BMW M760e xDrive Седан G70 M Performance пакет BMW Individual во две нијанси Black Sapphire црна металик каросерија BMW Individual Dravite Grey сива металик боја тричетвртински поглед однапред стои во отворена бетонска структура со скали
ПерформансиДо 571 кс (420 kW)*
Тип на мотори и горивоPlug-in Хибрид

THE NEW 7

BMW M

НОВИОТ BMW M760e xDRIVE.

ПерформансиДо 571 кс (420 kW)*
Тип на мотори и горивоPlug-in Хибрид
THE NEW 7НОВИОТ BMW M760e xDRIVE.

НОВИОТ BMW M760e xDRIVE СЕДАН.

Искусете го спортското задоволство при возењето од двојниот погонски систем – со импресивно моќниот нов MW M760e xDrive.
 

 • Plug-in hybrid со моќен M TwinPower Turbo линиски 6-цилиндричен бензински мотор и електрична eDrive технологија
 • Максимално задоволство при возењето со вкупна моќност на возилото до 571 кс (420 kW)*
 • Иновативните технологии како  M Sport Boost и M-специфичното Executive Drive Pro потпирање го пренесуваат карактерот на новиот BMW M760e xDrive Лимузина на патот, допуштајќи ни да го искусиме совршено овој спортски сјај


BMW M760e xDrive*:
Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано, WLTP): 1,2–1,1
CO2 емисии во г/км (комбинирано, WLTP): 28–25

*Вредностите се прелиминарни

Дознајте повеќе

НОВИОТ BMW M760e xDRIVE СЕДАН.

Спортските факти на дланка.

BMW M760e xDRIVE СЕДАН.

Моќност, удобност и луксуз во уникатна комбинација.
 • M TwinPower Turbo линиски 6-цилиндричен бензински мотор
 • M Hybrid
 • Executive Drive Pro потпирање со M-специфично подесување
 • 420 kW (571 кс)*, 800 Nm*, 0-100 км/ч за 4,3 с*
BMW M760e xDrive Седан G70

BMW M760e xDRIVE СЕДАН – АТРИБУТИ НА ПРОИЗВОДОТ.

Видео BMW M760e xDrive Седан G70
Шасија BMW M760e xDrive Седан G70

Моќен погонски концепт.

Хибридниот погон на новиот BMW M760e xDrive ги комбинира моќните резерви на M TwinPower Turbo линиски 6-цилиндричен бензински мотор со 30 kW* M Hybrid E-Boost за високи перформанси до 420 kW* за да го забрза возилото од 0 до 100 км/ч за само 4,3 с*.

М волан и BMW Curved Display BMW M760e xDrive Седан G70 одблизу

M Sport Boost.

Ако M Sport Boost се активира преку палка за пренос, потпирањето и погонот се конфигурирани да овозможат максимални перформанси. Ова значи дека секогаш е достапна дополнителна моќност кога е потребно, како што е при претекнување или забрзување.

Централна конзола BMW M760e xDrive Седан G70 одблизу

Executive Drive Pro.

Со M специфичниот Executive Drive Pro можете да уживате во особено удобно или спортско возење. Системот за контрола на шасијата активно надоместува за нерамнината на патот. Освен тоа, ги минимизира силите што дејствуваат врз вас при свртување. Ќе доживеете извонредно возно искуство во секоја ситуација.

Хауба и бубрежна решетка со M лого BMW M760e xDrive Седан G70 BMW Individual во две нијанси Black Sapphire црна металик каросерија BMW Individual Dravite Grey сива металик боја одблизу

Впечатлив дизајн на предниот дел.

Карактерот на бубрежната решетка продолжува во стил на турбина под хаубата. Во самата бубрежна решетка, M логото поставува моќен знак за извонреден спортски сјај. М браникот под неа и тесниот дизајн на светлата за дневно возење му даваат на предниот поглед заедно со М ретровизорите апсолутно независен карактер.

BMW кристални предни светла Iconic Glow BMW M760e xDrive Седан G70 BMW Individual во две нијанси Black Sapphire црна металик каросерија BMW Individual Dravite Grey сива металик боја

BMW кристални предни светла „Iconic Glow“.

BMW кристалните предни светла „Iconic Glow“ му даваат на вашиот BMW непогрешлив изглед, без оглед дали кога е паркиран или во возење. Елементите на кристално стакло во горните предни светла ја рефлектираат светлината од различни аспекти. Ова гарантира уникатно светло за днвно возење и импресивна презентација при пристигнувањето и заминувањето.

Поглед одзади со систем за издувни гасови со 4 цевки BMW M760e xDrive Седан G70 BMW Individual во две нијанси Black Sapphire црна металик каросерија BMW Individual Dravite Grey сива металик боја одблизу

Самоуверен дизајн на задниот дел.

Системот за издувни гасови со 4 цевки ги открива атлетските стремежи на новиот BMW M760e xDrive однадвор. Двете двојни цевки за издувни гасови на спротивните страни се опкружени со завршетоци со слободна линија што создава спортски и елегантен впечаток.

Кабина со M волан, BMW Curved Display и Interaction Bar BMW M760e xDrive Седан G70

Кабина ориентирана кон возачот.

Во кабината, 14,9" BMW Curved Display со висока резолуција и мултифункционалниот контролен елемент со разнолик изглед односно BMW Interaction Bar овозможуваат интеракција со максимална удобност. Дополнително, во My Mode Sport комбинацијата од подесување на потпирањето, светлосниот и звучниот дизајн создаваат несекојдневно адреналинско искуство при возењето.

Внатрешност во BMW Individual кожа „Merino“/волна-кашмир комбинација со ексклузивни елементи BMW M760e xDrive Седан G70

Внатрешност во BMW Individual кожа „Merino“/волна-кашмир комбинација со ексклузивни елементи.

BMW Individual  кожа „Merino“/волна-кашмир комбинација со ексклузивни елементи, дури и М воланот е покриен со особено мекиот материјал. Чувството што го добивате со стисокот не само што е особено стабилно туку е и неизмерно пријатно.

Внатрешност заден дел со BMW кино-екран BMW M760e xDrive Седан G70

Луксузен простор за задните патници.

Чувството дека седнувате во VIP салон ви се појавува уште при влегувањето. 31,3" BMW кино-екран со интегриран Amazon Fire TV во задниот дел заедно со удобните седишта го претвора секое патување во авантура за синеастите.** Ексклузивниот амбиент е заокружен со акценти како звучници интегрирани во вратите и килим со долги влакна.

M PERFORMANCE ПАКЕТ ЗА НОВИОТ BMW M760e xDRIVE СЕДАН.

BMW M760e xDrive Седан G70 M Performance пакет BMW Individual во две нијанси Black Sapphire црна металик каросерија BMW Individual Dravite Grey сива металик боја тричетвртински поглед одзади во возење на улица

M Performance пакетот импресивно ја истакнува спортската ДНК на новиот BMW M760e xDrive:
 

 • M задниот спојлер во Black Sapphire црна боја му дава белег на задниот дел и ја зголемува потисната сила на патот
 • M Sport сопирачката во црна боја со висок сјај комбинира беспрекорен изглед со специјални перформанси, дури и во предизвикувачки ситуации
 • M Shadow Line со висок сјај со продолжени елементи продолжува да фасцинира со специјални акценти во црна боја со висок сјај како што е рамката на бубрежната решетка, задната лајсна и завршетоците на цевките за издувни гасови

ЕЛЕКТРИЧНО ВОЗНО ИСКУСТВО ВО НОВИОТ BMW M760e xDRIVE СЕДАН.

Иновативни технологии за поддршка на електричното возење и полнење.

Голем опсег, интелигентни режими на возење и практични технологии за полнење го заокружуваат возното искуство во новиот BMW M760e xDrive Седан.
BMW M760e xDrive Седан G70 M Performance пакет BMW Individual во две нијанси Black Sapphire црна металик каросерија BMW Individual Dravite Grey сива металик боја тричетвртински поглед однапред маж со кабел за полнење до станица за полнење
Електричен опсег BMW M760e xDrive Седан G70 M Performance пакет BMW Individual во две нијанси Black Sapphire црна металик каросерија BMW Individual Dravite Grey сива металик боја страничен поглед во возење на улица

Електричен опсег.

Со потполно електричен опсег од повеќе од 80 км*, се движите речиси бесшумно и без никакви локални емисии.

Прикажи повеќе
Wallbox BMW M760e xDrive Седан G70 BMW Individual во две нијанси Black Sapphire црна металик каросерија BMW Individual Dravite Grey сива металик боја станица за полнење одблизу

BMW Charging.

Решенијата од BMW Charging ви помагаат да останете во движење во секое време. Без оглед дали дома на Wallbox, со Flexible Fast Charger или во движење во најголемата прежа на полнење во Европа: благодарение на интелигентните услуги, елктромобилноста е особено удобна, безбедна и едноставна.

Прикажи повеќе

КАБИНА И ТЕХНОЛОГИИ ВО НОВИОТ BMW M760e xDRIVE СЕДАН.

М-специфични инструменти, интуитивен оперативен концепт, технолошки атрибути и интелигентни системи за помош на возачот.

Новиот BMW M760e xDrive Седан ви нуди поддршка со богатство иновативни технологии:

 • M-специфичните екрани, My Mode Sport и интуитивниот оперативен концепт го комбинираат најдобриот можен преглед со врвна удобност
 • Сеопфатната поврзаност и интелигентнитедигитални услуги гарантираат дека секогаш ќе бидете во тек
 • Голем број интелигентни системи за помош на возачот гарантираат максимална безбедност и удобност
Внатрешност BMW M760e xDrive Седан G70 Страничен поглед од совоззч
My Mode Sport табла BMW M760e xDrive Седан G70 Инструмент табла одблизу

My Mode Sport.

Во My Mode Sport, екраните, подесувањето на седиштата, потпирањето и многу други работи имаат особено спортски особини. М-специфичните екрани во инструмент таблата уште повеќе го засилуваат динанмичното возно чувство во новиот BMW M760e xDrive Седан.

BMW Touch Command BMW M760e xDrive Седан G70 задна врата одблизу

BMW Touch Command.

Иновативна оперативна удобност: со BMW Touch Command можете да контролирате различни функции за инфозабава преку екран на допир во задните врати.

M кожен волан BMW M760e xDrive Седан G70

М кожен волан.

Со стандардниот М кожен волан, кој вклучува ознака за 12 часот, М шевови во боја и мултифункции, доживувате спортско, директно чувство на управување.

Искуство на забава на задните седишта BMW M760e xDrive Седан G70 BMW кино-екран

Искуство на забава на задните седишта.

Опуштете се и уживајте: 31,3" BMW кино-екран со вградена Amazon Fire TV ви овозможува уникатно панорамско искуство на забава на задните седишта.**

Executive Lounge задна конзола BMW M760e xDrive Седан G70 со стаклена површина и BMW Individual Merino кожа Волна/Кашмир комбинација со ексклузивни содржини Smoke White бела боја/светлосива боја

Executive Lounge задна конзола.

Функционална, а сепак софистицирана: Executive Lounge задната конзола импресионира со висококвалитетната стаклена површина и практичната функција на преклопување.

Driving Assistant Professional BMW M760e xDrive Седан G70 BMW Curved Display

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional автоматски ги одржува лентата, брзината и растојанието и го намалува ризикот од несреќи во многубројни ситусации.

Parking Assistant Professional BMW M760e xDrive Седан G70 BMW Curved Display

Parking Assistant Professional.

Parking Assistant Professional може – покрај Parking Assistant Plus – да го паркира вашиот BMW без возач во автомобилот. Автоматски повторува маневар што претходно сами сте го направиле. Треба само да го следите одблизу – или со клуч или со паметен телефон.

ORIGINAL BMW ACCESSORIES FOR THE NEW BMW M760e xDRIVE.

BMW clothes hanger BMW M760e xDrive Sedan G70

BMW clothes hanger for Travel & Comfort System.

The clothes hanger can be snapped into the basic carrier or the optional equipment “Travel & Comfort” and can also be used outside of the car.

BMW all-weather floor mats front BMW M760e xDrive Sedan G70

BMW all-weather floor mats front.

Precisely fitted protection against moisture and dirt in the front footwell. Featuring a black design with a stainless steel inlay, they perfectly complement the interior.

22" M Performance forged wheel Cross-spoke 912 M in Frozen Gunmetal Grey BMW M760e xDrive Sedan G70

22" M Performance forged wheel 912 M.

Maximum sportiness: 22" M Performance forged wheel Cross-spoke 912 M in Frozen Gunmetal Grey as a summer complete wheel set.

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ ЗА НОВИОТ BMW M760e xDRIVE СЕДАН.

BMW M760e xDrive Седан.

Моќност на моторот во kW (кс) при:

420 (571)*

Забрзување 0–100 км/ч во с:

4,3*

Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано, WLTP):

1,2–1,1*

CO2 емисии во г/км (комбинирано, WLTP):

28–25*

Димензионален цртеж BMW M760e xDrive Седан G70
Вработен во BMW го советува купувачот

ДАЛИ САКАТЕ ЛИЧЕН КОНСУЛТАНТ?

Доколку имате какви било прашања, барате дополнителни информации или сакате специфична понуда за BMW M760e xDrive, ве молиме контактирајте го BMW партнерот во вашата земја. Нашите стручни лица со големо задоволство ќе ви дадат индивидуални совети преку телефон или на лице место.

Fuel consumption and CO2 emissions.

BMW M760e xDrive*:
Fuel consumption in l/100 km (combined, WLTP): 1.2–1.1
CO2 emissions in g/km (combined, WLTP): 28–25


*Values are preliminary

 

Official figures for fuel consumption, CO2 emissions, electricity consumption and electric range were determined in accordance with the prescribed measurement procedure and comply with Regulation (EU) 715/2007 as amended. WLTP figures take into account any optional equipment in the case of ranges. For vehicles newly type-approved since 01.01.2021, the official specifications exist only according to WLTP. Further information on the NEDC and WLTP measurement methods can be found at www.bmw.de/wltp
 

At temperatures below 0 degrees Celsius, purely electric driving mode of this plug-in hybrid will not be available until the battery has warmed up to an operational condition after the vehicle has travelled a few kilometers.

Дознајте повеќе

Потрошувачка на гориво и CO2 емисии.

 • BMW M760e xDrive*:
  Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано, WLTP): 1,2–1,1
  CO2 емисии во г/км (комбинирано, WLTP): 28–25

  *Вредностите се прелиминарни

  **Содржината, услугите и карактеристиките можеби не се достапни во сите места и на сите јазици и за нив може да се потребни посебни претплати. За семрежно емитуавање програма и забава специфични за Кина, BMW стана партнер со Huawei и Iqiyi. Како предуслов за емитување видеа, треба да биде активирана личната eSIM во возилото преку планот за користење податоци на мобилниот оператор на купувачите.

  Официјалните вредности за потрошувачка на гориво, CO2 емисии, потрошувачка на електрична енергија и електричен опсег се определени во согласност со пропишаната постапка на мерење и се во согласност со Регулативата (EU) 715/2007 во нејзината изменета форма. WLTP вредностите ја земаат предвид секоја опционална опрема кога станува збор за опсег. За возилата од нов тип одобрен по 01.01.2021 година, постојат официјални спецификации само според WLTP. Дополнителни информации за методите на мерење според NEDC и WLTP може да се најдат на www.bmw.de/wltp.

  На температури под 0 степени Целзиусови, потполно електричниот режим на возење на овој plug-in hybrid нема да биде достапен додека батеријата не се загрее до оперативна состојба откако возилото ќе помине неколку километри.