадар опкружен со светлина

BMW 745E PLUG-IN ХИБРИД

Со BMW 745e plug-in хибридот, го добивате најдоброто од двата света: забележливите перформанси на 6-цилиндричниот мотор и пионерската ефикасност на високоволтажната батерија од последната генерација. Клучна компонента на хибридниот погон овде е иновативниот електричен мотор интегриранво 8-брзинскиот автоматски пренос. Ова дозволува целосно електрично возење на брзини до 140 km/h. Ефикасниот перформанс се среќава со прецизната агилност.

Дознајте повеќе

BMW 745E PLUG-IN ХИБРИД

Новиот BMW Серија 7 Седан го демонстрира нашето разбирање за модерниот луксуз, самоуверената појава и максималната удобност.
Јозеф Кабањ, потпретседател на дизајн BMW

ПОГОЛЕМО ПРИСУСТВО. ПОГОЛЕМА ЛИЧНОСТ

BMW INDIVIDUAL СЕРИЈА 7 СЕДАН

Уникатниот карактер веднаш се забележува: во BMW Individual Серија 7 Седан, веднаш можете да го препознаете. Импозантните тркала од лесна легура со W краци во двобоен Ferric Grey стил и префинетата завршна боја во Aventurin Red металик му даваат дополнителна елеганција и ја нагласуваат посебната појава на возилото на прв поглед. Почетниот впечаток станува појасен при пречекорувањето на алуминиумските завршетоци на прагот со осветлена „BMW Individual“ ознака и продолжува низ внатрешноста, од ексклузивниот BMW Individual тапацир изработен исклучиво од кожа преку опциите за пораб на покривот до внатрешните лајсни. Исклучителен карактер за вистински личности.
BMW Individual Серија 7 Седан во црвена боја од птичја перспектива
BMW Individual Серија 7 Седан во црвена боја пред урбана средина
BMW Individual Серија 7 Седан висококвалитетна внатрешност во црна боја
BMW Серија 7 Седан: праг со BMW Individual ознака
BMW Individual Серија 7 Седан во црвена боја од птичја перспектива

BMW INDIVIDUAL СЕРИЈА 7 СЕДАН

BMW Individual Серија 7 Седан во црвена боја пред урбана средина

BMW INDIVIDUAL СЕРИЈА 7 СЕДАН

BMW Individual Серија 7 Седан висококвалитетна внатрешност во црна боја

ВНАТРЕШНОСТ НА BMW INDIVIDUAL СЕРИЈА 7 СЕДАН

BMW Серија 7 Седан: праг со BMW Individual ознака

ПРАГ СО BMW INDIVIDUAL ОЗНАКА

BMW луксузна класа: жена пред тиркизна заднина

СПОМЕНИЦИ НА СОВРШЕНОСТА

BMW ЛУКСУЗНА КЛАСА

СПОМЕНИЦИ НА СОВРШЕНОСТА

BMW ЛУКСУЗНА КЛАСА

BMW СЕРИЈА 7 СЕДАН ВО ДЕТАЛИ

Потрошувачка на гориво и CO2 емисии.

BMW 750Li xDrive Седан:
Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано): 9,6–9,5
CO2 емисии во g/km (комбинирано): 218

BMW M760Li xDrive Седан:
Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано): 12,5–12,4
CO2 емисии во g/km (комбинирано): 285–282

BMW 745e Седан:
Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано): 2,3–2,1
CO2 емисии во g/km (комбинирано): 52–48

Информациите за потрошувачката на гориво, емисиите на CO2 и потрошувачката на енергија се утврдени во согласност со пропишаната постапка на мерење VO (EU) 715/2007 во верзијата применлива во моментот на одобрувањето на типот. Бројките се однесуваат на возило со основна конфигурација во Германија и опсегот што е прикажан ја зема предвид опционалната опрема и различната големина на тркалата и гумите достапни за избраниот модел.

Дополнителни информации за официјалната потрошувачка на гориво и специфичната емисија на CO2 на новите патнички автомобили може да се добијат од „Новиот прирачник за потрошувачка на гориво, емисии на CO2 и потрошувачка на енергија на нови патнички автомобили“, кој е достапен бесплатно на сите продажни места и од DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Остфилдерн, Германија и на https://www.dat.de/co2.

Вредностите се темелат врз новиот WLTP пропис и повторно се претворени во NEDC еквивалентни вредности за да се обезбеди споредба на возилата. Во однос на тие возила, за даноците поврзани со возилата или другите давачки базирани (меѓу другото) на CO2 емисиите, вредностите на CO2 може да се разликуваат од вредностите наведени овде.

Дознајте повеќе