BMW X7 G07 LCI 7/8 поглед однапред Sparkling Copper Grey металик
Потрошувачка на гориво, комбинирано10,5–9,2 л/100 км
Тип на мотори и горивоБензинДизел

THE NEW X7

НОВИОТ BMW X7.

Потрошувачка на гориво, комбинирано10,5–9,2 л/100 км
Тип на мотори и горивоБензинДизел
THE NEW X7НОВИОТ BMW X7.

Новиот BMW X7 xDrive40i фасцинира уште на првата средба со неговата комбинација од бескомпромисна моќ, луксузна удобност и експресивен дизајн:

 

  • Дизајн на предниот дел фокусиран на иконите на BMW заедно со осветлената бубрежна решетка “BMW Iconic Glow” создава изглед кој здрачи со силен карактер.
  • Живиот 6-цилиндарски бензински мотор BMW TwinPower Turbo испорачува 280 kW (381 KC)* на пат - стандардната серија со 2-оскина воздушна суспензија го прави секое патување особено удобно.
  • Интегралното активно управување** ја зголемува агилноста за време на маневрирањето и ја подобрува удобноста при возење при големи брзини.

*Прелиминарна вредност. **Опрема достапна како опција.

 

BMW X7 xDrive40i*:
Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано, WLTP): 10,5–9,2
Емисија на CO2 во г/км (комбинирано, WLTP): 240–210

Вредностите за возилата означени со * се прелиминарни.

Дознајте повеќе

ОТКРИЈТЕ ГО НАДВОРЕШНИОТ ДИЗАЈН НА НОВИОТ BMW X7 ВО ВИДЕОТО.

BMW X7 G07 LCI 7/8 страничен поглед во мирување Sparkling Copper Grey металик видео

ДОПОЛНИТЕЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА НАДВОРЕШНИОТ ДИЗАЈН НА НОВОТО BMW X7.

BMW X7 G07 LCI поглед однапред во мирување Sparkling Copper Grey металик

Дизајн на предниот дел.

Дизајнот на предниот дел на новото BMW X7 се фокусира на BMW иконите и креира самоуверен и спортски впечаток. Во интеракција со осветлената “BMW Iconic Glow” бубрежна решетка, предниот дел има посебно прогресивен изглед. Неговите решетки со сложена двојна греда во комбинација со ексклузивни хромирани детали даваат посебен акцент.

BMW X7 G07 LCI поглед отстрана во мирување Sparkling Copper сива металик

Поглед отстрана.

Комбинацијата помеѓу затегнатите површини на надворешниот дел на новиот BMW X7 и новата боја на каросеријата Sparkling Copper сива металик креира посебно динамичен и елегантен изглед, Овој моќен впечаток дополнително го засилува 23 инчните BMW Individual тркала од лесна легура. Извонредната пространост е видлива уште од оваа перспектива однадвор.

BMW X7 G07 LCI поглед одзади во мирување Sparkling Copper сива металик

Дизајн на задниот дел.

Новиот BMW X7 испраќа модерни импулси со тродимензионалниот дизајн на задните светла. Хромираниот сет од украсни лајсни во стакло се поврзува со задните светла, креирајќи слика на висок луксуз. Во комбинација со изразено широката става, креира впечаток на моќно и елегантно присуство.

ДОЖИВЕЈТЕ ЈА НОВАТА ДИМЕНЗИЈА НА ПРОСТОРОТ ВО НОВИОТ BMW X7.

Извонредно пропорционален простор за складирање од 750 литри со пет патници ви овозможува да реагирате на секоја секојдневна ситуација.

Внатрешност поглед отстрана на средниот ред седишта BMW X7 G07 LCI

ОТКРИЈТЕ ГО ВНАТРЕШНИОТ ДИЗАЈН НА НОВИОТ BMW X7 ВО ВИДЕОТО.

Поглед на кокпитот однадвор од страната на возачот BMW X7 G07 LCI

ДОПОЛНИТЕЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ВНАТРЕШНИОТ ДИЗАЈН НА НОВОТО BMW X7.

Поглед на кокпитот со BMW заоблен дисплеј од страна на совозачот BMW X7 G07 LCI

Естетика и технологија во кокпитот.

Ултрамодерната технологија во елегантна, дигитална естетика е претставена во кокпитот. BMW заоблениот дисплеј креира особено тенок изглед на таблата со инструменти. Со својот кристален изглед и призматична структура, иновативниот Light Bar под украсните лајсни креира оптичка и функционална карактеристика.
Поглед на третиот ред седишта во внатрешноста отстрана BMW X7 G07 LCI

Простран и удобен заден дел.

Во задниот дел, исто така, патниците уживаат во широк и удобен простор со максимален комфор во седењето, што го нудат седиштата со BMW Individual ‘Merino’ тапацир во двобојна слонова коска и атлас сива боја. Сите паметни уреди кои ги носите во возилото се лесни за употреба благодарение на прицврстувачите* интегрирани во седиштата. * Опремата е достапна како опција.
Делови од стакло 'CraftedClarity' во контролниот центар одблизу BMW X7 G07 LCI

‘CraftedClarity’ стаклени делови.

Внатрешноста на новиот BMW X7 импресионира со употребата на висококвалитетните материјали. Ексклузивен акцент како што се 'CraftedClarity' деловите од стакло на палката од менувачот, iDrive контролерот и start/stop копчето импресивно го нагласуваат овој ефект.

ОРИГИНАЛНИ BMW ДОДАТОЦИ ЗА НОВИОТ BMW X7.

Со оригиналните BMW додатоци, ќе го прилагодите вашето BMW на вашите лични потреби: производите совршено се вклопуваат во новиот BMW X7 во поглед на квалитет, дизајн и перформанси.
21 инчни BMW тркала од лесна легура во облика на Y-краци 752 Jet црна BMW X7 G07 LCI одблизу

21-инчни BMW тркала од лесна легура во облик на Y-краци 752 Jet црна боја, зимски комплет на RDCi тркала.

Висококвалитетните 21 инчни BMW тркала од лесна легура во облик на Y-краци 752 во Jet црна боја. TPMS зимски комплет на тркала со ранфлет пневматици, димензии на тркало 9,5J x 21. Не одат во комбинација со синџири за снег. 

BMW кутија за кров 520 црна/титаниум сребрена BMW X7 G07 LCI одблизу

BMW кутија за кров 520 црна/титаниум сребрена.

BMW кутијата за кров црна/титаниум сребрена, со пристап од двете страни и капацитет од 520 литри, компатибилна со сите BMW системи за кровни носачи.

BMW закачалка за облека за Travel & Comfort систем BMW X7 G07 LCI одблиску

BMW закачалка за облека за Travel & Comfort систем.

Закачалката за облека може да се одаде на основниот носач или во дополнителна опрема “Travel & Comfort” и може, исто така, да се користи и надвор од возилото.

ОТКРИЈТЕ ГИ ИНОВАЦИИТЕ ВО НОВОТО BMW X7 ВО ВИДЕОТО.

Поглед кон кокпитот со BMW заоблен дисплеј од страна на совозачот BMW X7 G07 LCI

ИНОВАТИВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА НОВИОТ BMW X7.

Интеграција на смартфон контролен дисплеј одблизу BMW X7 G07 LCI

Интеграција на смартфон.

Функцијата за интеграција на смартфон во вашето возило поддржува Apple CarPlay и Android Auto. Тоа ви овозможува да пристапите до вашите омилени апликации додека сте во возилото.

Comfort Access рака со паметен телефон пред рачка од врата BMW X7 G07 LCI

Comfort Access (удобен пристап).

Comfort Access (удобен пристап) овозможува да ги отворите сите врати на возилото без притоа активно да го користите клучот и дополнително вклучува BMW дигитален клуч.

BMW оперативен систем 8 одблизу BMW заоблен дисплеј BMW X7 G07 LCI

BMW оперативен систем 8.

BMW iDrive и интелигентниот BMW оперативен систем 8 управувањето со BMW X7 го прават уште поедноставно и поудобно. Природните гласовни команди, ергономските контроли и BMW Intelligent Personal Assistant (интелигентен личен асистент) ќе ви помогнат да доживеете чисто уживање во секој момент од возењето.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА УДОБНОСТА ВО НОВИОТ BMW X7.

Поглед од страна на совозоачот преку предните седишта кон задниот оддел за патници BMW X7 G07 LCI
6 седишта поглед однапред на 6 седишта во внатрешноста BMW X7 G07 LCI

6 седишта.*

Дизајнот на возилата со 6-седишта* ум нуди на патниците од вториот ред повеќе удобност и олеснува пристапот кон третиот ред на седишта.

 

*7 седишта стандардно, 6 седишта опција.

Автоматска климатизација со контрола во 5 зони контролен панелна кровот BMW X7 G07 LCI

Автоматска климатизација со контрола во 5 зони.

Автоматската клима со контрола во 5 зони овозможува индивидуално нагодување на саканата температура за сите три реда седишта.

Bowers & Wilkins Diamond surround sound систем звучник во панелот од предната врата BMW X7 G07 LCI

Bowers & Wilkins Diamond surround sound систем.

The Bowers & Wilkins Diamond surround sound систем со 3D surround звук испорачува 1,475 W извонреден студиски квалитет на звукот на сите седишта во автомобилот.

ИСКУСЕТЕ ЈА ВОЗНАТА ДИНАМИКА НА НОВИОТ BMW X7 НА ВИДЕО.

Поглед однапред на BMW X7 G07 LCI ¾ Sparkling бакарно-сива металик боја, видео

ВОЗЕЊЕ И СУСПЕНЗИЈА.

Поглед отстрана на BMW X7 G07 LCI Side Sparkling бакарно-сива металик боја
  • Вградениот 6-цилиндричен бензински мотор BMW TwinPower Turbo забрзува од 0 до 100 км/ч за 5,8 секунди* и комбинира моќен одговор со дарежливи резерви на моќност.
  • Активната стабилизација на вртежите на Executive Drive Pro** го намалува движењето на возилото во свиоци и при рамномерни движења.
  • Интегралното активно управување** ја зголемува агилноста за време на маневрирањето и ја подобрува удобноста при возење со големи брзини.

* Прелиминарна вредност. ** Опремата е опционо достапна.

помош на возачот во новиот BMW X7.

Driving Assistant Professional поглед одблизу на контролниот дисплеј на BMW X7 G07 LCI

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional автоматски ги одржува лентата, брзината и растојанието и го намалува ризикот од несреќи во многу ситуации.

Parking Assistant поглед одблизу на контролниот дисплеј на BMW X7 G07 LCI

Parking Assistant.

Parking Assistant го паркира возилото независно на попречни и надолжни паркинг-места, како и надвор од надолжни паркинг-места.

BMW Head-up дисплеј Приказ на предното ветробранско стакло BMW X7 G07 LCI

BMW Head-up дисплеј.

Колорниот BMW Head-up дисплеј прикажува релевантни информации за возењето директно во вашето видно поле. Деталите како брзината и насоките за навигација се појавуваат погодно и без да ви го одвлечат вниманието, што ви овозможува целосно да се концентрирате на патот во новиот BMW X7.

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ НА НОВИОТ BMW X7.

BMW X7 xDrive40i и дополнителни мотори.

Можност на моторот во kW (kc):

280 (381)*

Забрзување од 0 до 100 км/ч во сек.:

5,8*

Потрошувачка на гориво (комбинирано) во л/100 км:

10,5-9,2*

Емисии на CO2 (комбинирано) во г/км:


*Прелиминарни вредности

240-210*

Димензионални цртежи, предна страна поглед озгора на BMW X7 G07 LCI

ФИНАНСИРАЊЕ И ЛИЗИНГ ЗА НОВИОТ BMW X7.

ФИНАНСИСКИ УСЛУГИ НА BMW ЗА НОВИОТ BMW X7.

Поглед одназад на BMW X7 G07 LCI Sparkling бакарно-сива металик боја со модел од десната страна

Без разлика дали станува збор за финансирање или за лизинг – секоја наша понуда е индивидуално приспособена на вашите потреби и желби.

Вработен во BMW советува клиент

ДАЛИ САКАТЕ ЛИЧНА КОНСУЛТАЦИЈА?

Ако имате какви било прашања, ви требаат дополнителни информации или сакате конкретни понуди за BMW X7, ве замолуваме контактирајте со партнер на BMW во ваша близина. Нашиот компетентен сервисен персонал на BMW со задоволство ќе ве советува лично по телефон или директно на самото место.

Потрошувачка на гориво и емисии на CO2.

  • Disclaimer reference invalid

Потрошувачка на гориво и емисии на CO2.

BMW X7 xDrive40i*:
Потрошувачка на гориво во л/100 км (комбинирано): 10,5-9,2
Емисии на CO2 во г/км (комбинирано): 240-210

Вредностите на возилата означени со * се прелиминарни.

Официјалните бројки за потрошувачката на гориво, емисиите на CO2, потрошувачката на електрична енергија и електричниот опсег беа утврдени во согласност со пропишаната процедура за мерење и се во согласност со Регулативата (ЕУ) 715/2007. Бројките на распонот на WLTP ја земаат предвид секоја дополнителна опрема. За новоодобрените возила од 01.01.2021, официјалните спецификации се достапни само согласно WLTP. Дополнителни информации за методите за мерење NEDC и WLTP може да се најдат на www.bmw.de/wltp

Дознајте повеќе