BMW 6 Series Gran Turismo 640i xDrive G32 2020 Bernina Grey three-quarter front bird’s eye view parked in front of building

THE 6

BMW СЕРИЈА 6 GRAN TURISMO: ПОНУДИ И УСЛУГИ

Вашата BMW Серија 6 Gran Turismo е во најдобри раце. Нашата широка палета на оригинални додатоци на BMW му дава на Вашиот BMW автомобил личен допир, додека BMW M Performance Додатоците изведуваат автентично мотоспортот чувство на секаков пат. Атрактивната палета на услуги на BMW гарантира целосна целосна заштита во итни случаи, заедно со сервисирање и одржување што Ви овозможува целосно да се концентрирате на задоволство во возењето.

Дознајте повеќе
THE 6BMW СЕРИЈА 6 GRAN TURISMO: ПОНУДИ И УСЛУГИ

ОРИГИНАЛНИ BMW ДОДАТОЦИ ЗА BMW СЕРИЈА 6 GRAN TURISMO.

Чувстувајте се добро, чувствувајте се познато. Дополнителна опрема и дизајнерски додатоци за BMW Серија 6 Gran Coupe.

Сите возачи на BMW стандардно уживаат во задоволство во возењето. Оригиналните додатоци на BMW постојат за да ги задоволат Вашите индивидуални, посебни желби. Ние нудиме широк избор на индивидуални додатоци и додатоци кои се совршено прилагодени за Вашиот BMW Серија 6 Gran Turismo со врвен квалитет, дизајн и перформанси, нудејќи ви максимална додадена вредност – без разлика што имате на ум.

BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 accessories
21" BMW light alloy wheel V-spoke style 687 Bicolor single front wheel without tyre BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 close up

21" BMW алуминиумски наплатоци V-spoke style 687 Bicolor

The premium quality 21" BMW light alloy wheel V-spoke style 687 is designed in Bicolor Jet Black, gloss-lathed, featuring a rolled rim and lending the vehicle an incredibly exclusive appearance with its two-tone aesthetic. Single front wheel, wheel size 8.5 J x 21, without tyres.
BMW rear bike rack Pro 2.0 BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 close up

BMW Pro 2.0 заден држач за велосипеди.

Држачот за велосипеди BMW Pro 2.0 е лесен, но сепак издржлив и може да носи до 60 кг. Извонредно лесен за ракување, може да пренесе два велосипеда или е-велосипеди (може да се продолжи за да се сместат три велосипеди). Неговата функција за навалување овозможува лесен пристап до багажниот простор во секое време.
BMW roof box 520 black/titanium silver BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 close up

BMW кровен куфер 520 black/titanium silver.

Модерниот кровен куфер во black изведба со titanium/silver странични панели има капацитет од 520 литри и е компатибилен со сите BMW кровни држачи. Поради фактот што може да се отвори од двете страни и има тројно централно заклучување од секоја страна, погодно е да се наполни и заклучи за заштита од кражба.
BMW all-weather floor mats front BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 close up

BMW all-weather предни патосници.

Совршено дизајнираните, издржливи патосници за сите временски услови со подигната граница и елегантен дизајн го штитат предниот отвор за нозе од влага и нечистотија. Тие се црни и се карактеризираат со држач од не'рѓосувачки челик.
BMW luggage compartment mat front BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 trunk

BMW патосница за багажен простор.

Издржливата, анти-лизгачка, водоотпорна подлога со подигнати граници од сите страни и цврст дизајн го штити багажниот простор од нечистотија и влага. Дизајниран во црна боја со држач од не'рѓосувачки челик, совршено одговара на ентериерот.
BMW universal bracket for safety case, Travel & Comfort BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 close up

BMW универзален држач, Travel & Comfort

Универзалниот држач е прилагодлив според големината и е прикачен на одделно достапниот основен носач или во дополнителната опрема „ Travel & Comfort “. Обезбедува безбедно задржување за широк спектар на „Apple“ или „Samsung“таблети со BMW безбедното куќиште од 7 до 11 инча. Може да се ротира за 360 ° и да се заклучи во која било посакувана наваленост.
BMW clothes hanger Black Travel & Comfort BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 close up

BMW држач за алишта, “Travel & Comfort”.

BMW држачот за облека овозможува да се закачи облеката од задната страна на потпирачот за грб. Благодарение на plug-in приклучокот, може лесно да се закачува и откачува. Благодарение и на хотелската функција (стандардна закачалка за облека), може да се користи и надвор од автомобилот.

BMW SERVICES.

Don’t take your worries on the road.

BMW sets the standards in service and is always there for you. With Breakdown and Accident Assistance, our experts are available to you around the clock for emergencies – 365 days a year. Thanks to the innovative BMW Teleservices, your BMW automatically notifies your BMW Service Partner of maintenance needs and malfunctions, so they can contact you independently. With BMW Service Inclusive, these and all other services are financially covered for the time period of your choice. Secure more time for the important things in your life: With the wide range of services offered by BMW, you are always on the safe side.

Man driving BMW looking through windshield

BMW Service Inclusive.

Just let go and concentrate on what really matters – enjoying the drive. With BMW Service Inclusive, you can do just that. With a single one-off payment you get all included services and maintenance tasks for a period of your choice.
Woman getting out of BMW looking at smartphone

BMW Teleservices.

With the innovative Teleservices of BMW ConnectedDrive your BMW helps you to keep a clear head: when maintenance is needed or in case of a malfunction it provides your preferred BMW Service Partner with all relevant vehicle data. Your Service Partner will then contact you to arrange an appointment. So you can rely on a fast and straightforward service and don’t have to think of everything yourself. The only requirement: you have registered your vehicle online in the BMW ConnectedDrive Portal and have selected a Service Partner. Discover now how BMW Teleservices can bring more convenience to your life.
Man standing at BMW trunk with Smartphone and warning triangle


BMW Roadside Assistance.

The free BMW Roadside Assistance service is available to all BMW drivers around the clock, 365 days a year. A single call – and our experts are at your service, either on the phone or on the scene if required.

BMW M PERFORMANCE ДЕЛОВИ ЗА BMW СЕРИЈА 6 GRAN TURISMO.

Покажете карактер. Спортска опременост за BMW Серија 6 Gran Turismo.

BMW Серија 6 Gran Turismo комбинира елеганција и спортски дух со високо ниво на удобност при патување: високо-квалитетни додатоци од BMW M Performance Parts го истакнуваат динамичниот карактер на овој фасцинантен Gran Turismo модел.

BMW M Performance Parts BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 accessories
M Performance steering wheel BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 close up

M Performance управувач.

Факти: Благодарение на неговата површина изработена од Alcantara, M Performance управувачот Ви овозможува одлично чувство и зафат - за подиректно и респонзивно чувство за управување. Неговиот препознатлив дизајн и централната лента изработени од црвена кожа го истакнуваат неговиот стил на моторспорт.
M Performance exterior mirror cap in carbon fiber BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 close up

M Performance капаци на ретровизори во carbon fiber.

Елаборативно рачно изработени од carbon fiber, впечатливите M Performance капаци на надворешните ретровизори го истакнуваат високотехнолошкото потекло на возилото. Нивниот динамичен дизајн обезбедува неверојатен врвен изглед и додава индивидуален атлетски допир.
M Performance floor mats BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 close up

M Performance патосници.

Премиум изглед, извонредно триење: подните патосници M Performance додаваат индивидуален атлетски изглед на внатрешноста на возилото. Со M ознаките и M Performance натпис. Премиум-дизајнот е заокружен со опкружувачки изглед во кожа со украсни шевови во контрастни бои и ленти во боите на М.
M Performance side decals in frozen black BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 close up

M Performance странични украси во frozen black.

Атлетика низ целиот автомобил: Самолепливите ленти M Performance во black/silver мат изведба му дава на возилото индивидуален и динамичен изглед. Позицијата на лепливата лента над страниците ги нагласува карактеристичните дизајнерски линии и ги истакнува пропорциите на возилото.
M Performance tyre bags BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 close up

M Performance торби за пневматици.

Ексклузивно тркачко чувство во гаражата: M Performance торбиците за пневматици ги штитат возачот и возилото од валкање. Во спортски дизајн М изведба.
M Performance key case Alcantara/carbon fibre BMW 6 Series Gran Turismo G32 2020 close up

M Performance кутија за клуч во Alcantara/carbon fibre.

Мешавината на Alcantara и carbon fibre на кутијата за клучот е волшебна. Благодарение на завртката за приклучок во M Blue, клучот е безбедно прикачен на куќиштето. Безвременски елегантен, технички софистициран - тоа е јасен израз на афинитет на возачот со моторспортот.

BMW CONNECTED DRIVE SERVICES & APPS.

Always one step ahead.

In the BMW ConnectedDrive Store you will find a large number of innovative apps and digital services that link you with your BMW and the world. Click on the button below to see an overview of the broad range offered by BMW ConnectedDrive. Discover practical applications such as Real Time Traffic Information providing up-to-the-minute traffic news or the Remote Services that allow you to control your BMW by smartphone from afar. Check out which BMW ConnectedDrive services are available for your vehicle and which ones you can renew. How you benefit: even if you already own a BMW, you can still conveniently book services and apps to add on later in the BMW ConnectedDrive Store.

Дознајте повеќе
Including of /content/bmw/marketB4R1/master/en_BQ/publicPools/teaser-pool/medium-teasers/g32-2020/jcr:content/par-2col1/mediumcontentteaser_1317000734 failed

FUEL CONSUMPTION AND CO2 EMISSIONS.

BMW 640i xDrive Gran Turismo:
Fuel consumption in l/100 km (combined): 7.4–7.2
CO2 emissions in g/km (combined): 170–166


The information on fuel consumption, CO2 emissions and energy consumption has been determined in accordance with the prescribed measurement procedure VO (EU) 715/2007 in the version applicable at the time of type approval. The figures refer to a vehicle with basic configuration in Germany and the range shown considers optional equipment and the different size of wheels and tires available on the selected model.

 

Further information about the official fuel consumption and the official specific CO2 emissions for new passenger automobiles can be found in the 'New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines', which are available free of charge at all sales outlets and from DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Germany and on https://www.dat.de/co2

 

The values are already based on the new WLTP regulation and are translated back into NEDC-equivalent values in order to ensure the comparison between the vehicles. For vehicle related taxes or other duties based (at least inter alia) on CO2-emissions the CO2 values may differ to the values stated here.

Дознајте повеќе

Потрошувачка на гориво и емисија на CO2.

 • BMW 640i xDrive Gran Turismo:
  Потрошувачка на гориво во l/100 km (комбинирано): 7.4–7.2
  Емисија на CO2 во g/km (комбинирано): 170–166

  Информациите за потрошувачката на гориво, емисиите на СО2 и потрошувачката на енергија се утврдени во согласност со пропишаната постапка за мерење VO (EU) 715/2007 во верзијата што се применува за време на одобрувањето на типот. Бројките се однесуваат на возило со основна конфигурација во Германија и прикажаниот опсег ја разгледува опционалната опрема и различната големина на тркалата и гумите достапни на избраниот модел.

  Дополнителни информации за официјалната потрошувачка на гориво и официјалните специфични емисии на СО2 за нови патнички автомобили може да се најдат во „Упатствата за потрошувачка на гориво за нови патнички возила и Упатства за емисија на СО2“, кои се достапни бесплатно на сите продажни места и од ДАТ Дојче автомобил Треуханд GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Остфилдерн, Германија и на https://www.dat.de/co2

  Вредностите се веќе засновани на новата регулатива за WLTP и се преточени во NEDC-еквивалентни вредности со цел да се обезбеди споредба помеѓу возилата. За даноци или други давачки поврзани со возилата засновани (барем, меѓу другото) на емисии на СО2, вредностите на СО2 може да се разликуваат од вредностите наведени овде.